- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Nykstantis dvaras – Plinkšių sopulys

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Vietos gyventojams skauda širdį dėl nykstančio Plinkšių dvaro, išretinto parko. Jie pasigenda didesnės kultūros paveldą prižiūrinčių institucijų kontrolės. Pasigirsta siūlymų iš privatininkų nacionalizuoti neprižiūrimus kultūros objektus.
Kontroliuojančių institucijų atstovai pripažįsta problemą, tačiau ją spręsdami ir patys jaučiasi atsidūrę aklavietėje.
Savivaldos atstovų nuomone, kultūros ir istorijos objektams regione reikia didesnio valstybės dėmesio.

Nykstantis dvaras – sopulys

Plinkšių kaimo bendruomenės pirmininkė Dalia Strikaitienė „Santarvei“ prisipažino, kad vietos gyventojai jau yra praradę viltį, kad situacija pasikeis.
„Per šitiek metų niekas negerėjo, atvirkščiai – nyksta ne tik pastatai, bet ir parkas. Prieš keletą metų buvo iškirsta nemažai medžių, tačiau nė vienas neatsodintas. Parko teritorijoje rišamos karvės“, – situaciją komentavo pašnekovė.
Bendruomenės pirmininkė teigė: kad ir kur būtų, jei tik žmonės išgirsta, jog ji – iš Plinkšių, tuoj ima klausinėti apie dvarą, priekaištauja, kodėl jis netvarkomas.
„Vadinasi, šis dvaras, parkas reikalingas. Plinkšės yra pravažiuojamoje vietoje, tad ir dabar čia užsuka žmonės tiesiog pavaikščioti po parką, pažiūrėti į nykstančius pastatus“, – kalbėjo D. Strikaitienė.

Įtrauktas į kultūros paveldą

2003 m. pavasarį Plinkšių dvaro sodyba įrašyta į Lietuvos Respublikos nekilnojamųjų kultūros vertybių registro statinių kompleksų sąrašą. Specialistų teigimu, šis dvaras yra vertingas savo architektūra, istorija.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.