- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Mokyklose nuaidėjo Paskutinis skambutis

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

We cannot display this galleryPaskutinis skambutis ir Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios varpai ketvirtadienio rytą nuskambėjo apie pusaštunto šimto rajono abiturientų. Keturias rajono gimnazijas ir tris vidurines mokyklas baigiantys moksleiviai rajono valdžiai perdavė savo mintis ir linkėjimus.

Miestą užplūdo jaunimas

Nors ir apniukęs, ketvirtadienio rytas Mažeikiuose buvo kiek kitoks: vietomis skambėjo dainos ir muzika, palydimi linksmo jaunatviško juoko – taip abiturientai į Paskutinio skambučio šventę kvietė savo mokytojus.
Atvežti spalvingų, išpuoštų autobusų, abiturientai, nešini savo gimnazijų, mokyklų vėliavomis, tradiciškai, jau ne pirmus metus, rinkosi į aikštę prie savivaldybės Kultūros centro.

Linkėjimai miestui ir valdžiai

Muziką ir dainas persmelkė bažnyčios varpų gaudesys, skelbiąs apie rajono abiturientų Paskutinio skambučio šventės pradžią. Ją vesti šiemet patikėta Merkelio Račkausko gimnazijai. Gimnazistų pasveikinti ir pagerbti atėjo rajono Savivaldybės vadovai, Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios klebonas Zenonas Degutis.
Šventės vedėjai Goda ir Julius perduoti linkėjimus rajono valdžiai ir miestui vieną po kito kvietė visų rajono gimnazijų ir mokyklų atstovus, į dangų su abiturientų svajonėmis kilo įvairiaspalviai balionai, skambėjo abiturientų atsinešti simboliniai mokyklų skambučiai.

Pirmadienį – egzaminas

Dar minutė kita, ir abiturientai su savo auklėtojomis fotografavosi atminimui ir suko autobusų link – prieš jų akis – kelionės į gražias rajono vietas, kitokie šventiniai renginiai.
Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus pasidžiaugė, kad šiemet į šventę susirinko visi rajono abiturientai, išskyrus Politechnikos mokyklos dvyliktokus, kurie Paskutinį skambutį švenčia kitu metu.
Pirmadienį abiturientų laukia rimtas išbandymas – privalomasis lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas.