- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Paruošiamieji darbai – ne jėgainei

Besikeičiantis vaizdas „Agrar Nerys“ įsigytame sklype mažeikiškiams sukėlė nerimo, kad galbūt ruošiamasi biodujų jėgainės statybai. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Mažeikiškiai sunerimo, išvydę techniką, dirbančią toje vietoje, kur vokiečių kapitalo įmonė „Agrar Nerys“ planavo statyti biodujų jėgainę.
Žmonėms kilo įtarimas, kad, aistroms nurimus, valdžia šiai statybai vis tik bus įjungusi žalią šviesą.
„Santarvė“ bandė rasti atsakymus į gyventojams rūpimus klausimus.
Savivaldybės vadovai tikino: jokių leidimų jie neišdavę, kas ten bus statoma, nežinoma.
Įmonės atstovai ramino: sklypas yra ruošiamas naudoti žemės ūkio tikslais, ketinimų ten statyti biodujų jėgainės jie tikrai neturi.

Sklype vyksta darbai

„Santarvė“, sulaukusi gyventojų pranešimo apie darbus, galimai susijusius su biodujų jėgainės statyba, nuvyko į vietą.
Mūsų fotografas užfiksavo ten vykstančius darbus: buvo tveriama tvora, kasami grioviai, klojami vamzdžiai, tvarkomas kelias.
Sunerimti, kad darbai yra susiję su biodujų jėgainės statyba, privertė ir sklype tebesanti, tegu ir nuversta, informacinė lenta, bylojanti apie ketinimus čia statyti tokį pramoninį objektą.

Verslininkai į Savivaldybę nesikreipė

Ten, kur vyko darbai, „Santarvei“ nepavyko sutikti žmogaus, galinčio pakomentuoti situaciją.
Susisiekėme su Savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja (rajono architekte) Daiva Štakonaite.
„Šitam sklypui jokių leidimų nesame išdavę. Tvoroms leidimo nereikia, aikštelėms nereikia. Ten yra kaimo teritorija. Reikės leidimų, jei statys komercinius pastatus. Ir tokie projektai turės būti viešai svarstomi“, – paaiškino valstybės tarnautoja.

Turi institucijų leidimus

„Santarvės“ informacija apie „Agrar Nerys“ sklype vykdomus darbus pastūmėjo ir Savivaldybės atstovus išsamiau tuo pasidomėti.

Plačiau skaitykite laikraštyje.