- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Mokslo metų pradžia – ir šeštadienį, ir pirmadienį

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Kadangi šiemet Mokslo ir žinių diena – rugsėjo 1-oji – bus šeštadienį, tai mokslo metų ir ugdymo proceso pradžia nukeliama į artimiausią darbo dieną – rugsėjo 3-iąją, pirmadienį, – informavo Švietimo ir mokslo ministerija.

Galimi abu variantai

Mokyklos, susitarusios bendruomenėje ir suderinusios su savivaldybe ar kitais mokyklos savininkais, mokslo metų pradžios šventę gali surengti ir šeštadienį, rugsėjo 1-ąją.
Apie tai ŠMM raštu informavo mokyklų steigėjas savivaldybes ir mokyklų vadovus.
Pradėjus ugdymo procesą Mokslo ir žinių dieną – šeštadienį, darbuotojams taikomas apmokėjimas kaip poilsio dieną. Darbo kodeksas nustato, kad už darbą poilsio dieną, kuri nenustatyta pagal darbo (pamainos) grafiką, mokama ne mažiau kaip dvigubai.
Šiemet į daugiau nei 1000 šalies mokyklų nuo rugsėjo atkeliaus per 320 tūkst. mokinių, iš jų – apie 30 tūkst. pirmokėlių, panašiai tiek pat kaip pernai.

Pasirinko pačios

Planuojama, kad į mūsų rajono mokyklas šį rugsėjį ateis apie 6,2 tūkst. mokinių.
Švietimo įstaigos jau yra nusprendusios, kada moksleivius kviesti į Žinių šventę. Dalis mokyklų ir ugdymo įstaigų pirmąją mokslo metų dieną rengs šeštadienį, kita dalis – pirmadienį.
Kaip „Santarvę“ informavo Mažeikių rajono savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus, įstaigų vadovai dėl mokslo metų pradžios tarėsi su savo bendruomene, atsižvelgė į tėvų poreikius.
Daugelis mokyklų, kuriose yra žemesnių klasių mokinių, mokslo metus pradės šeštadienį, gimnazijos, daugiafunkciniai centrai, nemaža dalis lopšelių-darželių – pirmadienį.
„Tėveliai turėtų būti informuoti arba patys sekti įstaigų pranešimus, kada rengiama naujųjų mokslo metų pradžios šventė“, – akcentavo Švietimo skyriaus vadovas.