„ORLEN Lietuvos“ darbuotojai ruošiasi streikui

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

AB „ORLEN Lietuva“ darbuotojų profsąjunga po įtemptų derybų su „Orlen Lietuva“ vadovybe pasirašė nesutarimų protokolą. Tai reiškia, kad nutraukiama kolektyvinė sutartis. Po šio žingsnio imtasi kitų procedūrų – darbdaviui įteikti reikalavimai dėl darbo užmokesčio, garantijų ir kitų sąlygų užtikrinimo ir imtasi ruoštis streikui.

Pirmą kartą  naftos perdirbimo įmonės istorijoje nutraukta kolektyvinė sutartis. Naftininkų profesinės sąjungos pirmininkės Virginijos Vilimienės teigimu, taip blogai įmonėje dar nėra buvę. Pirmadienį profsąjungos atstovai aptarti susidariusios situacijos susitinka su Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi.
„Mes sutikome su darbuotojų socialinių garantijų mažinimu. Tačiau įmonės vadovai užsimojo dar plačiau. Darbdaviui nutraukus kolektyvinę sutartį dabar jau galimos labai įvairios protesto akcijos. Kitą penktadienį bus mitingas. Tuo pačiu metu ruošiamės streikui – šiuo metu apklausiame darbuotojus, kokios priemonės ir streiko sąlygos jiems priimtiniausios.
 Plačiau apie naftininkų planuojamas priemones skaitykite „Santarvės“ laikraštyje.

25 Atsakymai į “„ORLEN Lietuvos“ darbuotojai ruošiasi streikui”

 1. dirbi anoj tvoros pusej parašė:

  darbas imoneje jokiu ziniu apie imone nesuteikia,jei nedirbi su jos finansais ar buhalterija ir nematai skaiciuku,finansiniu duomenu. Darbo kruvis gali buti didelis,bet pelno is to darbo gali nebuti. Darbuotojas gamindamas produkta ideda vienodai pastangu neziurint i zaliavos tam produktui pagaminti kaina ir jo pardavimo kaina. Gal zmones mano,kad jei jie sunkiai dirba,tai turi gauti daug,bet esme yra ar tas sunkus darbas yra reikalingas kam nors,ar yra pirkejas uz to sunkaus darbo sukurta produkta moket tokius pinigus,kad zmogus dirbantis butu patenkintas.
  Gryztant prie jusu “darbo anoj tvoros pusej” galiu paklaust is kur duomenys pas jus,kad imones seimininkai lenkai meluoja? Meluoja,nes siulai netiket oficialiais duomenimis.

 2. To :))) parašė:

  Audito nedariau bet dirbu anoj “tvoros pusėj” ir matau daugiau nei daugelis iš čia esančiu komentatoriu kurie net nėra buve arti gamyklos tvoros privažiave

 3. :))) parašė:

  Is kur toks nepatiklus,niekuom netiki? Tai gal pats darei audita ir gali ivardinti pelno dydi?:)

 4. To "To "To idomus mastymas" parašė:

  “O milijoniniai nuostoliai yra netikri?”….Pasikartosiu.Kokie MILIJONINIAI NUOSTOLIAI ? Tie kuriuos ivardija patys lenkai ? Ar tu TIKRAI žinai kad yra patiriami nuostoliai ar tiesiog šventai tiki ką sako Orlen Lietuva valdantys lenkai ? Jei turi nuostolius irodančiu faktų-paviešink.O gal esi padares NEPRIKLAISOMA (nešališka) auditą ?

 5. To "To idomus mastymas" parašė:

  O milijoniniai nuostoliai yra netikri? Lenku Orlen investaves pinigus nenori ju atsiimti uzdirbdamas pelno? Kodel tos imones nepirko kitos Vakaru bendroves? Gal nori pasakyt,kad ji specialiai bankrotinama,jei taip,kodel? Koks tikslas?

 6. To idomus mastymas parašė:

  Iš kur žinai kad “Siuo atveju imone yra ant bankroto slenkscio” ? Taip lenkai sako,ane? Gal gali pateikti daugiau skaičių ar tau didžiausias ir neginčijamas “faktas” yra pačių lenku paskelbtas skaičius “Orlen Lietuva patyrė tiek ir tiek milijonų litų nuostoli….” ? O gal visgi žinai kiek tonų naftos perdirbo,kiek tonu degalų realizavo,už kiek perka naftą,kokios gamybos sąnaudos….ir t. t. ?

 7. shs parašė:

  Taip kaip seime politikai kisenes skuba kimst kol gali taip ir cia. Kaip gali but nepelninga ir nenest naudos jei visoj europoj lietuvoje kuro kaina didziausia.Paprasciausiai lenkiuksciai dabar melzia ir smaugia kaip galima daugiau o veliau pofik jiem kas bus. Pinigeliai daro savo. Eh tas gopsumas turi dsug noris dar daugiau. Taip ir smaugia tuos paprastus zmones

 8. To Jonas parašė:

  Galima sutikti,kad galimai cia yra ir lenku zaidmu,bet sakydamas ” lenkai noredami iskisti imone” pasakai,kad tos imones padetis yra bloga. Noras “iskisti” neatsiranda is niekur,siuo atveju tai reiskia,kad imone yra nepelninga ir nesa nuostoli,o nuostoliu niekas nenori. Gal esant palankioms salygoms pasaulyje naftos perdirbimo verslui,ta imone ir yra pelninga,bet salygoms pablogejus is jos pelna isspaust yra sunku arba neimanoma. Ji buvo pastatyta kaip sudetine dalis tu laiku planines ekonomikos ir sujungta vamzdynu su naftos saltiniu,be to jos pajegumai yra berods 12 mln. tonu naftos per metus. Ji buvo skirta aprupint produktais vakarine TSRS dali,tada ji turejo garantuota pirkeja su fiksuota kaina.Dabar sienos atviros,prekyba laisva ir Europa turi savo naftos perdirbimo ir jos produktu tiekimo saltinius,todel ieit i ju rinka nera lengva,tenka daryt visokias nuolaidas,o kai ju nelabai gali daryt,kas tada? Visai nesenai panasi gamykla uzdaryta Anglijoje,reiskia tokios paskirties gamykloms ne patys geriausi laikai dabar. Streikai ir ivairus profsajungos ar darbuotoju zaidimai cia niekam nepades,pries rinka nepapusi.Si imone anksciau ar veliau vistiek taps tik istorija ir jos darbuotojams vietoj laiko eikvojimo kazkokiai kovai “su vejo malunais” palinkeciau galvot apie savo ateiti,ieskot naujo pajamu saltinio,mokytis kazko naujo ir pan. Taip laikas ir energija bus panaudota naudingiau.

 9. Jonas parašė:

  Įmonėje susidariusi padėtis, bandymai rasti išeitį lieka neaiškūs.Kas gal paneigti, kad lenkai norėdami iškišti įmonę, prieš pardavimą , nori pabloginti darbuotuojų sąlygas.Tada jos kaina būtų didesnė.Precedentas jau buvo, kai jie šantažavo tuometinę Kubilaus vyriausybę, bandydami įsigyti Klaipėdos naftos akcijų.Labai jau šlykštus veiksmas iš jųjų pusės.O kur dar visokio plauko direktoriai iš Lenkijos, seniau įmonė apieidavo su kelias amerikiečiais.Aukčiausio lygio vadovų, lietuvių įmonėje nebeliko.Profsąjugos, t.y. Vilimienės pozicija šiuo metu visiškai neaiški.Visada administracijai nuolaidžiavusi Vilimienė, dabar nei iš šio, nei iš to nutarė parodyti kietumą.Gali būti, kad tas jos ,,kietumas” lenkams ateityje leis pasakyti, kad dėl įmonės bankroto kalti patys kietakakčiai naftininkai.O gal Vilimienė taip stengiasi dėl būsimo pirkėjo iš rytų.Ji mėgėja viena galvoti , kita sakyti, o trečia daryti

 10. Tomas to NAINUOLIUI parašė:

  Siaip tai mes Europos Sajungoj gyvenam, tarp ES saliu muitu nera, nebent is ruskyno veziesi. Buvo tik reikalavimas importuotojams, tureti kuro rezervus, norin i LT isivezt is kitu saliu. Dabar ir tai supaprastejo. Taip kad kainos nepakiltu, bet Mazeikiams butu ne pyragai (svelniai tariant). Jau ir dabar paslaugu sektorius jaucia krize naftoje, va viesbuciai, kavines, restoranai pustusciai…

 11. Idomus mastymas parašė:

  visiskai prasilenkiantis su realybe.Streikuoti gali ir prasyt geresnio atlygio ar salygu,kai imone uzdirba pelna,pelnas dideja, o darbuotojai dirba daugiau ir ju atlygis nekyla,salygos blogeja. Siuo atveju imone yra ant bankroto slenkscio,tai ka streikuodami zadate pasiekt? Gal norite ‘pravalgyt” imones darbini kapitala? Zmones galima suprast,jie visada gauna ten laiku atlyginima ir jis nera mazas,bet tas “visada” kartais turi pabaiga. Pasaulis pasidare labai mazas per pastaruosius 10-15 metu ir prekes keliauja is vieno pasaulio krasto i kita be didesniu apribojimu. Amerikai pradejus eksploatuot skalunus kuro is naftos paklausa sumazejo ir stai rezultatas,kurio pasekmes jaucia is si gamykla,esanti labai nedekingoje geografineje vietoje logistikos poziuriu. Sios gamyklos Lietuvai,kaip kuro gamintojos nereikia, pvz. Latvija,Estija negamina dyzelino ar benzino ir kuro kaina yra tokia pat ar mazesne,tam jokios itakos gamykla neturi. Problema yra socialine,Mazeikiu miestas “gyvena” is tos imones ir jai uzsidarius butu didziule bedarbystes problema mieste. Dingtu ne tik 2500 darbo vietu gamykloje,bet ir neaisku kiek netiesioginiu darbo vietu,pvz. silumos tinklams butu sunku del nemokamu saskaitu uz sildyma,kristu NT kainos ir t.t.Todel vyriausybe turetu ivertinti susidariusia situacija ir “nevynioti nieko i vata”, jei imone galima isgelbeti-ja gelbeti,jei ne-ieskoti kazkokio uzsienio investuotojo,suteikt jam palankiausias salygas ateiti i Mazeikius ir ikurt gamybines darbo vietas,nes imoneje dirba virs 2000 kvalifikuotu darbuotoju,kuriu sugebejimus butu galima naudingai panaudoti. Is to laimetu visi. Bet jei bus elgiamasi,kaip su bankrutuojancia kompresoriu gamykla,kai visokio plauko veikejai dalino pazadus,muilino akis ir grobste ne tik imones,bet ir biudzeto turta,tada kentes visas miestas.

 12. NAIVUOLIUI parašė:

  Naivuoli,todel verslininkai nevezasi kuro is kitur,kad yra uzkelti muitai,o kodel muitai uzkelti,o todel,kad neapsimoketu veztis ir pirktum is musu naftos,kad ji nebankrutuotu.

 13. to Gerai parašė:

  Mazuli, jei butu pigiau atsivesti – tai visi verslininkai ir veztu kura is kitur, niekas nepirktu LT pagaminto:) Naivuolis, pamatytum kaip sokteltu ne tik kuro kainos, bet ir maisto ir kitu paslaugu….Tada paziuretume kaip is savo minimumu visa lietuvele isgyventu….

 14. Gerai parašė:

  Senai reikia,kad bankrutuotu tas monopolis,kuro žymei pigesnio atsiveštumem iš kitur,o atra oras butu švaresnis,kiek ji teršia:)))

 15. saugioje aplinkoje dirbanti mažeikietė parašė:

  Diskutuojate apie darbą, o apie kenksmingas sąlygas pamirštate? Vien jau už tai jie turi gauti didesnius atlyginimus, nes niekas nežino koks poveikis jų sveikatai dirbant toje aplinkoje.
  Visgi šykštūs žmogeliai esam, koks kieno reikalas , tegu sau reikalauja gi mūsų tas neliečia….bet ne, širdį mat skauda , o jei jiems pavyks, ir išsikovos sau palankias sąlygas -gi pavydas mirtinai užgrauš….

 16. "naftiniui komentatoriui" parašė:

  Jei ir dirbi, tai tikrai nebent kokioje nupezusioje siurblinėje, kur vienas operatorius ir niekas neužsuka. Nueik į normalų įrenginį arba padirbk operatoriaus darbą kokioje kt001 ar pan sekcijoje. Suprasi, už ką pinigai mokami

 17. Negerai parašė:

  dziaugtis kaimyno beda. Kiekvienas turim pazystamu naftininku. Net vaziuojant pro gamykla mazeikiskiai nosis raito “fu koks kvapas”. O zmones dirba. Kas iseitine uzsidirbo , o kai kas ir onko.
  Kuo jie maziau uzdirbs, tuo mieste bus liudniau.

 18. Arūns parašė:

  Koks skirtumas kiek uždirba ir kaip dirba.Jie kovoja už savo gerbūvį.Tai jus (besipiktinantis) norit pasakyti kad esat visiškai patenkinti savo darbu iį uždarbiu ? Jei esat patenkinti,kas būtu jei jis (darbas) pasunkėtu o (atliginimas) sumažėtu ? Taip pat kaip ir dabar busit patenkinti ? O jei pradėsit burbėti,galvojat neatsiras tokiu kurie sakys “ko jie čia purkštauja” ?…….Žiūriu čia kažkoks “vergo sindromas” visus apėmes…….

 19. vs parašė:

  Matai plansetej nera lietuvisku raidziu

 20. Hm? parašė:

  Prie “Williams’o” buvo blogiau. Visgi kapitalistai, o čia lenkai, savi, patikimas strateginis partneris, niekada neskriaus, ypač žemaičių.

 21. to vs parašė:

  Nešauk. Dantis susidėk, kad nesvepluotum. Gamykloje nuo 1988 metų. Žinau, ką rašau.

 22. vs parašė:

  Tiem dviem komentatoriam kajus cia varot jei nesat buve toi gamykloi is viso jeigu mes miegotumiam kaip kad rasot tai Mazeikiai su jumis jau seniai butu nusluoti.O del savo pinigu reikia kovoti o neisvaziuoti i Londona babajui subine laizyti ir parvaziavus pasakoti kokia alga as ten gaunu,o mes norim cia giventi ir uzdirbti.

 23. to Naftiniai parašė:

  Visiškai sutinku. Mane labiausiai erzina, kai naktį pusė išeina miegoti, kita pusė įnyksta į savo planšetinius. Vienas, matai pavargęs po žvejybos, kitam iš ryto į medžioklę, trečias bizniauja. Darbui laiko nelieka, bet algas gauti nori. Alga turi būti mokama už atliktą darbą, o ne už atbūtą laiką. Įdomu, kodėl panašiose gamyklose darbuotojų skaičius perpus mažesnis ir niekas jokių streikų nekelia.

 24. Naftiniai parašė:

  Naftiniai atšokę nuo realaus gyvenimo Lietuvoje, kaip kokie Seimo nariai, nesigaudo Lietuvos situacijoje, už budėjimą keturiese prie kompiuterio gaudavo gerą atlyginimą, o dabar sužinos, ką reiškia dirbti darbe, o ne stumti valandas. Paklauskit darbdavių privačių šmonių savininkų, ar norėtų priimti pas save buvusį naftinį…

 25. Lubis parašė:

  Nu ir kas iš to jei ir streikuos? Gamyklai vistiek šakės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*