Nauja apskaitos tvarka apsunkins taksistų darbą

Taksistai tikina, kad naujoji tvarka, kai jiems teks keleiviams išduoti čekius, stipriai apsunkins darbą. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Netrukus įsigalios griežtesni reikalavimai taksi paslaugas teikiantiems žmonėms. Nuo kito mėnesio jie privalės registruoti savo taksometrus Valstybinėje mokesčių inspekcijoje bei vesti pajamų apskaitos žurnalus. O nuo lapkričio planuojama tvarka, kad taksistas klientui turės išduoti ir kasos čekį.
Mažeikiškiai taksistai įsitikinę, kad naujovės apsunkins jų darbą, o kai kuriuos net privers atsisakyti šios veiklos.

Išduos čekius

Vyriausybė pritarė siūlymui nuo lapkričio mėnesio įpareigoti taksi įmones klientams išduoti čekius.
Telšių AVMI viršininko Algimanto Laucevičiaus teigimu, taip siekiama sudaryti geresnes sąlygas vykdyti taksi veiklos ir iš jos gaunamų pajamų apskaitos kontrolę.
„Pagal naująją tvarką, taksi automobiliuose turėtų būti įrengti arba taksometrai su kvitų spausdintuvais, arba naudojamas kitas paslaugų suteikimą patvirtinantis dokumentas. Koks jis bus, įmonės galėtų spręsti savo nuožiūra – tai galėtų būti ranka rašytas pinigų priėmimo kvitas. Tikėtina, kad privalomų kvitų išdavimo tvarka įsigalios dar šiemet, pakeitus atitinkamus teisės aktus. Šiuo metu kvitai taksi keleiviams išrašomi tik jiems paprašius“, – paaiškino A. Laucevičius.

Privalės registruoti

Taksi vairuotojų nuo šių metų gegužės laukia dar viena prievolė – visos taksi įmonės ir individualią veiklą vykdantys taksistai privalės registruoti savo taksometrus Valstybinėje mokesčių inspekcijoje bei vesti pajamų apskaitos žurnalus.
Kiekvienas taksometras turės atskirą kasos operacijų žurnalą, kuriame privalės būti registruotos visos pajamos, gautos per taksi darbo dieną, bendras tą dieną nuvažiuotų kilometrų ir apmokėtų kilometrų skaičius, keleivių įsėdimų skaičius ir kt.
Taip siekiama panaikinti praktiką, kai taksi vairuotojai ištrina taksometrų rodmenų „istoriją“.
Taksometrus šią paslaugą teikiantys asmenys galės registruoti Telšių apskrities valstybinėje mokesčių inspekcijoje: Telšiuose, Mažeikiuose, Plungėje, Rietave.

Reikalingi dokumentai

Telšių AVMI specialistai informavo, kad bus registruojami visi taksometrai. Vežėjas, įregistruodamas taksometrą, inspekcijai turi pateikti būtinus dokumentus. Tai taksometro registracijos liudijimas, taksometro metrologinę patikrą patvirtinantis Valstybinės metrologijos tarnybos išduotas patikros liudijimas, taksometro įsigijimą patvirtinantys dokumentai bei asmeniui išduotas įgaliojimas, jei taksometrą registruoja vežėjo įgaliotas asmuo.
„Jeigu vežėjas neturi įsigijimo dokumentų, gali pateikti papildomus dokumentus, tai galėtų būti taksometro techninė dokumentacija, metrologijos patikros aktai. O paties taksometro kasos operacijų žurnalo registruoti nereikia“, – paaiškino A. Laucevičius.

Apsunkins darbą

Mažeikiškiai taksistai tokį Vyriausybės sprendimą vertina neigiamai, nes tai esą apsunkintų ir taip nelengvą jų darbą.
Pasak vienos iš mažeikiškių taksi firmų vadovo Žydrūno Urbšo, dėl taksometrų registravimo didelių problemų neturėtų kilti, nes daugelis vežėjų yra įsigiję šiuos prietaisus, todėl turi ir visus reikalingus  dokumentus. Sunkumų gali kilti tik dėl čekių išrašymo.
„Sunkiai įsivaizduoju, kada reiks spėti išrašinėti čekius, nes keleivių visokių pasitaiko. Gana dažnai tenka kariauti su neblaiviais keleiviais, kurie būna viskuo nepatenkinti. O dabar juos teks dar gaišinti išrašant čekius“, – nepasitenkinimo neslėpė Ž. Urbšas.
Pasak „Santarvės“ kalbinto taksi firmos vadovo, neteisinga, kad dėl Vilniaus įvykių, kai paaiškėjo, jog sostinės taksistai slepia mokesčius, tenka kentėti visiems Lietuvos taksistams.
„Negalima lyginti sostinės taksistų uždarbio su mūsų, kur jie vien iš oro uosto parvežę žmogų gauna 80 litų. Mūsų įkainiai – visai kitokie. Važinėjant po miestą jie siekia vos 5–8 litus. Į užmiestį važiuoti, žinoma, brangiau, bet vis tiek mūsų įkainiai neprilygs Vilniaus įkainiams. Todėl būtų teisingiau, kad skirtingų regionų taksistams būtų skirtingi reikalavimai“, – įsitikinęs Ž. Urbšas.
Taksi firmos vadovas neslėpė, kad dėl numatomų naujovių dalis darbuotojų paliks įmonę. Susidariusią situaciją paaštrino ir brangstantis kuras.
„Darbo sąlygos sunkėja. Išlaidos didėja, o uždirbame vis mažiau. Gal susirinkę miesto vežėjai nuspręs didinti pavėžėjimo įkainius, bet vargu ar tai padės, nes gali sumažėti klientų, kurių ir taip nėra daug.
Kol kas mus gelbėja tik savaitgaliai ir šventinės dienos, be jų daugelis jau būtume bankrutavę“, – pasakojo Ž. Urbšas.

8 Atsakymai į “Nauja apskaitos tvarka apsunkins taksistų darbą”

 1. zz parašė:

  tu hame 40 metu praustaburnis

 2. Arūnas 40m parašė:

  Kuom taksistai išskirtiniai kad jiem už kvitai negalioja ?O jei dejuojat kad nebevežinėsit tai tik valio,mažiau taksistu gatvėse- mažiau chamų (chamiškiau už taksistus net kelių ereliai nevažinėja)

 3. RUdė parašė:

  Tik tegul nedejuoja taksistai,Mažeikiuose plėšdami vien už įsėdimą 3 litus,kai net didžiuosiuose miestuose ima net per puse pigiau.Žinoma kad reikia apskaityti jų pajamas nes dabar beveik visi rodo kad dirbą vos keletą valandų per dieną.Kodėl kiti mokęsčių mokėtojai turi pildyti valstybės biudžeta o taksistai ne?Ir už sumokėtus pinigus klijentui turi pateikti patvirtinanti dokumentą.

 4. Jonis parašė:

  O tai jeigu klientas pris…..taksi tai taksistas su tokia masina ir vazinesis visa likusi gyvenima

 5. Ingrida parašė:

  Taip kaip parduotuvėje ar kur kitur gauname čekius už prekę ir paslaugą, taip ir už taksi paslaugas turime gauti čekius. Privalome. Pritariu nuomonei, kad kai kurie taksistai turėtų labiau pasitempti ir maloniau aptarnauti. Žinoma, kad pasiliks tie, kas norės dirbti. Netikiu, kad neliks taksistų.Nors pati retai kada naudojuosi šiomisi paslaugomis, bet džiaugiuosi, kad mane beveik visada maloniai aptarnavo. Tik kartą teko sėsti į prišnerkštą automobilį… O šiaip kasdien tenka susidurti kely su taksistais. Ačiū, kad esat mandagūs :)

 6. Vardas (privalomas) parašė:

  kai taxi atvažiuos per 15 min., o ne per 5 min. ar dar greičiau kaip dabar atvažiuoja tik nezyzkit ir nekeikit kaip daugelis yra klientu įpratę dabar. O dėl smirdančių automobilių, tegu klientai mažiau šlapinasi ant sėdynių ir įsėda patys nesmirdantys, kad po jų nereikėtų kitiems nosies raukyti.

 7. Vardas (privalomas) parašė:

  ‘Mažeikiškiai taksistai įsitikinę, kad naujovės apsunkins jų darbą, o kai kuriuos net privers atsisakyti šios veiklos.’

  Na ir gerai,sumazes vezanciu , padides pelnas pasilikusiems sioje srityje dirbti,kame problema as nematau.

  ‘Darbo sąlygos sunkėja. Išlaidos didėja, o uždirbame vis mažiau.’

  Sunkeja sako darbo salygos ir nera laiko kada rasyti kvitu…, as stipriai abejoju,nes laiko kas kas ,bet taksi vairuotojai turi apsciai , o jei tingite israsyneti kvitus tai uz tai daro kasos aparatas.o jei neturite tam pinigu,tai pasedekite ant dietos savaitike kita ir atsiras,nes kaikurie per savo pilvus jau ir vairo nebepasukate.

 8. S parašė:

  O ka Mazeikiuose ir taksi yra ,na gal keletas o kiti tai kiaulininkai ant ratu su smirdzium uz vairo ,isedi i toki atsiprasant taksi smirdantis prakaitu vairuotojas ir baisus automobilis nemates valymo ko gero nuo gimimo ,tai kita karta nelabai ir norisi vaziuot

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*