- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Maži autobusiukai – didelės problemos

Šiuo metu rajono keliais važinėja keturiolika mokyklinių autobusiukų. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Mokyklinių autobusiukų vairuotojai skundžiasi, kad jiems už darbą mokami maži atlyginimai – jie  prilygsta valytojų užmokesčiui, o atsakomybė daug didesnė.
Valdininkai pageidaujantiems didesnių atlyginimų vairuotojams siūlo dirbti papildomai.
Autobusiukai, jų aptarnavimas, remontas ir vairuotojų rūpesčiai – papildoma našta mokyklų vadovams.  Jie mielai šį transportą perduotų autobusų parkui, tačiau tokiems veiksmams prieštarauja Švietimo ir mokslo ministerija.

Atlyginimas – minimumas

Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos geltonojo autobusiuko vairuotojas Vytautas Januškevičius dirba jau keturiolika metų. Nuvažiuoti per dieną ne itin gerais kaimo keliais tenka apie 170 kilometrų, o, jeigu kartais reikia pavaduoti kolegą, ir iki pustrečio šimto. Vyriškis teigia, kad „į rankas“ už darbą gauna minimumą – 270 eurų.
„Mūsų atlyginimas sulygintas su valytojų alga. Valytoja išsivalyti ateina popiet ir taip pat gauna minimumą. O ar mūsų darbą galima sulyginti su jų? Vežiojame vaikus, tad atsakomybė yra labai didelė. Kas penkerius metus turime išklausyti kvalifikacijos kursus, tikrintis sveikatą – už visa tai mokame iš savo pinigų“, – tikino vairuotojas.
Žiemos metu vairuotojai dirba padidintos rizikos sąlygomis: ne visi keliai barstomi, o važiuojama su vaikais. Užpusčius ar įklimpus tenka ieškotis pagalbos, prašyti ūkininkų, kad ištrauktų – už tai tenka mokėti iš savo kišenės.

„Santarvė“ aiškinosi vairuotojų keliamas problemas.
Apie tai – antradienio laikraštyje.