Melioracijos darbams pinigų vis mažėja

Nuo 2009 metų rajonui skiriamos lėšos ėmė mažėti. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Melioracijos statinių remontui ir priežiūrai iš valstybės rajonui šiemet skirta vos 660 tūkstančių litų, o prieš penkerius metus šios lėšos buvo trigubai didesnės. Todėl šiemet į melioracijos darbų programą buvo įtraukti tik būtiniausi darbai.


Sumos mažėja

Žemės ūkio skyriaus vyriausiosios specialistės Adelės Vėlavičienės teigimu, įvertinant gyventojų prašymus, melioracijos statinių būklę, kiek reikėtų ne remonto, o rimtos rekonstrukcijos, metams  prireiktų bent 2,5–3 milijonų litų. 
Kiek geresnė situacija buvusi 2008 metais, kai buvo gauta beveik 2,2 milijono litų. Nuo 2009 metų rajonui skiriamos lėšos ėmė mažėti. Tais metais dar sulaukta netoli milijono litų, o 2010 ir 2011 metais gauta tik šiek tiek per 700 tūkstančių, pernai ir šiemet – po 660 tūkstančių litų.


Sprendė komisija

A. Vėlavičienė informavo, kad gautus pinigus lydi ir Žemės ūkio ministerijos raštai, kam juos galima skirti. Kokius melioracijos statinių remonto ir priežiūros darbų objektus įtraukti į rajono melioracijos darbų programą, sprendė Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija. 
„Melioracijos programoje – tik remonto ir priežiūros darbai. Turime 27 gyventojų prašymus dėl  drenažo rekonstrukcijos, jau padaryti keturi techniniai projektai, tačiau jų į programą netraukėme, nes reikalingos investicijos, o jų nėra“, – situaciją komentavo specialistė.


Aktualiausia – magistraliniai grioviai

Didžioji pinigų dalis skirta magistraliniams melioracijos grioviams tvarkyti Žemalės kadastro vietovėje, Tirkšlių seniūnijoje, Renavo kadastro vietovėje. 
„Kodėl pasirinkti magistraliniai tinklai? Viena, aktualu sutvarkyti nuvedamąjį tinklą. Be to, žiūrint pagal visą melioracijos statinių būklę, mūsų rajone labiausiai nusidėvėję magistraliniai grioviai. Remontuodami melioracijos griovius, paremontuosime ir žiotis, jei bus ir koks tiltas – visus kitus statinius. Sutvarkius griovį, bus pagerintas vandens nuvedimas, geriau pradės veikti drenažo sistema“, – aiškino A. Vėlavičienė.
Be to, anot specialistės, tose kadastrinėse vietovėse, pagal 2006 ir vėlesnių metų vertinimą, yra daugiausia dirbamos žemės, kurios būklė bloga. Sutvarkius magistralinį griovį, pagerės ir dirbamos žemės kokybė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto