Paminėta Pirmosios pagalbos diena

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Avarijos imitacija Mažeikių mieste penktadienį paminėta Pasaulinė pirmosios pagalbos diena. Tarptautinė Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų federacija pirmosios pagalbos mokymus rengia jau daugiau kaip šimtmetį.

Pasiaiškinimai – daugmaž vienodi

Po kelerių metų pertraukos Mažeikiuose Raudonojo Kryžiaus draugijos Mažeikių filialas, padedant savanoriams, imitavo autoavariją, kurios metu buvo sužeistas žmogus.
Ventos gatvėje, ties pėsčiųjų reguliuojamu šviesoforu, buvo padėtas dviratis, šalia jo gulėjo savanoris, kuris imitavo nukentėjusįjį eismo nelaimėje. Kiek toliau budėjo policijos pareigūnai, kurie kartu su Raudonojo Kryžiaus darbuotojais stabdė vairuotojus, nesustojusius prie „nukentėjusiojo“ ir nepasidomėjusius, ar jam nereikia suteikti pirmosios medicinos pagalbos.
„Panašią akciją rengėme prieš trejus metus, ir visada ji vyksta rugsėjį, kai minima Pasaulinė pirmosios pagalbos diena.
Gaila, tačiau dar nemažai vairuotojų, kaip ir prieš trejus metus, pravažiuoja pro tokį gulintį žmogų net nestabtelėję. Pasiteisinimas būna daugmaž vienodas – nepastebėjau, neatkreipiau dėmesio, skubėjau“, – apgailestavo Raudonojo Kryžiaus draugijos Mažeikių filialo kuratorė Stasė Alčauskienė.
Per dvi valandas vykusią akciją taip teisinosi tiek patyrę, tiek neseniai prie automobilio vairo sėdę vairuotojai.
Vairuotojams Raudonojo Kryžiaus savanoriai dalijo Pirmosios pagalbos veiksmų sekos atmintines.

Mokėti suteikti pagalbą – būtina

Kaip informavo Raudonojo Kryžiaus draugijos atstovai, statistika rodo, kad devyniasdešimt procentų gyvybių, įvykus nelaimingam atsitikimui, išgelbsti toje vietoje buvę praeiviai, stebėtojai, todėl pirmosios pagalbos mokymas yra skirtas visiems, kurie galbūt jau buvo ar dar taps tuo praeiviu stebėtoju ir nelaimingo atsitikimo vietoje nesutriks, bet padės nukentėjusiajam.
„Nelaimė – didelė ar maža, gali nutikti bet kada ir gali užklupti kiekvieną, todėl mokėti ir suteikti pirmąją pagalbą yra būtina. Juk nesunku, pamačius sukniubusį žmogų, prieiti ir bent pasiteirauti, kas jam atsitiko, o sužinojus priežastį, ir suteikti pirmąją pagalbą, iki atvyks profesionalūs medikai“, – sakė pirmosios pagalbos mokymus mūsų rajone organizuojantys ir vedantys Raudonojo Kryžiaus draugijos filialo atstovai.

Įgūdžiai gelbsti gyvybę

Raudonasis Kryžius siekia, kad žmonės įgytų pasitikėjimo savo žiniomis ir įgūdžiais, suteikti reikiamų žinių, kad kiekvienas mokėtų padėti nukentėjusiajam.
„Pirmosios pagalbos žinios ir įgūdžiai sumažina žmonių pažeidžiamumą ir padeda sukurti stipresnes bendruomenes. Tai geriau paruošia žmogų – moko jį reaguoti į nelaimes, nelaimingus atsitikimus.
Kas penkios sekundės pasaulyje kažkas miršta nuo sužalojimų. Tad laiku ir efektyviai suteikta pirmoji pagalba – svarbus veiksmas, kuris gali išgelbėti ne vieną gyvybę“, – pabrėžė filialo kuratorė.

11 Atsakymų į “Paminėta Pirmosios pagalbos diena”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Na jeigu apie 30 zmoniu buriuojasi prie nukentejusio ,tai ka bereikia daryti kitiems pravaziuojantiems,ar irgi spraustis per minia? Manau,jeigu jau stoji,tai sugebi suteikti pirmaja pagalba,kaip siuo atveju?

 2. parašė:

  Geras renginys, aš sustojau ir tuo labai didžiuojuosi. vadinasi nepasimesiu ir atsitikus kažkam tikram ir rimtam.

 3. mačiau parašė:

  Mačiau, nestojau. Ir taip nemažai būriavosi aplink. Keista pasirodė, kad nėra policijos, greitosios, o fotografas su stovu jau stovi šalia. Prie nukentėjusio niekas nestovėjo ir jam nepadėjo, pamaniau, kad jau jam nebepadėsi… Labai sukrėtė vaizdas, ilgai dar rankos drebėjo. O čia pasirodo tik imitacija…

 4. Myliu Mažeikius parašė:

  Nestojau, nes aplink buriavosi galbut apie 30 zmoniu, tikrai ivykis pastebetas ir pranesta visiems apie tariama nelaime (tai kam ir manes dar vieno “ziurovo”) . Visai kitoks atvejis butu jei suzeistas zmogus guletu nuosalesnej vietoj kur daugiau pravaziuojanciu, o ne pesciuju.. Tokiu atveju reiketu stabdyti pravaziuojancius ir klausti kodel jie nesustojo padeti nukentejusiam.

 5. Dd parašė:

  Nemanau ,kad tokios akcijos kažką labai pamokys. Gal daugiau streso tik sukels pravažiuojantiems…

 6. mažeikiškis parašė:

  Mačiau ir pravažiavau, nes nepasitikėjau savo įgūdžiais, esant galimybei reikės pakartoti žinias. Buvo gera galimybė pamąstyti. tiesiog važiavau, o kitų žmonių kaip ten rašo net nemačiau. supratau kad esu nepasiruošęs suteikti pagalbą.

 7. Justas parašė:

  Šaunuoliai, tokias akcijas teko stebėti ir Europoje. Gerai, kad kažkas sužadina žmonių sąmoningumą. Buvo šaunu, turėjome galimybę pasitikrinti save.

 8. .............. parašė:

  Kiek supratau projektas nepavyko, man paskaicius straipsni is karto kilo tokia mintis kaip ir (Nustebusi), jei jau avarijos vietoje yra zmoniu tai kam man stoti ir klausti to paties ko susirinko visi zmones. Nebukite juokdariai !!!

 9. er parašė:

  nesamone,mum streso juodai ivare,galetu mastyt kazka normalesnio ,dabar begi padet o tau sako aciu ,cia akcija tikrinam kiek zmoniu sustos,miela..

 10. Besmegeniai, parašė:

  susikot diena kapitaliai.Tokias akcijas rengiant irgi smegenu turet.reik.Dejau policijos pareigunus i suns dienas iki pat dabar. Autoivykis is paziuros atrode su mirtina pabaiga,o jie atsisitoje kitoje puseje automobilius stabdo.
  Tai ka turi galvot? O jei dar ta savanosri istikro butu koks artistas pervaziaves? Kas tada?

 11. Nustebusi parašė:

  Kaip galima sakyti, kad “Gaila, tačiau dar nemažai vairuotojų, kaip ir prieš trejus metus, pravažiuoja pro tokį gulintį žmogų net nestabtelėję”, kai vos uz keliu metru nuo “ivykio” vietos buriuojasi bent 10-15 zmoniu, uz kokiu 30 metru du policijos automobiliai, aplink buriavosi ir to paties Raudonojo Kryziaus darbuotojai, uzsivilke raudonas liemenes. Tai kaip galima sustoti? Pirmas vaizdas ir ispudis, kai pamatai gatvej gulinti zmogu, tikrai siaube, avarija, reikia padet, bet tuoj pamatai tiek “stebetoju”, tai iskart itartinai pasirodo. Nei greitosios, nei kas ta “nukentujusyji” pakelia nuo zemes ar panesa toliau nuo gatves… Jei jau daro tokius socialinius eksperimentus, bent darytu kaip priklauso, o dabar iskraipomi jo rezultatai ir sako, kokie gi lietuviai abejingi…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*