Nuo šeimininkų pabėgęs šuo sužalojo žmogų

Be pavadėlio ir antsnukio lakstantys šunys kelia grėsmę aplinkiniams. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Gyventojai, norintys laikyti ir auginti agresyvius šunis, privalo tam gauti leidimą. Nors mieste tokių šunų yra vedžiojama gana nemažai, rajone nė vienas toks leidimas nėra išduotas. Todėl be galo sunku išsiaiškinti kaltininkus, kai agresyvūs šunys sužaloja ne tik žmones, bet ir jų augintinius.

Šuo užpuolė netikėtai

Be šeimininko priežiūros beveik dvi paras po miestą lakstęs agresyvus šuo sudraskė tris šunis ir sužalojo žmogų. Liudininkų teigimu, tai buvęs kovinio šuns pitbulterjero mišrūnas.
Pirmoji agresyvaus šuns auka tapo dvylikos metų taksų veislės kalė, kurią šeimininkė vedžiojo sodų bendrijoje „Obuoliukas“.
„Nespėjau net mirktelėti, kai šito monstro, kitaip šio šuns nepavadinsi, nasruose atsidūrė mano kalytė.

Mergaitė patyrė šoką

Ėmiau šauktis pagalbos, su vėzdu rankoje atbėgo kaimynas ir pitbulio mišrūną nuginė. O mano šuo netrukus nugaišo“, – apmaudo neslėpė mažeikiškė Natalija.
Moteris pasakojo, kad tuo istorija nesibaigė – netrukus agresyvus šuo jau draskė mergaitės vedžiojamą šunį.
„Vaizdas buvo baisus. Kokių dešimties metų mergaitė klykė iš išgąsčio, kai jos augintinį užpuolė tas baisusis šuo. Laimei, jis nepuolė mergaitės, o palikęs savo auką, nulėkė tolyn“, – kraupius įvykius prisiminė Natalija.
Pašnekovė patikino ilgai neužmiršianti kovinio šuns kruvinų nasrų. Pasak moters, mergaitė, kurios šunį sužalojo pitbulterjero mišrūnas, dėl patirto šoko dvi dienas nėjo į mokyklą.
Nukentėjusiosios dėl šių įvykių į policiją nesikreipė, nes abejoja, ar būtų buvę iš to naudos.

Nukentėjo ir šuo, ir jo augintojas

Minėtas mišrūnas iš sodų bendrijos „Obuoliukas“ patraukė į mikrorajoną. Čia nuo jo nukentėjo ne tik dar vienas šuo, bet ir jį vedžiojęs šeimininkas.
Mažeikiškiui, bandžiusiam apginti savo augintinį, pitbulterjero mišrūnas perkando ranką. Vyriškis nepasidavė ir, užgulęs agresyvųjį šunį, laikė tol, kol atvažiavo policijos pareigūnai.
Tuo tarpu vyriškio augintinis nugaišo.
„Santarvei“ nepavyko susisiekti su nekentėjusiu mažeikiškiu – jo telefonas buvo išjungtas.

Įtaria kerštą

Nukentėjusiųjų padedama „Santarvė“ išsiaiškino, kad iki nelaimingų įvykių dienos agresyvusis šuo buvo laikomas Reivyčių katilinės teritorijoje. Jį buvo apsiėmę globoti minėtos katilinės darbuotojai. Esą vieno iš jų pažįstamas paprašė laikinai priglausti šunį.
„Kadangi ne kartą su kolegomis buvo kalbėta, kad dėl saugumo katilinės teritorijoje reikalingas šuo, tai mes ir sutikome priglausti aštuonerių metų keturkojį. Jis visai neatrodė agresyvus, atvirkščiai – netgi draugiškas. Iki pabėgimo pas mus jis gyveno apie pusmetį, ir per tą laiką nė karto neparodė agresijos. Padarėme voljerą ir pasikeisdami jį prižiūrėjome, šėrėme“, – „Santarvei“ pasakojo vienas iš Reivyčių katilinės darbuotojų, nepanoręs viešai skelbti savo vardo ir pavardės.
Jis taip pat neatskleidė, kas yra tikrasis šuns šeimininkas. Tik pridūrė, kad nemalonumų žmonėms pridaręs šuo galėjo būti specialiai paleistas, nes pats jis negalėjęs pabėgti.
Vyriškis prisipažino, kad yra norinčių jam asmeniškai pakenkti, todėl esą ir buvo pasinaudota šunimi.

Gresia baudos

Netrukus policijos pareigūnai vis dėlto išsiaiškino, kam priklauso žmogų sužalojęs ir kitus šunis sudraskęs keturkojis. Jo šeimininkui buvo surašytas protokolas, pagal kurį gresia bauda nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio litų su šuns konfiskavimu arba be jo.
Šiuo metu šuo yra perduotas UAB „Kometa“ globai.
Pareigūnai surinktą medžiagą pateikė Savivaldybės administracijos komisijai, kuri ir spręs, kokią nuobaudą skirti agresyvaus šuns šeimininkui.
Vienas iš Savivaldybės administracijos komisijos narių juristas Michailas Norbutas „Santarvei“ sakė, kad dažniausiai komisijai tenka nagrinėti klausimus, susijusius su automobiliais, laikomais neleistinose vietose, ir netinkamai prižiūrimais šunimis. Kad šunys sužalotų žmones, esą pasitaiko itin retai.

Brangus pavedžiojimas

M. Norbuto teigimu, pirmą kartą baudžiant už netinkamą šunų priežiūrą, galimas ir tik įspėjimas, bet už pakartotinį nusižengimą gresia daug didesnės piniginės baudos.
Pašnekovas prisiminė atvejį, kai vieną gyventoją įspėjo dėl to, jog vedžiojo šunį be pavadėlio. Po kurio laiko vėl buvo užfiksuotas tas pats jo padarytas pažeidimas. Tą kartą šeimininkui už netinkamą šuns vedžiojimą teko susimokėti keturių šimtų litų baudą.
„Per pastaruosius vienerius metus šunų šeimininkai buvo baudžiami tik piniginėmis baudomis, nė vienas šuo nebuvo konfiskuotas“, – situaciją komentavo juristas.
Pašnekovui sunku buvo atsakyti, koks būtų tolesnis konfiskuoto šuns likimas. Tačiau jis neatmetė galimybės, kad tokie šunys gali būti užmigdomi.

Neišsiima leidimų

Norint laikyti ir auginti agresyvius šunis, reikia gauti leidimą iš Savivaldybės Vietinio ūkio skyriaus. Šio skyriaus specialistai „Santarvę“ informavo, kad nė vienas leidimas iki šiol nėra išduotas.
„Ne mes vykdome kontrolę. Mūsų skyrius leidimus laikyti ir auginti agresyvius šunis tik išduoda. Reikalui esant juos gali anuliuoti. Tačiau mes negalime priversti gyventojų leidimus išsiimti“, – „Santarvei“ paaiškino Vietinio ūkio skyriaus vyriausioji specialistė  Nijolė Balvočienė.
Savivaldybės specialistų teigimu, gyventojus ne tik dėl leidimų, bet ir dėl gyvūnų auginimo taisyklių laikymosi kontroliuoja policija.
Policijos pareigūnai sako, kad  dažniausiai rajono Tarybos patvirtintų Gyvūnų auginimo taisyklių pažeidėjai išaiškinami per reidus. Jų metu dėmesys atkreipiamas į žmones, vedžiojančius šunis be pavadėlių, be antsnukių, nesurenkančius savo augintinių ekskrementų.
Paprastai vieno reido metu išaiškinama daugiau nei dešimt pažeidėjų.
Tačiau pasitaiko ir pačių gyventojų skundų dėl kaimynų, kurie netinkamai laiko ir augina savo keturkojus.

Atsakingas šeimininkas

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus įsakymu yra patvirtintas agresyvių šunų veislių sąrašas. Kovinių šunų veislėms ir jų mišrūnams priskiriami amerikiečių pitbulterjeras ir bandogas (amerikiečių mastifas).
Pavojingų šunų veislės ir jų mišrūnai yra: amerikiečių Stafordšyro terjeras, Stafordšyro bulterjeras, amerikiečių buldogas, Argentinos dogas, Fila Brasileiro, Kangalas, Kaukazo aviganis, Pietų Rusijos aviganis.
Specialistai paaiškino, kad už agresyvų šunį atsakingas gali būti ir fizinis ar juridinis asmuo, kuris laiko, veisia, dresuoja, įveža, prekiauja ar kitaip rūpinasi agresyviu šunimi.
Atsakingas asmuo privalo turėti agresyvaus šuns paskiepijimo (vakcinavimo) pažymėjimą su įrašytu identifikavimo numeriu. Agresyvus šuo turi būti identifikuotas elektronine identifikavimo sistema.

4 Atsakymai į “Nuo šeimininkų pabėgęs šuo sužalojo žmogų”

  1. Rimas parašė:

    Dėl tokių įvykių kalti tik žmonės,kurie žiūri į gyvūnus ,kaip į daiktą.Garantuotai dėl blogos priežiūros ir alkio šuniui pakriko psichika,taigi atsakingiau prižiūrėkim savo augintinius,o tai nuperka vaikui gyvą žaisliuką,kai reikia prižiūrėt nėr kam.O agresyvus gyvūnas užauga tik dėl agresyvaus auklėjimo.

  2. Vardas (privalomas) parašė:

    Šeimininkus iškolioti, šunis nušauti….

  3. mažeikietė parašė:

    nėra tvarkos , tas tiesa. Ką daryt su kaimynais, kurie savo augintinį net nesiteikia išvest pavedžioti, tiesiog atidaro duris ir paleidžia. Ir draugiški perspėjimai nieko nereiškia. O kitas kaimynas, išveda sąžiningai kelissyk per dieną, bet tik po langais tiesiai į darželį ar smėlio dėžę, nors už namo vieta prie miškelio šinims vedžioti….o apie surinkimą išmatų tai nė kalbos…tai ką patrsite daryt .Nes vaizdas kraupus mamos vaikus į smėlio dėžę veda, o keletas kaimynų šunis ….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto