Nesilaikantiesiems saugos reikalavimų teks išpjauti kiaules

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba naujomis vietovėmis papildė afrikinio kiaulių maro buferinę zoną. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Kiaulių maras iš Lietuvos nesitraukia, kiekvieną savaitę registruojami vis nauji ligos atvejai. Siekiant apsaugoti kiaulių laikytojus nuo galimų nuostolių, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba naujomis vietovėmis papildė afrikinio kiaulių maro buferinę zoną.
Į ją įtrauktas ir Mažeikių rajonas.

Mažeikių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausiasis veterinarijos gydytojas-inspektorius Virgilijus Grigaliūnas „Santarvei“ paaiškino, kad buferinė zona – tai apsauginė teritorija, kurioje taikomi griežčiausi biologinio saugumo reikalavimai kiaulių laikymo vietose ir vykdoma sustiprinta šių ūkių kontrolė. Tai daroma siekiant apsaugoti kiaulių laikytojus nuo galimų nuostolių, kuriuos jie patirtų nustačius ligą ūkiuose.
Specialistai pastebi, kad daugiau galimybių afrikiniam kiaulių maro virusui patekti į kiaulių laikymo vietas yra šiltuoju metų laikotarpiu, todėl birželio–rugsėjo mėnesiai laikomi pačiais rizikingiausiais ir labiausiai pavojingais kiaulių augintojams. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, įvertinusi ligos plitimo tempus laukinėje faunoje, priėmė sprendimą išplėsti buferinę zoną.
Tarnybos direktoriaus įsakymu patvirtintas privalomas nurodymas iki 2018 m. gegužės 1 d. paskersti kiaules bus taikomas tik tiems kiaulių laikytojams, kurie nepaiso ar negali įgyvendinti biologinio saugumo reikalavimų.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*