Nusižengusiųjų karantino reikalavimams laukia atsakomybė

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Policija skelbia, kad šiuo metu gauna šimtus pranešimų apie karantino taisyklių pažeidimus.
Dėl saviizoliacijos ar kitų karantino metu priimtų nurodymų pažeidimų gresia administracinė ir net baudžiamoji atsakomybė.
Pranešimų apie pažeidimus sulaukiama ir Mažeikių rajone.

Saviizoliacija privaloma

Nuo kovo 14-osios šalyje paskelbtas visiškos parengties civilinės saugos sistemos lygis ir nustatytas karantino režimas.
Įsigaliojus karantinui, kiekvienam iš užsienio grįžusiam asmeniui, o taip pat turėjusiems sąlytį su patvirtintu ar tikėtinu koronavirusu užsikrėtusiu žmogumi, reikia laikytis saviizoliacijos – 14 dienų likti namie.
Kaip informavo Telšių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, policijos pareigūnai gauna pranešimus, kuriuose informuojama apie žmones, nesilaikančius nurodymų, kurie nesisaugo patys, nesaugo aplinkinių bei nesilaiko saviizoliacijos. Grįžusieji iš užsienio šalių neretai elgiasi neatsargiai, nevengia kontaktų, nors jiems 14 dienų giežtai draudžiama eiti iš namų, vykti į parduotuves ar kitaip palikti izoliavimo vietą. Taip pat registruojama pranešimų dėl karantino metu dirbančių ne maisto prekių parduotuvių.
Karantino režimo įvedimo metu už teisėtų reikalavimų nevykdymą yra numatyta atsakomybė – taikomos administracinės baudos. Galima užsitraukti ir baudžiamąją atsakomybę.

Pranešimų gaunama

Mažeikių policijos komisariato pareigūnai ragina gyventojus būti sąmoningus, laikytis reikalavimų bei nurodymų.
„Rajono savivaldybės tinklalapyje patalpintas ir mano telefono numeris, todėl sulaukiu įvairiausių skambučių ir pranešimų. Prašoma suteikti informaciją apie pasienį, apie darbo santykius ir panašiai. Klausimais, kurie yra mano kompetencijos ribose, pakonsultuoju, o jei ne, nurodau, kur reikia kreiptis. Tarp šių pranešimų kiekvieną dieną sulaukiame informacijos ir apie karantino sąlygų nevykdymą. Trečiadienį dėl tokių pranešimų teko apsilankyti trijose įmonėse. Į pranešimus reaguojame ir įspėjame pažeidėjus“, – kalbėjo Mažeikių rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Nerijus Rapšys.
Visi pažeidimai registruojami. Vedėjas neslepia, kad pažeidėjai ateityje gali susilaukti baudų.

Gresia baudos ir bausmės

Asmenys, nesilaikantys saviizoliacijos reikalavimų, atsisakantys tirtis, gali būti baudžiami dėl Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pažeidimų. Už tai gresia įvairios nuobaudos, nuo įspėjimo iki 60–140 eurų baudos. Asmeniui, kuris pažeidė įstatymą, sukėlė pavojų išplisti pavojingoms ar ypač pavojingoms užkrečiamosioms ligoms, gali būti skiriama 300–560 eurų bauda.
Saviizoliacijos pažeidimas, kuris galėjo sukelti pasekmių kitų asmenų sveikatai, užtraukia ir baudžiamąją atsakomybę. Asmeniui, kuris pažeidė teisės aktų dėl sveikatos apsaugos reikalavimus ar užkrečiamųjų ligų profilaktikos kontrolės taisykles, ir jeigu dėl to išplito susirgimas ar kilo epidemija, gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki trejų metų.
Taip pat numatyta atsakomybė asmeniui, kuris būdamas medicinos įstaigos informuotas apie savo būklę ir įspėtas dėl apsaugos priemonių laikymosi būtinumo, bendraudamas su kitais žmonėmis, sąmoningai jų nesiėmė, elgėsi rizikingai, kėlė pavojų kitiems užsikrėsti pavojinga infekcine liga, – jis baudžiamas viešaisiais darbais, bauda, laisvės apribojimu arba areštu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*