Miesto tvarkytojams – per maža laisvės

Miesto gėlynuose pasodintos pirmosios gėlės – daugiausia našlaitės. Kokia situacija bus joms nužydėjus, kokios gėlės bus sodinamos, miesto seniūnas sakė dar nežinąs – tai priklausysią nuo turimų lėšų. Nežinia, kaip dažnai šią vasarą mieste bus pjaunama žolė.
Visus šiuos darbus pagal sutartį su seniūnija atliekanti bendrovė „Paslaugos tau“ norėtų daugiau savarankiškumo – taip esą būtų galima kai ką padaryti profesionaliau, gražiau.

SKONIO REIKALAS
Miesto gėlynus, želdynus prižiūri konkursą laimėjusi bendrovė „Paslaugos tau“. Jai patikėta sodinti, laistyti, ravėti gėlynus, pjauti žolę, rinkti šiukšles. Viskas, ką reikia daryti, numatyta su miesto seniūnija pasirašytoje sutartyje.
Pirmosios gėlės jau pasodintos. „Kaip gėles keisim, kiek kartų jas sodinsim, nežinau. Tai priklausys nuo to, kiek turėsime lėšų ir kaip bus tęsiami projektai Laisvės ir Žemaitijos gatvėse. Ar pinigų skirta mažiau, negaliu pasakyti: imame iš vienos vietos ir dedame į kitą kišenę“, – situaciją nušvietė miesto seniūnas Šarūnas Armonas.
Daugiausia mieste pasodinta našlaičių: kodėl pasirinktos šios gėlės, ar žmonėms jos patinka, seniūnas sakė negalįs komentuoti.
„Čia skonio reikalas – kam patinka barščiai, kam zacirka. Vienam patinka tokios, kitam gal kitokios, o kokiu retumu jos pasodintos, ne man spręsti. Tai Savivaldybės darbuotojų reikalas“, – teigė Š. Armonas.
Jau pjaunama ir pirmoji žolė. Kada ir kiek kartų tai bus daroma, taip pat priklausys nuo finansavimo.
„Gerai, kad nelyja, žolės nereikia pjauti taip dažnai“, – džiaugėsi miesto vadovas.
TIK PAGAL SUTARTĮ
Bendrovės „Paslaugos tau“ direktorė Dalia Poliakaitė sakė: kiek gėlių gauta, tiek jų ir pasodinta. Jos prižiūrimos – laistoma, ravima, tręšiama, pagal seniūnijos nurodymus. Kaip sodinti, kur koks ornamentas turi būti, – viskas taip pat nurodyta.
„Tokia yra pasirašyta sutartis: ką mums pasako, tą mes padarom. Galėtume padaryti ir daugiau, bet mums to neleidžia. Dabar pasodintos pavasarinės gėlės, o kai tos nužydės, bus dar vienas sodinimas. Kokias gėles duos ir kaip bus, aš nežinau“, – teigė bendrovės vadovė.
Sutartyje sakoma, kad paslaugų teikėjas paslaugas pradeda teikti tik gavęs perkančiosios organizacijos užsakymą.
„Dabar mes laisvės visiškai neturim, ir netgi buvo pikta, kai paskelbė, kas laimėjo viešuosius pirkimus prižiūrėti miesto gėlynus ir želdynus. Visi priekaištai atitenka mums: daugelis žmonių nesupranta sutarties esmės, kaip viskas yra daroma: viskas, ką mums reikia daryti, mums yra nurodoma“, – kalbėjo D. Poliakaitė.
Pasak jos, kartais dizaino supratimas ar skonis skiriasi: kiekvienas tai suvokia savaip. Juk sakoma, kad dėl skonio nesiginčijama.
„Mes neturime jokios valios savo fantazijai, mums gal atrodo, kad reikėtų daryti kitaip, bet yra nurodymai, mes esame įspausti į sutarties rėmus“, – akcentavo direktorė.

TURI SAVO PASIŪLYMŲ
Sutartis sudaryta iki metų pabaigos, tada vėl bus viešasis pirkimas, ir vėl bus tos pačios sąlygos.
„Man atrodo, jog būtų logiškiau, kad sutartyje būtų numatyta, kur, kokius gėlynus reikia prižiūrėti ir kad paslaugų vykdytojas pats galėtų atitinkamai koreguoti, kada ir ką daryti. O padaryti galima kitaip ir netgi geriau“, – tikino D. Poliakaitė.
Mieste bendrovės darbuotojai jau pradeda pjauti žolę. Direktorė pastebi, kad pjaunant vieną teritoriją būna, kad į ją yra įsiterpęs privačios teritorijos žolynas, kurio pjauti bendrovė neturi teisės.
„Taip išeina neištisinis pjovimas, o reikėtų, kad visur būtų gražu ir vienoda. O dabar – vienur žolė bus nupjauta, o kitur liks apžėlę: taip išeis kažkas panašaus į pusiau skustą ir pusiau luptą“, – samprotavo direktorė.
Vykdant sutartį pavasarį ir vasarą yra sudėtinga ir su šiukšlių rinkimu.
„Jaunimas dabar išsikėlė į gamtą, tad gali per dieną rinkdamas šiukšles miestą pereiti penkis kartus, ir tų šiukšlių bus. Tai yra žiauri problema ir labai sudėtinga vykdyti sutartį, nes pagal ją mes kartą per dieną iki tam tikros valandos turime surinkti šiukšles. Bet tu praėjai, surinkai, o už valandos ir vėl rasi tą patį. Tai pasaka be galo“, – apgailestavo D. Poliakaitė.
Jos manymu, sudarant sutartį reikėtų pasižiūrėti, kad sezono metu šiukšlės būtų renkamos ištisą parą, o tai yra visiškai kitokios ir didelės sąnaudos.

SPRENDŽIA SPECIALISTAI
Seniūno Š. Armono teigimu, vietose, kur sodinamos gėlės, nieko daug neįmanoma prigalvoti. Apie tai, kur, kaip ir kokias gėles sodinti pagal turimus resursus, be jų, sprendžia ir Savivaldybės specialistai.
„Gal tas savarankiškumas ir būtų gerai, bet viskas susiveda į finansavimą ir daugiau nieko ypatingo neišgalvosi. O kad jie gal padarytų gražiau – gali būti, bet tai yra jų subjektyvi nuomonė. Beje, bendrovės „Paslaugos tau“ direktorė man šiemet dar neskambino“, – neslėpė seniūnas.
Dėl to, kaip puošti miestą, specialistai konsultuojasi, tariasi tarpusavyje, semiasi patirties iš kitų miestų. Š. Armonas sakė, kad ruošiamasi važiuoti į Ventspilį ir pasižiūrėti, ką iš jų miesto puošybos patirties būtų galima pritaikyti pas mus.
Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka.: Šiuo metu gėlynuose žydi našlaitės, kas jas pakeis – dar neaišku.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto