Pareigūnai primena: šventiniai atributai gali būti pavojingi

Per pastaruosius penkerius metus dėl pirotechnikos naudojimo taisyklių pažeidimo kilo 52 gaisrai. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Kaip ir prieš kiekvienas šv. Kalėdų ir Naujųjų metų šventes, suaktyvėjo prekyba pirotechnikos gaminiais.

Pareigūnai įspėja, kad jų naudojimą ir pardavimą nustato tam tikros taisyklės, o už pažeidimus gresia administracinė atsakomybė.


Nelaimių netrūksta 

Kiekvienais metais Lietuvoje šventinę nuotaiką užtemdo nelaimingų įvykių šešėlis. Kaip informuoja šalies Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, pernai, naudojant pirotechnikos gaminius, buvo sužeisti 26 žmonės, iš jų dvylika nepilnamečių. Per pastaruosius penkerius metus dėl pirotechnikos naudojimo taisyklių pažeidimo kilo 52 gaisrai. 
Ir mūsų rajone dėl petardų naudojimo šventinėmis dienomis yra registruota keletas gaisrų. Praėjusių metų gruodžio pabaigoje Balėnuose užsidegė ūkinis pastatas, nustatyta, kad ugnis kilo dėl netinkamai paleistos petardos.
Sutinkant 2011-uosius metus, į butą Žemaitijos gatvėje įskriejo petarda, nuo kurios užsidegė spintos durys, apdegė grindys. Žmonės laiku pastebėjo gaisrą ir jį užgesino.
2007 metų paskutinį gruodžio rytmetį paleista petarda sukėlė gaisrą negyvenamame name Tilto gatvėje, Viekšniuose.


Vyks bendri pareigūnų reidai 

Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio pareigūnai praneša, kad kaip ir kasmet, prieš šventes bus organizuojami reidai kartu su policijos pareigūnais, siekiant išsiaiškinti nelegalią prekybą pirotechnikos priemonėmis, bus reaguojama į kiekvieną gyventojų pranešimą apie neleistinu laiku sproginėjančias petardas kiemuose, gatvėse, imamasi kitų prevencijos priemonių.
Pareigūnai primena, kad pirotechnikos priemones reikėtų įsigyti tik specializuotose parduotuvėse arba laikinos prekybos vietose, turinčiose policijos ar savivaldybės išduotus leidimus, ir ragina nesusigundyti turgaus ar gatvės prekeivių siūloma produkcija, nes ji įvežama nelegaliai ir dažniausiai būna nesertifikuota.
Kaip informavo ugniagesiai gelbėtojai, Mažeikių rajone leidimai prekiauti pirotechnikos gaminiais penkeriems metams yra išduoti daugiau kaip dešimtyje prekybos vietų, šiais metais leidimai suteikti dar dviem prekybos vietoms, esančioms prekybos centruose „Rimi“ ir „IKI“.


Draudimai naudoti pirotechnikos priemones

Pagal galiojančią tvarką, pirmos kategorijos pirotechniką gali įsigyti ir ją naudoti ne jaunesni kaip 14 metų asmenys, antrosios – ne jaunesni kaip 16 metų asmenys, trečiosios – ne jaunesni kaip 18 metų asmenys, o ketvirtosios kategorijos pirotechnikos priemones gali įsigyti ir jas naudoti tik pirotechnikai. 
Pirotechnikos priemonių skirstymo kategorijos žymimos ant gaminio pakuotės.
Pareigūnai primena pagrindinius draudimus:
draudžiama parduoti civilines pirotechnikos priemones (išskyrus 1 kategorijos) arčiau kaip 30 metrų nuo mokyklų;
naudoti civilines pirotechnikos priemones (išskyrus 1 kategorijos) arčiau kaip 30 metrų nuo mokyklų, gydymo ir reabilitacijos įstaigų, kulto, šarvojimo patalpų, jeigu tai nesuderinta su atsakingais už šių pastatų (statinių) ar patalpų naudojimą valdytojais, taip pat kitose savivaldybės tarybos nustatytose vietose;
jeigu tai trikdo viešąją rimtį, naudoti civilines pirotechnikos priemones nuo 22 iki 8 valandos (išskyrus švenčių dienas, taip pat per masinių pramogų renginius, kuriuos rengti savivaldybės taryba yra išdavusi leidimą), kitu teisės aktuose nustatytu ar savivaldybės tarybos nustatytu laiku.


Gresia administracinė atsakomybė 

Atsakomybė už pirotechnikos priemonių įsigijimo, naudojimo nustatytos tvarkos pažeidimus numatyta net vienuolikoje Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso straipsnių. 
Dažniausiai pasitaikantis civilinės pirotechnikos priemonių įsigijimo ar naudojimo taisyklių pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo penkiasdešimties iki vieno šimto litų su pirotechnikos priemonių konfiskavimu ar be konfiskavimo.
Jeigu šiuos veiksmus padarė nepilnamečiai nuo keturiolikos iki šešiolikos metų, gresia įspėjimas arba bauda tėvams ar juos atstojantiems asmenims nuo penkiasdešimties iki vieno šimto litų su pirotechnikos priemonių konfiskavimu ar be konfiskavimo.

One Reply to “Pareigūnai primena: šventiniai atributai gali būti pavojingi”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Tai uzdrauskite prekyba! O ir isviso,kaip leidziama prekiauti vd.pavojingais atributais? Kaip dirba kokybes inspekcija?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto