Nuotolinio mokymo startas – su trikdžiais

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Pirmadienį visos Lietuvos švietimo įstaigos perėjo prie nuotolinio mokymo. Jam pasiruošti švietimo bendruomenės turėjo dvi savaites.
Pirmadienio rytą dėl didžiulio asmenų, prisijungusių prie interneto platformų, skaičiaus nuotolinis mokymasis vyko su trikdžiais.

Pirmadienį strigo svarbiausios Lietuvos švietimo platformos – TAMO, EDUKA, EMA ir kitos.
Netrukus po to, kai mokiniai ir mokytojai ėmė „rinktis“ į virtualias pamokas, TAMO elektroninio dienyno administratoriai atsiprašė naudotojų už tai, kad dėl didelio vartotojų srauto yra galimi laikini sistemos sutrikimai.
Tie, kurie rinkosi mažiau žinomas, bet išbandytas platformas, pamokas pravedė be didesnių trikdžių.
Ir darželinukus, ir mokyklinio amžiaus vaikus auginantys tėvai, vertindami nuotolinį mokymąsi, įvardija ne tik „lūžusių“ sistemų ar įrenginių namie stygių.
Mokiniams, ypač jaunesnio amžiaus, bus sunku priprasti prie naujos mokymosi formos. Daliai mokinukų nedrąsu bendrauti su savo mokytojais bei klasės draugais sėdint priešais kompiuterį bei jų kameras, jie bijo užduoti mokytojams klausimus.
Kai kurie mokiniai patiria stresą ir dėl to, kas bus, jei elektroniniai dienynai bei mokymosi platformos ir toliau strigs, jei nepavyks greitai ir sklandžiai atlikti mokytojų atsiųstų užduočių.

Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*