- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Panaudotos padangos – tiksinti bomba

Į Ašvos upelį suverstas padangas aptiko Dargių kaimo gyventojas. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Nors šalyje sukurta vieninga atliekų tvarkymo sistema, tačiau, kaip ir anksčiau, pakelėse, pamiškėse ar tiesiog prie konteinerių puikuojasi padangų krūvos. Aplinkosaugininkams ir viešosios tvarkos sergėtojams sunkiai sekasi įveikti netinkamai jomis atsikratančiuosius. Pagrindinis įtarimas krenta ant nelegaliai veikiančių padangų pardavėjų ar servisų, tačiau, kaip sakoma, nepagautas – ne vagis…
Valdininkai jaučiasi bejėgiai prieš problemą ir kaip išsigelbėjimą mato žmonių sąmonėjimą. Kol jos sprendimas stringa, visa atsakomybė gula ant seniūnijų – joms tenka surinkti ne vietoje paliktas padangas.

Neliko abejingas

Aplinkos saugumu besirūpinantys specialistai replikuoja, kad teršėjams iki sąmoningumo dar toli, tačiau pilietiškų gyventojų daugėja. Neretai iš jų sulaukiama pranešimų apie teršiamas vietoves.
Neseniai institucijas ant kojų sukėlė ir Dargių kaime gyvenantis Rimas Baltutis, pastebėjęs ne vietoje išdygusią padangų krūvą. Vyras apie užfiksuotą faktą pranešė seniūnijai, aplinkosaugininkams, redakcijai. Pasidžiaugė, kad institucijos sureagavo nedelsiant.
„Žmonės visiškai praradę sąžinę. Seniūnija išvežė tas padangas, bene kitą dieną toje pačioje vietoje kita krūva išdygo. O po kelių dienų padangos buvo išverstos į Ašvos upelį“, – „Santarvei“ matytus vaizdus pasakojo R. Baltutis.
Vyriškio teigimu, padangos ne tik teršia gamtą, darko jos grožį, bet ir kelia pavojų saugumui. Žmogus teigė matęs, kaip ant jų užsiropštę išdykavo mažamečiai.
„Iki nelaimės – tik vienas žingsnis. Užtenka sprūstelėti arba kad kokia padanga užkristų ant galvos…“ – apie galimas pasekmes kalbėjo vyras.

Surinkti tenka seniūnijoms

R. Baltučio manymu, padangas Dargiuose verčia tas pats žmogus – gerai žinantis vietoves ir, ko gero, turintis kokį nelegalų autoservisą.
Panašiai kalbėjo ir Mažeikių apylinkės seniūnas Vidmantas Kesminas. Per kelias dienas iš tų trijų vietų Dargiuose buvo išvežta per porą šimtų padangų.
Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.