Nuotolinės šilumos apskaitos priemonės bus privalomos

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Seimas papildė Šilumos ūkio įstatymą, reglamentuodamas nuotolinių šilumos apskaitos priemonių įrengimą.

Nuotoliniu būdu – šių metų spalį

Įstatymo 11 straipsnyje įtvirtinta nuostata, kad nuo spalio 25 d. įvadinių atsiskaitomųjų šilumos apskaitos prietaisų ir šio straipsnio 4 dalyje nurodytų apskaitos prietaisų rodmenis turi būti galima nuskaityti nuotoliniu būdu.
Karšto vandens skaitikliai, šilumos skaitikliai ir dalikliai, kurių rodmenis galima nuskaityti nuotoliniu būdu, įrengiami visame pastate, jeigu tai techniškai įmanoma ir ekonomiškai naudinga.
„Kai šilumos sąskaita yra pateikiama visam namui, ji turi būti padalyta tarp butų. Kai nėra skaitliukų, kurie nuotoliniu būdu vienu metu nuskaičiuojami, atsiranda piktnaudžiavimų, visokių bendrų patalpų neaiškių sąskaitų, gyvatuko neaiškių sąskaitų. Tad šitam nesusipratimui sureguliuoti reikalingi vienu metu nuskaitomi skaitliukai“, – sakė Energetikos ir darnios plėtros komisijos pirmininkas Virgilijus Poderys.

Neturėtų didinti aptarnavimo mokesčio

Šilumos ūkio įstatymo 15 straipsnyje nustatyta, kad nuo spalio 25 d. geriamojo vandens atsiskaitomųjų apskaitos prietaisų, įrengtų prieš karšto vandens ruošimo įrenginį, rodmenis turi būti galima nuskaityti nuotoliniu būdu.
11 ir 15 straipsniuose įtvirtinti reikalavimai bus taikomi po šio įstatymo įsigaliojimo įrengiamiems apskaitos prietaisams.
Šie pakeitimai leis šilumos vartotojams nustatytais intervalais pateikti informaciją apie šilumos suvartojimą, greičiau priimti sprendimus dėl energijos efektyvumo didinimo priemonių diegimo, keisti savo elgseną, taupyti laiką kas mėnesį deklaruojant šilumos suvartojimą ir šilumos tiekėjams taupyti išlaidas informacijai surinkti iš šilumos vartotojų. Įpareigojimas taikomas tik įrengiant naujus ar keičiant sugedusius apskaitos prietaisus, todėl finansinė našta įmonėms ir vartotojams daug nedidės.
Savivaldybių tarybos ir Valstybinė energetikos reguliavimo taryba turės užtikrinti, kad būdas, kaip yra nuskaitomi atsiskaitomųjų prietaisų duomenys, neturėtų įtakos apskaitos prietaisų aptarnavimo mokesčio dydžiui.

7 Atsakymai į “Nuotolinės šilumos apskaitos priemonės bus privalomos”

 1. Opa parašė:

  👍 Pritariu bus kaškam skaudu…

 2. Anonimas parašė:

  Parašyta, kad “Įpareigojimas taikomas tik įrengiant naujus ar keičiant sugedusius apskaitos prietaisus, todėl finansinė našta įmonėms ir vartotojams daug nedidės.” Kadangi patikra galio 5 metus, tai dar greitai nedės. Klausimas: ką reiškia, kad finansinė našta didės nedaug?

 3. Laima parašė:

  Taip aišku gerai tas nuotolinis vandens skaitiklis ,,nes vagia juodai .. bet jei gyventojai ruošias renovuot nama ..tai ir taip bus pajungti

 4. nieko nesupratau parašė:

  Apie kokius skaitiklius kalba eina? Apie įvadinius bendrus namo skaitiklius? Ar apie individualius butų skaitiklius?

 5. GERS parašė:

  O kas iš to eiliniams gyventojams?vel apvogimas dienos šviesoj,kaip su laiptinių dezinfekcija

 6. Lukas parašė:

  Ar turi teisę savo sapalus primesti piliečiams? Jeigu nori kontroliuoti, tai tegul kontroliuoja savo sąskaita, o neapiplėšinėja eilinį kartą. Matyt, gavo pigiai įsigyti skaitliukų.

 7. Bjauru parašė:

  Naujas būdas pasipinigauti iš vartotojų, prievarta mokamai įvedinėjant skaitiklius. Tai įveskit savo sąskaita, ko melžiat žmones, dirbančius už neadekvačius atlyginimus su valdžios palaiminimu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*