Padidėjo privalomojo sveikatos draudimo įmokos

Neatkreipę dėmesio į privalomojo sveikatos draudimo permainas ir laiku nesusimokėję įmokų mokėtojai gali prarasti teisę į nemokamą gydymą. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šiais metais padidinus minimalų atlyginimą didėja ir privalomojo sveikatos draudimo įmokos. Mėnesio įmoka šoktelėjo nuo 77 iki 90 litų.

Neapsižiūrėjimas gali kainuoti


Iki tūkstančio litų  padidėjus minimaliai algai, trylika litų didėja mėnesinės privalomojo sveikatos draudimo įmokos.

„Sodros“ Mažeikių skyriaus direktorė Laima Nagienė priminė, kad šio draudimo tarifas siekia 9 proc. minimalios mėnesio algos, arba 90 litų kiekvieną mėnesį.

Neatkreipę dėmesio į privalomojo sveikatos draudimo permainas ir laiku nesusimokėję įmokų mokėtojai gali prarasti teisę į nemokamą gydymą.

Turėtų nepamiršti 


Ypač budrūs turėtų būti gyventojai, praradę bedarbio statusą ir nebedraudžiami valstybės – išbrauktieji iš Darbo biržos sąrašų.

Didesnį  privalomojo sveikatos draudimo mokestį mokės ir ūkininkai bei kiti žemės ūkio veiklą vykdantys gyventojai, kurių žemės ūkio valdos ekonominis dydis didesnis negu du vienetai; taip pat verslo liudijimus įgiję ir kiti savarankiškai besidraudžiantys asmenys, kurie už save kas mėnesį moka fiksuotas 9 procentų minimalios mėnesio algos dydžio įmokas.

4 Atsakymai į “Padidėjo privalomojo sveikatos draudimo įmokos”

 1. jone parašė:

  Ir kaip reikia Lietuviui pragyventi Lietuvoje? Daug jau paliko Lietuva…

 2. nu bet parašė:

  tuo kompiuteriu net nemoka naudotis ;)))))

 3. HA parašė:

  Ko pykstate, minimalia alga gi pakele. Tai ir dziaukites dabar, balsuokite dar uz tokius kurie iki 5000Lt minimuma pakels tada uz sveikatos draudima ir 500 neuzteks.

 4. Ligonis parašė:

  Už ką? Gal kokybė aptarnavimo pagerėjo? Gruodžio mėn. teko lankytis ligonių kasose, tai pasijutau kaip šešiasdešimtaisiais. Jei ant stalo nebūtų stovėjęs kompiuteris, būčiau pagalvojusi, kad sapnuoju.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video