Milijonai išgaravo, rūpesčiai liko

Trečiadienį viešajame aukcione buvo parduoti Gimdymo namai. Pastatas ir žemė, kurių bendra sąmatinė vertė siekia beveik 10 mln. litų, buvo parduoti už 450 tūkst. litų. Pastatą įsigijusios Vilniuje registruotos įmonės „Lukerta“ vadovai jaučiasi esą apgauti, nes nebuvo informuoti, kad pastatas vis dar yra užimtas. Pastate tebėra psichiatrijos skyrius, sterilizacinė, autoklavinė bei įsikūrusi Mažeikių ligoninės administracija. NUO 10 MLN. IKI 450 TŪKST. LITŲ
Trečiadienį vykusiame viešajame aukcione norą pirkti Gimdymo namus, kurių pradinė kaina buvo 300 tūkst. litų, pareiškė vienas juridinis asmuo. Atplėšus voką, paaiškėjo, kad pastatas ir žemė parduodami UAB „Lukerta“. Privatizavimo komisijos pirmininkas, Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius „Santarvei“ atsisakė nurodyti sandorio sumą.
Mūsų žiniomis, minėtas turtas parduotas už 450 tūkst. litų kainą. Pirkėjas taip pat turės sumokėti infrastruktūros mokestį, tai yra apie 200 tūkst. litų. B. Kryžiui priminus, kad Gimdymo namų sąmatinė vertė siekia beveik 10 mln. litų, jis teigė, jog turtas yra vertinamas ne pagal sąmatinę, o pagal rinkos vertę. Jo nuomone, šio pastato ir žemės vertė būtent tokia ir yra.

GYVENS SKURDŽIAU
Savivaldybės administracijos direktorius teigė, kad pardavėjas įsipareigojo iki rugsėjo 1 dienos visiškai atlaisvinti patalpas. Kol kas šiame pastate vis dar tebėra psichiatrijos skyrius, sterilizacinė, autoklavinė bei Mažeikių ligoninės administracija.
„Santarvei“ B. Kryžius sakė, kad Tarybai priėmus sprendimą šį pastatą įtraukti į privatizuotinų objektų sąrašą, Savivaldybė ieškojo būdų, kaip jį ištuštinti. Buvo rašomi projektai, kalbama su ministrais, vedamos derybos su Ligonių kasa. Lėšų šiam tikslui iki šiol negauta.
„Šiandien kalbėjomės su Švč. Jėzaus Širdies parapijos klebonu. Šiai parapijai Taryba yra nusprendusi perduoti tuberkuliozinio skyiaus pastatą. Dabar klebonas sutinka palaukti, todėl laikinai šiose patalpose bus įkurdintas psichiatrijos skyrius“, – teigė direktorius.
B. Kryžius įsitikinęs, kad problemų nebus ir su ligoninės administracijos įkurdinimu. Administracija turės tenkintis patalpomis, esančiomis virš „greitosios“. Anksčiau būtent ten ji ir dirbo.
Priminus, kad abiem pastatams reikia didelio remonto, Savivaldybės administracijos direktorius sakė, kad reikės apsieiti be remonto ir laikinai skurdžiau pagyventi. Kitu atveju, ligoninei gali grėsti bankrotas.
Tačiau iškelti sterilizacinės yra neįmanoma – įrangos negalima išmontuoti. Norint įrengti naują sterilizacinę prireiks ne mažiau kaip milijono litų. Pasak B. Kryžiaus, pradėtos derybos su „Lukertos“ vadovais, kad kol kas sterilizacinė liktų tose pačiose patalpose, nes Savivaldybės administracija nenorinti, kad nukentėtų ligoniai.

MANĖ PERKĄ TUŠČIĄ
Nekilnojamojo turto prekyba užsiimančios „Lukertos“ projektų vadovas Igoris Jaroslavas „Santarvei“ sakė, kad vakar jų įmonės generalinis direktorius pirmą kartą išgirdo apie tai, kad nupirktos patalpos nėra laisvos. Apie tai pranešęs meras Vilhelmas Džiugelis.
„Mes pirkome tuščią pastatą. Turto fonde nebuvo informacijos, kad pastatas dar yra naudojamas. Dabar sužinome, kad atsirado trečias asmuo. Kol nebus ištuštintos patalpos, negalėsime net pirkimo-pardavimo akto pasirašyti. Spręsime, ką daryti“, – kalbėjo I. Jaroslavas.
Projektų vadovas nenorėjo atskleisti, ką ketina daryti su nupirktu pastatu. Pasak jo, pirmiausia reikia gerai apžiūrėti patalpas ir tik tada spręsti. I. Jaroslavas neatmetė galimybės, kad pastatas bus nugriautas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*