Nuo gegužės – nauji verslo liudijimų apribojimai

Dalis smulkiųjų verslininkų negalės veikti, turėdami verslo liudijimus. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šiais metais pasikeitus verslo liudijimų išdavimo tvarkai, kai kurios veiklos rūšys buvo sujungtos, o kai kurios nuo gegužės 1-osios bus panaikintos.
Dalis smulkiųjų verslininkų negalės veikti, turėdami verslo liudijimus. Norėdami tęsti veiklą jie turės įsigyti individualiosios veiklos pažymas.

Dauguma rūšių išlieka

Dauguma veiklos rūšių (jų skaičiuojama per šimtą), kuriomis galima verstis įsigijus verslo liudijimą, išlieka.
Iš sąrašo išbrauktos yra laisvųjų profesijų atstovų: architektų, inžinierių ir panašių profesijų veiklos. Susiaurintos su stambia statyba susijusios veiklos bei apribota galimybė gyventojams su verslo liudijimu užsiimti plačia nekilnojamojo turto nuomos veikla, jiems paliekama galimybė nuomoti tik gyvenamosios paskirties patalpas.
Įsigaliojus pakeitimams ir verslo liudijimus pakeitus į individualiosios veiklos pažymas, veiklos galės būti tęsiamos, tik pajamų mokestis bus mokamas kitaip.

Mokama kitaip

Iki šiol norintieji verstis didmenine prekyba, periodinės spaudos išnešiojimu ar nuomoti patalpas galėdavo Valstybinėje mokesčių inspekcijoje įsigyti verslo liudijimą ir už jį susimokėti nustatytą fiksuoto dydžio pajamų mokestį. Dabar teks sumokėti pajamų mokestį nuo realaus veiklos rezultato.
Valstybinės mokesčių inspekcijos Teisės departamento direktoriaus pavaduotoja Alina Gaudutytė „Santarvę“ informavo, kad nesteigiant įmonės, kai individualioji veikla vykdoma pagal pažymą, daugumai veiklų nuo 2010-ųjų metų taikomas 5 proc. tarifas realiam veiklos pelnui, t. y. pajamų ir sąnaudų skirtumui.
Taip pat privaloma susimokėti mokestį „Sodrai“ – 37,5 proc. nuo pusės pajamų sumos.

Nauji mokesčiai

Įsigaliojus naujai tvarkai, gyventojai, dirbantys pagal verslo liudijimus, juridiniams asmenims (įmonėms) negalės teikti daugiau kaip 10 proc. visų savo paslaugų.
Tai yra sudaryti sutartis su verslo liudijimus turinčiais žmonėmis bus galima tik tuo atveju, jei įmonės ir verslo liudijimą turinčio asmens veiklos rūšys skiriasi.
Be to, verslo liudijimą turintys gyventojai galės gauti iš tokių sutarčių tik iki 10 proc. pajamų. Jei jos viršys nurodytą sumą, bus apmokestinamos penkiais procentais, taip, kaip užsiimant individualia veikla pagal pažymą.
„Gyventojams reikėtų pagalvoti, ar tęsti darbą pagal verslo liudijimą, ar iš karto registruoti individualiąją veiklą pagal pažymą. Viskas priklauso nuo to, ar ir toliau žmogus didžiąją dalį savo paslaugų teiks juridiniams asmenims“, – patarė A. Gaudutytė.

Dalis panaikinta

A. Gaudutytė „Santarvei“ sakė, kad nuo gegužės 1-osios nebelieka periodinių spaudos leidinių platinimo veiklos verslo liudijimo.
„Jeigu gyventojai ir toliau nori vykdyti tą pačią veiklą, jiems reikia registruoti individualiąją veiklą pagal pažymą arba įsidarbinti toje redakcijoje, kurios leidinius platina“, – paaiškino A. Gaudutytė
Su verslo liudijimais gyventojai negalės užsiimti didmenine prekyba, nuomoti gyvenamosios paskirties patalpų juridiniams asmenims.
Pasak A. Gaudutytės, jeigu gyventojas turi verslo liudijimą prekybai, tai jis gali verstis tik mažmenine prekyba, tai yra prekes parduoti tik pirkėjams, o ne kitam prekybininkui, užsiimančiam ta pačia veikla kaip ir jis pats. Kitaip tariant, negalės užsiimti perpardavinėjimu.
Be to, turintieji verslo liudijimą patalpų nuomai, patalpas gali nuomoti tik kitiems gyventojams, bet ne įmonėms. Norintieji užsiimti platesne veikla ir nuomoti patalpas visiems, turės registruoti veiklą pagal pažymą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto