Pacientės skundai pastūmėjo spręsti problemą

Mažeikiškė Daiva Šideikienė valdininkus užvertė skundais. Jos nusiskundimų dėl septynmečiui sūnui neatliktų spirometrijos tyrimų sulaukė ligoninės, Savivaldybės administracijos, Vaiko teisių apsaugos skyrius, Savivaldybės tarybos nariai.
Neseniai pacientės skundą svarstė Sveikatos priežiūros ir socialinių reikalų komitetas. NĖRA VAIKŲ SPECIALISTO
„Didžiausia problema, kad paciento atstovė (D. Šideikienė – B.R.) nesupranta, kas yra tyrimas, o kas konsultacija“, – replikavo ligoninės direktorius Albinas Lidžius. Direktorius informavo iš moters gavęs bene keturiolika skundų, į juos atsakęs, tačiau atsakymai jos netenkina.
A. Lidžius komiteto nariams paaiškino, kad pagal sveikatos apsaugos ministro įsakymą nuo šių metų sausio 1 dienos vaikams iki 18 metų teikti ambulatorines paslaugas, t.y. konsultacijas, gali tik vaikų pulmonologas. Tokio specialisto Mažeikiai neturi, dėl to R. Mačiulienė ir pasiūlė važiuoti į Klaipėdą ar Kauną.

NUSIŽENGĖ MEDICINOS NORMAI
D. Šideikienė komiteto nariams teigė tenorėjusi, kad jos sūnui būtų atliktas tyrimas. Anot A. Lidžiaus, įstaiga negali teikti labdaros, nes Ligonių kasa už vaikų spirometriją nemoka.
Savivaldybės gydytoja Irena Vaicekavičienė dėl mažeikiškės problemos kreipėsi į Ligonių kasą.
„Buvo paaiškinta, kad kiekviena įstaiga turi dirbti savo darbą. Bendrosios praktikos gydytojui pagal medicinos normą priklauso atlikti ir spirometrinius tyrimus“, – informavo I. Vaicekavičienė.
Savivaldybės gydytojai pritarė komiteto pirmininkė Rita Lidžiūtė. Jos teigimu, užtenka paprasto rankinio spirometro pakitimams nustatyti. Kilus įtarimų, būtina pacientą siųsti specialisto konsultacijai.
„Patikrinsime, ar visos įstaigos turi įrangą, reikalingą bendrosios praktikos gydytojų medicinos normai atlikti“, – pridūrė R. Lidžiūtė.

ŽADĖJO SPRĘSTI PROBLEMĄ
„Santarvė“, tirdama D. Šideikienės skundą, išsiaiškino, kad problemos dėl spirometrijos tyrimo nebūtų kilę, jeigu siuntimą išrašęs Šeimos sveikatos centras su ligonine būtų sudaręs sutartį dėl atlyginimo už tyrimus.
Kad pirminio lygio įstaigos galėtų sudaryti tokias sutartis, akcentuota ir komiteto posėdyje.
Savivaldybės gydytoja I. Vaicekavičienė informavo iš Šeimos sveikatos centro direktorės Zitos Šiaulienės gavusi raštą, kuriuo pasižadama spręsti spirometrijos vaikams problemą su ligonine sudarant sutartį arba įsigyjant spirometrą.
A. Kiudulienė, atlikusi spirometriją ne tik D. Šideikienės sūnui, bet ir kitiems vaikams, sulaukė ligoninės direktoriaus įspėjimo.
„Tokie tyrimai yra labdara. Kol nebus susitarimo tarp įstaigų dėl finansavimo, preciziškai žiūrėsime, kad tokie dalykai nesikartotų“, – akcentavo R. Lidžiūtė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*