Miškininkų dėmesys – vilkams ir lūšims

Nuotrauka iš redakcijos (ELTOS) archyvo

Kitą savaitę du kartus Mažeikių rajone, kaip ir visoje Lietuvoje, bus skaičiuojami vilkai ir lūšys. Nors ankstesni skaičiavimai rodė, kad pas mus jų nėra, anot medžiotojų, tiek vienos, tiek kitos rūšies žvėrių mūsų rajono miškuose tikrai netrūksta.

Vasario septintąją ir dešimtąją dienomis visoje šalyje bus skaičiuojama, kiek mūsų miškuose – ir valstybiniuose, ir privačiuose – gyvena vilkų ir lūšių.
Kaip numato Vilko apsaugos planas, šios populiacijos dydis ir paplitimas šalyje turi būti vertinamas kasmet pagal šių gyvūnų apskaitos rezultatus. Aplinkos ministerija informavo, kad įprastai apskaita atliekama registruojant šių žvėrių pėdsakus sniege, skaičiuojama du kartus – antrą kartą po kelių dienų.
Apskaitą atliks valstybinių miškų urėdijų ir gamtinių rezervatų direkcijų darbuotojai. Joje taip pat gali dalyvauti medžiotojai, nevyriausybinių organizacijų atstovai, plėšriųjų žvėrių gausos ir apsaugos klausimams neabejingi gyventojai. Norintieji dalyvauti apskaitoje turėtų apie tai pranešti artimiausiai miškų urėdijai ar gamtinio rezervato direkcijai.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*