Mokslo metų pradžios data aiški ne visose mokyklose

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Į redakciją kreipėsi keli mokyklinio amžiaus vaikus auginantys tėvai. Jie pastebėjo, kad iki Mokslo ir žinių dienos likus mažiau nei savaitei, kai kuriose ugdymo įstaigose dar nėra aišku, kada vyks naujųjų mokslo metų pradžios šventės.

Sprendžia pačios įstaigos

Šiemet, kaip ir pernai, Mokslo ir žinių dienai, Rugsėjo 1-osios šventei, sutapus su poilsio diena, ugdymo proceso pradžia mokyklų vadovų nuožiūra ir sprendimu gali būti nukeliama į artimiausią darbo dieną.
Taigi pačios mokyklos gali pasirinkti, ar į mokslo metų pradžios šventes savo mokinius, jų tėvus bei mokytojus kviesti pirmadienį, rugsėjo 2 dieną, ar tikrąją Mokslo ir žinių dieną, kuri šiemet bus sekmadienį.
Anot Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, ugdymo procesą pradėjus savaitgalį, mokytojams už tą dieną taikomas apmokėjimas kaip už poilsio dieną.

Datą ir laiką paskelbė tik kelios

Sprendimai sprendimais, tačiau mažeikiškių mokinių tėvai, ypač tie, kurie į mokyklas išleis pradinukus ir žemesniųjų klasių mokinius, kalbėjo, kad norisi vaikus palydėti į mokyklas. Norint palydėti, reikia susiplanuoti laiką, paprašyti darbdavių kelių laisvų valandų ar pusdienio. Tačiau kaip planuoti laiką, jei dalyje rajono mokyklų naujųjų mokslo metų pradžios šventės datos ir laikas kol kas nežinomos arba viešai neskelbiamos?
Mažeikių rajone naujaisiais mokslo metais mokiniams duris atvers 22 mokyklos.
Antradienį, ieškodami informacijos, kada kokiose mokyklose prasidės naujieji mokslo metai, peržvelgėme mokyklų interneto svetaines bei jų profilius socialiniame tinklalapyje „Facebook“.
Iš minėtų 22 Mažeikių rajone veikiančių mokyklų naujųjų mokslo metų pradžios šventės dieną ir laiką internete buvo paskelbusios 8: Merkelio Račkausko ir Viekšnių gimnazijos, Mažeikių Senamiesčio, Pavasario pagrindinės, Kazimiero Jagmino, „Vyturio“ ir „Žiburėlio“ pradinės mokyklos bei Auksūdžio mokykla-daugiafunkcinis centras.

8 Atsakymai į “Mokslo metų pradžios data aiški ne visose mokyklose”

 1. to anksčiau parašė:

  Neprunkštauk, sovietine moterie. Niekas taip nebedaro kaip jūs darydavot. Dar papasakok tą visiems iki gyvo nusibodusią istoriją, kaip jūs į mokyklą kalnais eidavot.

 2. anksčiau parašė:

  mes patys nulėkdavom ir ant mokyklos durų perskaitydavom,kada ta pradžia…Pakelkit užpakalius nuo ekranų,išlįskit laukan į saulę,tai tada ir vitamino D turėsite užtektinai :)

 3. Benita parašė:

  Pikeliuose Rugsėjo 1-oji bus pirmadienį.

 4. Nesinervuokit parašė:

  O ne paprasčiau pačios mokyklos puslapyje paskelbti? Kaip kitos įstaigos? Kur visi esami ir būsimi moksleiviai matytų? :) Ne visi Santarvę skaito, o tuo labiau kai naujienos čia parodomos porą dienų ir dingsta į archyvą. Dabar po straipsnio įkėlė tvarkingai. Gaila, kad reikia viešai skatinti.

 5. p.Kristinai- informacija 2019-08-19 d. parašė:

  http://www.santarve.lt/aktualijos/ugdymo-istaigu-bendruomenes-tariasi-kada-pradeti-mokslo-metus/

  ” Informacija buvo rugpjūčio 19 d. Ne šiandien. “Mažeikių Gabijos gimnazijos direktorius Eduardas Vaičiulis „Santarvei“ sakė, kad jo vadovaujamoje mokykloje mokslo metų pradžios šventė vyks rugsėjo 2-ąją.”

 6. Kristina parašė:

  Tikrai, kad ne seniausiai. Kaip tik neseniai pasiskelbė. Sutapimas, kad po šito straipsniuko:)

 7. to parašė:

  Kristinai. Gabijos gimnazija seniausia paskelbusi, kad renkamasi rugsėjo 2. Jūsų pačios galvoje dar sovietmetis, kad tokia susireikšminusi esat.

 8. Kristina parašė:

  Gabija kaip visada atsilikus… paskutinę minutę paskelbia. Nei susiplanuoti išvyką savaitgalį gali, nei dar kažką, nes sunku vieną sakinį į facebook įkelti. Gyvename toliau nuo miesto ir tikrai nežadame važiuoti prie durų pasižiūrėti, kas ant lapelio parašyta. Ne sovietmetis gi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*