Pasieniečiai stebės ir mažesnius keliukus į Latviją

Poste prie Ežerės – policininkų, pasieniečių ir karių savanorių postas. Autoriaus nuotrauka

Kaip informuoja Valstybės sienos apsaugos tarnyba, įvedus karantiną, pasienyje taikomi judėjimo per sieną ir šalies viduje ribojimai.
Nuo pirmadienio pasienio poste prie Ežerės budi policijos pareigūnai, pasieniečiai ir kariai savanoriai. Nors postai įrengti ne visur, ir mažesni keliukai į Latviją taip pat sulauks pasienio apsaugos pareigūnų dėmesio.

Įsigaliojo draudimai
Uždrausta užsieniečiams atvykti į Lietuvos Respubliką, išskyrus vairuotojus ir įgulų narius, kai vykdomas komercinis ir (ar) tarptautinis krovinių vežimas, asmenis, turinčius teisę gyventi Lietuvos Respublikoje, asmenis, turinčius imunitetų ir privilegijų pagal 1961 m. Vienos konvenciją dėl diplomatinių santykių ir 1963 m. Vienos konvenciją dėl konsulinių santykių ir NATO, NATO šalių kariniuose vienetuose tarnaujančius asmenis ir juos aptarnaujantį personalą bei jų šeimos narius.
Sienos kirtimas vykdomas per šiuos tarptautinius sienos kirtimo punktus: pasienyje su Lenkija Kalvarijos– Budzisko, pasienyje su Latvija: Saločių–Grenstalės, Būtingės–Rucavos, Smėlynės–Medume, pasienyje su Baltarusija: Medininkai–Kamenyj Log, Raigardas–Privalka, pasienyje su Rusija Kybartai–Černiševskojė, Panemunė–Sovietskas, taip pat Vilniaus, Kauno, Palangos, Šiaulių oro uostus ir Klaipėdos valstybinį jūrų uostą.
Iki kovo 19 d. leidžiamas asmenų, grįžtančių į savo gyvenamosios vietos valstybę, tranzitas per Lietuvos Respublikos teritoriją be būtinojo sustojimo.
Paskelbus karantiną, nuo pirmadienio draudžiama Lietuvos piliečiams išvykti iš Lietuvos, išskyrus atvejus, kai jie grįžta į savo gyvenamąją vietą, vyksta į savo darbo vietą. Sprendimus dėl praleidimo per sieną priima pasienio kontrolės punkto pamainos vyresnysis, o išimtinais atvejais – Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadovas ar jo įgaliotas asmuo.

Mažesni keliukai bus stebimi
Pasikeitė sienos kirtimo tvarka ir mūsų rajone – draudžiama kirsti sieną su Latvija, nuo pirmadienio pasienio poste prie Ežerės budi policijos pareigūnai, pasieniečiai ir kariai savanoriai.
O kaip kiti postai? – domisi mažeikiškiai. „Santarvės“ skaitytojas pastebėjo, kad pro Laižuvos postą be jokių kliūčių gali pravažiuoti ir sekmadienį važinėjo automobiliai su latviškais numeriais.
Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių pasienio rinktinės viešųjų ryšių vyresnioji specialistė Aistė Žalnieraitienė informavo, kad prie didesnių postų budi mūsų tarnybos pareigūnai kartu su kariškiais, sieną su Latvija galima kirsti tik trijuose minėtuose tarptautiniuose sienos kirtimo postuose.
„Šiuo metu yra derinama, kokios priemonės bus įdiegiamos šalutiniuose keliukuose prie Latvijos sienos, kaip, pavyzdžiui, Pakruojo rajone tie keliukai jau užverčiami akmenimis, įrengiami užkardai. Galiu tik pažymėti, kad ir mažesni keliukai Mažeikių rajone bus stebimi“, – sakė A. Žalnieraitienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*