Moksleivių įdarbinimas vasarą teikia daugiau rūpesčių nei naudos

Per vasarą norintys dirbti moksleiviai darbdavių nedomina. Verslininkai pirmenybę linkę teikti suaugusiems, o ne nepilnamečiams. Moksleivių užimtumu labiau rūpinasi mokyklos ir seniūnijos.
Šiemet po ilgos pertraukos rajone bus surengta darbo ir poilsio stovykla.
NETURI KĄ PASIŪLYTI
Baigiantis mokslo metams moksleiviai suskanta ieškoti darbo. Prasideda galinčiųjų įdarbinti pažįstamų ar giminių paieškos. Interneto svetainėse pastebimai padaugėja besiteiraujančių darbo moksleivių skelbimų. Atkaklesni mina įstaigų ar įmonių slenksčius.
Ne vienam tenka nusivilti, nes pastangos dažniausiai būna bevaisės.
Darbo biržoje artėjant vasarai gerokai padaugėja skambučių. Apie galimybę įsidarbinti teiraujasi moksleiviai ir jų mamos.
Darbo biržos darbo rinkos programų skyriaus vyr. specialistė Vilma Judžintienė apgailestavo, kad tokiais atvejais nepilnamečiams neturi ką pasiūlyti.
Darbdaviams nenaudinga įdarbinti moksleivius per vasarą. Anot specialistės, darbdavių atsakomybė tokiais atvejais kur kas didesnė nei nauda. Moksleiviai gali dirbti ne visus darbus.
Darbo birža ir „Sodra“ moka tik pusę atlyginimo, likusiąją dalį turi mokėti pats darbdavys. Norintys kitąmet įdarbinti moksleivius darbdaviai jau šių metų pabaigoje turėtų pateikti projektus, po to dar laimėti konkursą.
„Darbdaviui naudingiau ir greičiau įdarbinti Darbo biržoje registruotus suaugusius nei moksleivius“, – sakė V. Judžintienė.

DARBDAVIUI NENAUDINGA
Mažeikių verslininkų asociacijos prezidentas Kęstutis Bartkevičius pritarė, kad moksleivių įdarbinimui keliama pernelyg daug sąlygų.
Moksleivis gali pageidauti dirbti ne visą dieną. Jie gali dirbti tik nekvalifikuotą darbą, o ir ne kiekvienas fizinis darbas jiems tinkamas. Be to, jaunimui prižiūrėti reikalingas suaugęs žmogus.
Anot prezidento, moksleiviai lieka moksleiviais, nežinai, kas jiems šaus į galvą. Darbdavys neapsaugotas ir nuo nelaimingų atsitikimų.
„Atsakomybė didesnė nei nauda. Geriau vietoj moksleivio samdyti suaugusį žmogų“, – konstatavo jis.
Pasak K. Bartkevičiaus, valstybės politika neskatina rūpintis moksleivių įdarbinimu. Darbo birža nesuteikia jokių privilegijų bei lengvatų.
Vadovaujantis UAB „Mažeikių Varduva“ K. Bartkevičius šią vasarą savo firmoje vis dėlto įdarbino tris moksleivius numatytiems konkretiems darbams. Tiesa, Darbo biržos paslaugomis jis nesinaudojo.

ĮDARBINIMU RŪPINASI MOKYKLOS IR SENIŪNIJOS
Pasak Darbo biržos darbo rinkos programų skyriaus vyr. specialistės, moksleiviams įdarbinti kasmet teikiami projektai. Dažniausiai juos ruošia mokyklos ir seniūnijos.
Darbo birža šiuo atveju būna kaip tarpininkė: moksleivius užregistruoja, patikslina jų sąrašus ir pateikia rekomendacijas. Kuriuos moksleivius įdarbinti ir kokius darbus jiems skirti, rūpinasi mokyklos arba seniūnijos.
Norinčių per vasarą dirbti yra kur kas daugiau, nei leidžia galimybės įdarbinti. Pagal įstatymą pirmenybė teikiama vaikams iš socialiai remtinų ar asocialių šeimų, negalinčių užtikrinti visiško vaiko išlaikymo.
Šią vasarą bus įdarbinta daugiau nei 270 rajono moksleivių. Panašus skaičius vaikų buvo įdarbintas ir praėjusiais metais.
Mokyklose vaikai tvarko aplinką, inventorių, valo patalpas. Seniūnijos mėnesiui moksleivius įdarbina viešųjų darbų.
Specialistė paminėjo Žemalę, Šerkšnėnus, Židikus, kur moksleiviai šią vasarą tvarkys gyvenvietes, prižiūrės želdynus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto