- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Paskelbti šauktinių sąrašai

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Krašto apsaugos ministerija paskelbė karo prievolininkų sąrašus.
Atlikę būtinas procedūras, pirmieji šių metų šauktiniai karinę tarnybą pradės nuo balandžio.

Pašaukta pusketvirto tūkstančio karo prievolininkų

Krašto apsaugos ministerijoje praėjusią savaitę buvo sudaryti 2017 metų šaukimo į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą sąrašai, į kuriuos buvo įtraukti 19–26 metų (įskaitytinai) karo prievolininkai.
Kaip ir ankstesniais metais, šeši regioniniai sąrašai buvo sudaromi naudojant kompiuterių programą.
„Į šaukimo sąrašus buvo įtraukti 1991–1997 metais gimę vaikinai, kurie pagal Krašto apsaugos ministerijos duomenis nėra atleisti nuo karo prievolės arba kuriems nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba nėra atidėta.
Nuo praėjusių metų įsigaliojus Karo prievolės įstatymo pasikeitimams, nuo šiol į sąrašus gali patekti ir tie jaunuoliai, kurie iki sąrašų sudarymo bus pateikę prašymus savo noru atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, tačiau jiems ir toliau galios visos su savanoriškumu susijusios skatinimo priemonės – tarnybos vietos ir laiko pasirinkimo galimybė bei didesnės socialinės garantijos“, – informuoja ministerijos atstovai.
2017 metų devynių mėnesių nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atlikti bus pašaukti 3 537 karo prievolininkai, jų sąrašas skelbiamas interneto svetainėje https://sauktiniai.kam.lt.

Nurodymų paštu nebesiųs

Skirtingai nei ankstesniais metais, atsižvelgiant į Karo prievolės įstatymo pakeitimus, šiemet į sąrašus patekusiems karo prievolininkams šaukimo nurodymai paštu nebus siunčiami.
Visa karo prievolininkui aktuali informacija bus pateikta tik internete, ją taip pat bus galima sužinoti paskambinus nemokamu telefonu 8 800 12 340, atvykus arba paskambinus į regioninius Karo prievolės ir komplektavimo skyrius ir poskyrius.
„Mūsų poskyris aptarnauja trijų šalies rajonų: Telšių, Akmenės ir Mažeikių – karo prievolininkus. Per anksčiau vykusius šaukimus iš Mažeikių rajono į privalomąją karinę tarnybą kasmet vidutiniškai išvyko po keturiasdešimt rajono gyventojų.
Dauguma mažeikiškių išvyksta tarnauti į Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalioną Klaipėdoje, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotą pėstininkų batalioną Tauragėje ir Oro gynybos batalioną Radviliškyje. Tik keli kariai pareiškė norą tarnauti kitose šalies vietovėse“, – „Santarvei“ sakė Telšių karinės prievolės ir komplektavimo poskyrio viršininkas vyresnysis seržantas Arūnas Beržis.
Mūsų rajono karo prievolininkų sveikatos patikrinimai vyksta Karinės medicinos ekspertizės komisijose Klaipėdoje arba Panevėžyje.
Pirmieji šių metų šaukimo nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai Lietuvoje tarnybą pradės balandžio viduryje, didžioji šauktinių banga į dalinius išvyksta spalį, o paskutiniai – gruodžio pradžioje.