Nelaimė ištiko dėl pažeistų saugos reikalavimų

Nelaimės „Mažeikių naftoje“, kai vienas Lenkijos darbininkas žuvo, o kitas buvo sužeistas, priežastis – pažeisti saugos reikalavimai. Tokias preliminarias išvadas pagal surinktus duomenis pateikė gamyklos Saugos darbe skyrius su kitais specialistais.NUSIŽENGĖ LENKAI
Praėjusį antradienį rekonstruojant krosnį buvo ardomi prie jos sienelės ant atramų esantys „gyvatukai“. Demontavimo darbai vyko krosnies viduje. Apytiksliai 9 m aukštyje buvo pjaustomi vamzdžiai, kurie kranu buvo leidžiami iš radiacinės kameros žemyn. Darbams saugiai atlikti 60 cm atstumu nuo krosnies sienelės buvo pastatyti pastoliai.
Nelaimė nutiko, kai Lenkijos „Naftabudowa“ darbuotojai, pritvirtinę lynais septintąjį nuo viršaus „gyvatuko“ vamzdį, kranu leido jį žemyn. Tuo metu atsikabino ir krito šeštasis „gyvatuko“ vamzdis ir iš 9 m aukščio žemyn nubloškė ant pastolių dirbusį darbuotoją, kuris žuvo. Vamzdis krisdamas kliudė ir dar vieną darbuotoją, tačiau jam pavyko išsilaikyti ant pastolių.
(Per nelaimę nukentėjęs 51 metų darbininkas šiuo metu gydomas Klaipėdos universitetinėje ligoninėje. Ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojas „Mažeikių naftą“ informavo, kad nukentėjusysis sveiksta ir iki savaitės vidurio bus išrašytas iš ligoninės – B.R.).
„Darbus „Naftabudowa“ darbuotojai vykdė neatsižvelgdami į saugą darbe – „gyvatukų“ vamzdžius pjaustė ne po vieną, o po kelis. Be to, tuo pačiu metu buvo šalinamos ir tuos vamzdžius laikančių atramų dalys“, – preliminarią išvadą komentavo AB „Mažeikių nafta“ atstovas spaudai Mindaugas Voldemaras.
DĖMESYS
SAUGAI – STIPRĖS

M. Voldemaras informavo, kad „Mažeikių naftoje“ per pastaruosius šešerius metus dėl darbo saugos pažeidimų darbuotojams vykdant tiesiogines funkcijas buvo užfiksuota 19 lengvų nelaimingų atsitikimų.
Dar 59 lengvi nelaimingi atsitikimai įvyko dėl darbuotojų neatsargumo – dažniausiai paslydus, užkliuvus, pargriuvus, susimušus ir pan.
Vienintelis sunkus nelaimingas atsitikimas įvyko gamyklos teritorijoje, kai eismo įvykio metu buvo sužalotas dviračiu važiavęs „Mažeikių naftos“ darbuotojas.
Pastebėta, kad pakeliui į darbą arba grįžtant iš darbo įvyksta daugiau nelaimingų atsitikimų. Per pastaruosius šešerius metus jų užfiksuota 29.
„Mažeikių nafta“ tikina, kad įmonės nelaimingų atsitikimų statistiniai rodikliai yra pusantro karto geresni nei Europos vidurkis: bendrovės palyginamasis koeficientas pagal CONCAWE (Europos naftos kompanijų asociacijos aplinkosaugai, sveikatai ir darbų saugai) metodiką yra 3,05, kai tuo tarpu Europos vidurkis 2005 m. siekė 4,5.
„Po šios savaitės nelaimingo atsitikimo „Mažeikių nafta“ skirs dar didesnį dėmesį darbų saugai, ypač stiprinant darbą su rangovais ir užtikrinant, kad jie griežtai laikytųsi saugos darbe instrukcijos reikalavimų“, – akcentavo atstovas spaudai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video