Pasipriešinimas policijai prie gero nepriveda

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Aktyvūs pasipriešinimo policijos pareigūnams veiksmai gali peštukui „uždirbti“ teistumą, o įžeidžiantys žodžiai, keiksmai, gestai – palengvins pinigines.

„Užsidirbo“ teistumą

Prieš pusę metų tarp pareigūnų ir sugyventinių poros kilęs konfliktas Plinkšėse, kuris baigėsi apsistumdymu, žmonėms lėmė po teistumą.
Gavus pranešimą, kad viename name sugyventinis smurtauja prieš savo moterį, į Plinkšes išvyko patrulių būrio pareigūnų ekipažas. Čia jie buvo pasitikti agresyviai – 36-erių metų M. L. pradėjo policininkus įžeidinėti, o pasiūlius apsirengti ir vykti išsiaiškinti į komisariatą, paleido į darbą  rankas. Grumtynių metu pareigūnui buvo nuplėštas antpetis, pareigūnams vyriškio atžvilgiu teko panaudoti elektrošoką, ašarines dujas ir antrankius.
Tuo konfliktas nesibaigė – į kovą dėl sugyventinio kibo ir 32-ejų metų I. K., kuri taip pat trukdė atlikti policininkams savo pareigas. „Nuraminti“ sugyventiniai buvo pristatyti į policijos komisariatą, kur vyriškiui nustatytas 2,3 promilės girtumas, moteris girtumą tikrintis atsisakė. Dėl poros veiksmų pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Už šiuos veiksmus porai skirtas teistumas, kuris I. K. buvo jau trečias, jos sugyventinis iki šiol teistas nebuvo. Abu Plinkšių gyventojai privalės du mėnesius nemokamai išdirbti po dvidešimt valandų viešųjų darbų visuomenės labui.

Pasipriešinimų nemažėja

Primename, kad už pasipriešinimą policijos pareigūnams, naudojant fizinį smurtą, gresia baudžiamoji atsakomybė, numatyti viešieji darbai, bauda arba laisvės atėmimas iki trejų metų.
Per praėjusius metus dėl pasipriešinimo policijos pareigūnams buvo pradėti 432 ikiteisminiai tyrimai, mūsų rajone – devyni. Per šiuos metus iki liepos šalyje jau užregistruota 251 nusikalstama veika, mūsų rajone – keturios.
„Ikiteisminiai tyrimai pradedami tik tada, kai prieš policininkus ar kitus pareigūnus panaudojamas fizinis smurtas ar grasinama jį panaudoti, tuo tarpu administracinę baudą galima užsidirbti įžeidžiamu žodžiu ar kūno gestais, įžeidžiamu elgesiu, kibimu. Už tai gresia bauda nuo 500 iki 1000 litų arba administracinis areštas nuo penkiolikos iki trisdešimties parų“, – paaiškino prevencinio poskyrio viršininkas Arūnas Bubliauskas.
Šiais metais dėl tokio pažeidimo pradėta 41 administracinė teisena, tiek pat jų buvo ir pernai per tą patį laikotarpį. Palyginimui, Telšių pareigūnai dėl tokio pasipriešinimo pradėjo 40 administracinių veikų, Plungės – 20, o Akmenės – net 46 administracines teisenas.

4 Atsakymai į “Pasipriešinimas policijai prie gero nepriveda”

  1. Jonas parašė:

    Daugiau ir be skrupulų reikia naudoti spec. priemones. JAV policininkui nespėtum nuplėšti antpečio: nušautų iš kart.

  2. :) parašė:

    Jo, tokie tai tikrai padirbės visuomenės labui… :D

  3. senis parašė:

    per mažai įgaliojomų turi pareigūnai.jei koks vištgaidis vaidina erelį,JO negalima paliesti.Nubėgęs ir palindęs po mamytės sijonu,pasiskūs.O mamytė apskūs,kur tik įmanoma,nors pati ir augina lepūnėlį ir būsimą šūdo gabalą.

  4. Are you kiding me???? parašė:

    „Du mėnesius nemokamai išdirbti po dvidešimt valandų viešųjų darbų“. Šešios „darbo“ dienos pageriant vyniuko su vietiniais chroncias ir viskas ? Kiek kainavo tyrėjų, prokurorų, teisėjų darbas. Bagotą valstybėlę turim…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto