Pareigūnai ragina metus sutikti saugiai

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Naujųjų metų sutiktuvės pasižymi petardų ir fejerverkų gausa. Jeigu šią įrangą neteisingai naudosime, ji gali tapti nelaimės priežastimi. Pastaruosius dvejus metus nelaimingų atsitikimų mažeikiškiams pavyko išvengti.

Pirotechnikai – griežti reikalavimai

Pirotechnikos priemonės skirstomos į penkias kategorijas, kurių kiekviena turi skirtingą pavojingumo klasę: galingiausios ir didžiausią triukšmą keliančios priklauso 4–5 klasei, tuo tarpu 1–2 klasės yra mažiau pavojingos.
Kaip informavo ugniagesiai gelbėtojai, tam, kad nepilnamečiai išvengtų fejerverkų, petardų ir kitų sprogstamųjų medžiagų keliamo pavojaus, taikomi civilinių pirotechninių priemonių įsigijimo naudojimo apribojimai. Pavyzdžiui, pirmosios kategorijos fejerverkus gali įsigyti ne jaunesni nei 14 metų asmenys, antrosios – sulaukę ne mažiau nei 16 metų, trečiosios kategorijos fejerverkai parduodami tik pilnamečiams, o 4–5 klasės fejerverkus gali naudoti tik profesionalai, prekybos centruose jie neparduodami.
„Septynioms Mažeikių rajono prekybos įmonėms buvo išduoti leidimai prekiauti pirotechnikos gaminiais, jau surengėme du patikrinimus, pažeidimų neužfiksuota. Norint saugiai praleisti šventes, raginame gyventojus vadovautis paprasčiausia taisykle – pirotechnikos gaminius naudoti tik tokiu būdu, kaip to reikalauja gamintojo instrukcija“, – sakė Mažeikių valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininkas Vytautas Narkus.

Pavojų kelia neatsakingumas

Anot pareigūnų, skaudžiausios nelaimės įvyksta naudojant ar gaminant savadarbius pirotechninius, taip pat nesertifikuotus gaminius. Tokie gaminiai gali būti labai pavojingi: jie nėra išbandomi, nežinoma, nei kokiu atstumu, nei kokia kryptimi įvyks šūvis, taip pat nežinoma sprogimo jėga.
„Nepirkite pažeistų ar instrukcijos neturinčių pirotechnikos priemonių. Tai pagrindiniai ženklai, išduodantys, jog jas naudoti nesaugu. Pirotechnikos priemones geriausia įsigyti specializuotose parduotuvėse, nepatartina to daryti turguje ar internetu.
Naudojant pirotechniką, būtina nukreipti priemonę į viršų ir atsitraukti saugiu atstumu (saugus atstumas būna nurodytas instrukcijoje). Jeigu pirotechnikos priemonė neiššovė, negalima artintis prie jos tiek laiko, kiek nurodyta instrukcijoje, negalima jos ardyti ar uždegti iš naujo“, – ragina ugniagesiai gelbėtojai.
Bengališkos ugnelės ne ką mažiau pavojingos: geriau jų nemėtyti, nekabinti ant eglučių, nedalyti vaikams. Mažieji gali bandyti jas užpūsti ir taip nudegti veidus.
Dvejus metus iš eilės Naujųjų sutikimai Mažeikiuose praėjo be incidentų –  nukentėjusiųjų nuo fejerverkų ir petardų nebuvo užfiksuota.

3 Atsakymai į “Pareigūnai ragina metus sutikti saugiai”

  1. >Hm parašė:

    ko gero ne.čia atskiri kriminalai. Prie tos lindynės ‘pegaso“ naktį ir stribai buvo atvažiavę ir greitoji.gal lindynės šeimininkas nupirko viską.nes už tokius dalykus yra atimama licenzija laikyt nesaugų bordelį vidury miesto.

  2. Hm parašė:

    O ko nerašo apie kažkokį jauną žmogų, ar tik ne tą patį kur prie pegaskės sumušo mirtinai ir paskui dar kilpoje ant šakos pakabino skatinos

  3. ???????? parašė:

    Tai iš kur atsirado po Kalėdų tos kraujo balos prie naktinės lindynės „pegaso“?Kodėl niekur nėra jokios info,kas ką bando nuslėpti? „pergalės vėliava“ aprašo ir daug smulkesnius įvykius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto