Miesto parkus okupavo varnos

Mažeikiškių mėgstamas viešas erdves okupavo varnos ir kovai. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Valdininkai, nesugebantys išspręsti problemos, visą kaltę verčia netobuliems teisės aktams.
Mažeikiškiai piktinasi, kad valdžia nesugeba apginti miesto nuo varnų. Parkai tampa ne žmonių lankytinomis vietomis, o varnų buveinėmis. Nuo jų kaimynystės kenčia ir aplinkinių namų  gyventojai.
Valdininkai dėl šių bėdų kaltina netobulus teisės aktus. Juos kuriančios institucijos atsakomybę perkelia teisės aktų vykdytojams.
Savivaldybės taryboje dirbantys politikai prisijungia prie pastarųjų kritikos: kovojant su varniniais paukščiais išnaudotos ne visos priemonės.

Kelia nemažai problemų

Kolonijomis gyvenantys varniniai paukščiai Mažeikių miesto gyventojams ramybę drumsčia jau senokai. Didžiausia varnų ir kovų populiacija įsikūrusi Senamiesčio parke, Melioratorių parkelyje, Naftininkų, Ventos gatvėse.
Šie paukščiai veisiasi ir prie kai kurių daugiabučių namų – tiesiog medžiuose po gyventojų langais.
Žmonės skundžiasi: varnos, kraustydamos šiukšlines, labai teršia aplinką. Jos įkyriai triukšmauja, krankti pradeda jau paryčiais, todėl pakelia iš miego.
„Valdžios žmonės galėtų išeiti pasivaikščioti po miesto parkus. Apdergtų kokia varna, tai galbūt tada suprastų problemos rimtumą. Nejaugi dvidešimt pirmajame amžiuje nėra priemonių, kurios padėtų įveikti šiuos paukščius?“, – piktinosi į redakciją paskambinęs Petru Anužiu prisistatęs vyras.

Priemonės brangios, bet neefektyvios

Savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos, asmens ir visuomenės sveikatos skyriaus vedėjas Zigmantas Kristutis „Santarvei“ pasakojo, kad ne pirmi metai su varniniais paukščiais bandoma kovoti pasitelkus medžiotojus, ardant lizdus. Tačiau kova prieš gamtą esanti bevaisė. Varnos – atkaklūs paukščiai – net sunaikinus lizdus, jos grįžta į senąsias vietas.
Panašiai kalbėjo ir miesto seniūnijos vadovai.
Miesto seniūno pavaduotojas A. Valančius teigė, kad naudojamos varnų populiacijos mažinimo priemonės brangios, bet neefektyvios.
„Varnos labai gudrios, šautuvą trauki – ir jos jau išsiskirsto. Šiemet suorganizavome devynias medžiokles, bet nelabai ką ir nušovėme – dvidešimt paukščių“, – situaciją komentavo seniūno pavaduotojas.
Lizdų ardymas leidžiamu laikotarpiu irgi esantis neefektyvus – išardyta šimtas lizdų, likusių iš praėjusiųjų metų.
Praėjusiais metais rezultatai buvę ne ką įspūdingesni. Z. Kristučio duomenimis, varninių paukščių  populiacijos gausos reguliavimui (autobokštelio nuoma, petardų ir šovinių pirkimas) išleista 3450 eurų. Nors Senamiesčio parke, Melioratorių parkelyje, Sodų ir Ventos gatvėse ir išardyta 400 lizdų, tačiau sumedžioti tik septyni kovai.

Trukdo nustatyti terminai

„Santarvės“ pašnekovai buvo atviri: ir jų netenkina rezultatai. Tačiau dėl to jie kaltino prastus teisės aktus.

Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

17 Atsakymų į “Miesto parkus okupavo varnos”

 1. hm parašė:

  duokit leidima ispiskinsiu visas

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Laba gaila, bet čia ne varnos, o kovai.

 3. Kovų draugas parašė:

  Jei patys nešiukšlintumėt ir tvarkingai atliekas išmestumėt į konteinerius, jų populiacija automatiškai mažėtų, nes ir lengvai pasiekiamo maisto nebūtų. Taip, kad žmonės pradėkit nuo savęs, nepulkit kaltinti paukščių kurie ir prisitaikė gyventi geromis sąlygomis jūsų dėka p.s. jie dar ir surenka jūsų šiukšles. O šiaip gaila KOVŲ kurie ir taip visoje Europoje nyksta. Reiktų didžiuotis ir džiaugtis kol dar galime juos stebėti, o ne stengtis išnaikinti!

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  Išardė lizdus, juokinga ten, kur išardė dar daugiau jų susuko. Reikėjo medžius sužeminti, turiu omeny sodų gatvę, prie sodų vidurinės. Kad pyškino tai pyškino petardos, gal pora kartų pasigirdo.

 5. koks skirtumas parašė:

  koks skirtumas kaip jie vadinasi – varnos, kuosos, kovai ar krankliai, jie yra parazitai, ir jiems ne vieta mieste, nuo 3-4 val ryto neleidžia žmonėms miegoti

 6. gyventoja parašė:

  Ponai, valdininkai, imkitės darbo, pakelkit užpakalius nuo kėdžių ir gainiokit varnas,jeigu nesugebat kitaip išnaikinti. Vaikai krūpčioja ,nepamiega paryčiui, nes šimtai lizdų prie Sodų mokyklos, Sodų 10,12,8 namo neduoda ramybės.Suaugę į darbus išeiname nepailsėję.Tūkstančiai varnų suplaukė iš melioratorių parkelio, o Kristutis skaičiuoja pinigus. Gal kada pagalvokit apie žmones,jiems reikia gyventi tokioje aplinkoje. Patys ir užveisėt išgindami iš parkelio.Laukiam skubaus išnaikinimo.

 7. pasiūlymas parašė:

  Savivaldybė,sodra,mokesčių inspekcija ir t.t pilna nieko neveikiančių ir algas gaunančių biurokratų-parazitų. Tai tegul jie sudaro grafiką ir eina varnų baidyti. Bent tokia nauda iš jų bus ir teisėtą algą užsidirbs.

 8. papildymas parašė:

  Darbo biržoje irgi plna nosį rakinėjančių kontoros žiurkių.Joms irgi būtų ne pro šalį pakariuti su vanomis.Ir lašiius tuo pčiu numestų.

 9. Algirdas, Mažeikiai parašė:

  Varnų mėsa labai skani ir sveika. Kodėl, pvz, Mažeikiuose neatidaryti restoraną, kur klientai būtų maitinami varnų mėsa?

 10. kada parašė:

  Kada pagaliau irengsit uzdaraus pozeminius siuksliu konteinerius Zemaitijos gatves pabaigoje/ Atvykit, paziurekit, kas dedasi prie Zemaitijos 54, 62 namu esanciuose konteineriuose- jie ATVIRI, varnos ten seimininkauja nuo ryto iki vakaro! Sutvarket pagrindines gatves, o visi kiti – tai nusispjaut?!

 11. to gyventoja parašė:

  Uzjauciu ten gyvenancius… Kaskart pro ten einant tik ir saugomes, kad galvu neapdergtu… Tu pauksciu ten tikrai per daug.

 12. gaila parašė:

  Sodu g. 10 namo gyventoju, kurie gyvena 3-5 aukstuose. Tie kovarniai prie pat langu supasi, savo koncertais is proto nuo ausros varo. Vienam medy 10 lizdu suskaiciavau. O medis tai ne vienas… baisu

 13. apas parašė:

  Konstruktoriai,sugalvokit švilpuką,kurį pūsdami girdėtume šūvio garsą ir eidami pro tuos paukščius švilptelėkime kelis kartus ir jie išsigandę nulėks.Aš ,eidamas Skuodo gatve pro aukštus metalinius stulpus, išbandžiau su paprastu švilpuku ir tai tuos paukščius išbaidžiau.tupinčius ant laidų virš galvos.

 14. nuomonė parašė:

  Vietos po saule turi užtekti visiems.

 15. to nuomonė parašė:

  Susirink visas Mažeikių varnas ir gyvenk po saule…..Jeigu nepatyrei šios bjaurasties tai ir savo durnos nuomonės nereikš…

 16. Rozalija, pencininke. parašė:

  Kodel mes taip nusistate pries varnas? Jos neblogesnes uz balandzius, gandrus, gulbes, As varnoms nuperku turguje pigios mesos ir lesinu. Kas ryta jos mane pasveikina su labu rytu.

 17. pykst parašė:

  orinuka i rankas ir pro langa pykst.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*