Muziejininkui Vytautui Ramanauskui įteikta Krašto kultūros premija

Autorės nuotr.

Ketvirtadienio popietę Mažeikių muziejuje surengta Mažeikių krašto kultūros premijos įteikimo ceremonija.
2019 metų premijos laureatu tapo tris dešimtmečius muziejuje dirbantis, miesto urbanistinę istoriją, įžymių mūsų krašto žmonių gyvenimo faktus bei pasiekimus tyrinėjantis, muziejaus istorija besidomintis, drauge su žmona tošininkystės amatą puoselėjantis Vytautas Ramanauskas.

Didelis indėlis

Lietuvoje ir pasaulyje šiemet susiklosčiusi situacija dėl koronaviruso pakoregavo ir mažeikiškių planus bei ilgametes tradicijas. Įprastais metais birželį Mažeikiuose pamečiui vykstančių Kalvystės meno ir amatų, Žemaičių dūdų ar miesto švenčių metu būdavo įteikiama ir Mažeikių krašto kultūros premija.
Šiemet turėjusi įvykti Žemaičių dūdų šventė dėl susidariusių aplinkybių buvo atšaukta. Tačiau Lietuvos Vyriausybei atšaukus karantiną, buvo nutarta Krašto kultūros premijos įteikimo ceremoniją surengti birželio 18 dieną.

Autorės nuotr.

Per trisdešimt savo darbo Mažeikių muziejuje metų V. Ramanauskas surinko didelę kolekciją nuotraukų, kurios yra neįkainojamos miesto istorijos tyrinėjimams. Jo pastangomis 2018-aisiais metais išleista pirmoji istorinė knyga apie mūsų miestą – „Mažeikių istorinė fotografija: XIX a. pab.–1940 m“. Muziejaus ir kitų įstaigų lankytojai daugybę kartų turėjo galimybę per fotografijas – apžiūrėdami V. Ramanausko parengtas nuotraukų parodas, pažinti Mažeikių miesto istoriją.
Krašto kultūros premijos įteikimo proga muziejuje surengta V. Ramanausko fotografijų paroda, pavadinta „Fotomėgėjas ir istorinė fotografija“. Ji veiks iki rugpjūčio mėnesio.

Siūlo kandidatus

„Santarvė“ primena, kad Mažeikių krašto kultūros premija skiriama kultūros ir meno kūrėjams už aukščiausius laimėjimus respublikiniuose ar tarptautiniuose konkursuose, novatorišką kultūrinę idėją ir jos įgyvendinimą Mažeikių krašte, ilgametę aktyvią ir reikšmingą kultūrinę veiklą, etnokultūros puoselėjimą, kultūrinį šviečiamąjį darbą.
Siūlyti kandidatus Mažeikių krašto kultūros premijai gali Savivaldybės tarybos komitetai, Savivaldybės meras ir jo pavaduotojai, administracijos direktorius, direktoriaus pavaduotojai. Taip pat ir rajone veikiančios kūrybinės sąjungos, kultūros įstaigos, viešieji juridiniai asmenys, Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius.

Plačiau – „Santarvės“ antradienio numeryje.

Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*