- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Nepatraukli kaimynystė kompensuojama nepakankamai

Naftos perdirbimo gamykla – didžiausia oro teršėja. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Naftos perdirbimo įmonės pašonėje gyvenantys žmonės kenčia nepatogumus – mažėja nekilnojamojo turto kaina, tuštėja sodybos, žmonės baiminasi dėl sveikatos.
Už teršalus į biudžetą kasmet nubyra per milijoną eurų, tačiau gamyklos įtakos zonoje įsikūrę gyventojai jokios grąžos nejaučia.
Tiesa, pastaraisiais metais ledai šiek tiek pajudėjo. Ir vis tik, kai kurių politikų manymu, tokių teritorijų gyvenimo kokybei gerinti reikėtų numatyti atskirą finansavimo eilutę.

Mažeikių naftos perdirbimo įmonės įtakos zonai priskiriami Židikai, Bugeniai, Pikeliai, Leckava. Dėl tokios kaimynystės teigia kenčiantys ir Ruzgų, Lūšės bei kitų gretimų vietovių gyventojai. Pasikeitus vėjo krypčiai, net laižuviškiai jaučia nuo šio objekto sklindančią smarvę.
Dėl tokios kaimynystės minėtos gyvenvietės tampa nepatrauklios, jose galima rasti ne vieną tuščią sodybą, nors nekilnojamojo turto kaina gerokai mažesnė nei kitur.
„Žmonės, matyt, yra pripratę, triukšmo nekelia. Nors kai papučia vakarinis vėjas, padejuoja, kad smirda. Negaliu pasakyti, ar dėl to, bet Leckavoje nesikuria naujakuriai, nevyksta statybų, jaunimo nėra daug“, – situaciją „Santarvei“ komentavo Reivyčių seniūnas Stanislovas Putelis.
Panašiai kalbėjo ir Pikelių seniūnaitė Vilija Priedininkienė. Ji suskaičiavo, kad šiuo metu Pikeliuose yra bene dešimt tuščių namų, keletas butų. Ir jų kasmet daugėja.
„Žmonės kenčia nuo smarvės. Ji ypač nepakeliama, kai vėjas atsisuka į mūsų pusę. Ne tik gyventi niekas nebevyksta į Pikelius. Mano medus parduodamas turguje, jeigu tik pirkėjas perskaito etiketę, iš kur jis, iš karto atsisako pirkti“, – apie nepatogumus pasakojo seniūnaitė.
V. Priedininkienė pastebėjo, kad pikeliškiai labiau nei anksčiau skundžiasi ir negalavimais.
„Kas gali paneigti, kad gyvenimas šalia naftos perdirbimo įmonės neturi įtakos žmonių sveikatai? Ar kas yra atlikęs išsamius tyrimus, analizę?“ – retoriškai klausė pašnekovė.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.