Patvirtinti jau 26 koronaviruso infekcijos atvejai Lietuvoje

Nuotrauka iš SAM svetainės

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad kovo 17 d. vėlų vakarą patvirtintas dar vienas koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejis. Taigi iš viso šiuo metu patvirtintų atvejų Lietuvoje – 26.
Patikslinama, kad asmuo izoliuotas ir gydomas Kauno klinikinėje ligoninėje. Jis neseniai grįžęs iš užsienio – Austrijos.
Dėl naujo atvejo pradėtas epidemiologinis tyrimas.
SAM primena, kad nuo vakar žmonės, grįžę iš bet kurios užsienio valstybės, o ne tik iš konkrečių, kaip iki tol, laikomi galimai užsikrėtusiais, jei jiems pasireiškia bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas.
Taigi keliautojams, grįžusiems iš bet kurios šalies, 14-lika dienų būtina izoliuotis. Jiems būtina kasdien matuotis kūno temperatūrą, stebėti sveikatą ir, jei atsiranda bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – pirmiausia būtina skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.
Daugėjant atvejų, gyventojai raginami ypatingą dėmesį skirti priemonėms, padėsiančioms sumažinti infekcijos plitimą.
Būtina maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.
Parengta pagal SAM spaudos tarnybos pranešimą

One Reply to “Patvirtinti jau 26 koronaviruso infekcijos atvejai Lietuvoje”

  1. Personažas parašė:

    Aš Poligrafas Poligrafovičius vakar turėjau pokalbį su F. Preobraženskiu, jis bandė man įrodyti, kad buvo atvertas, kažkoks Overtono langas, pajungtas vienodų kokybių traukos dėsnis, paleistos vienodo dažnio kryptingos minčių ir jausmų bangos įgavo rezonansą. Rytoj , jei turės laiko, žadėjo papasakoti to mūsų”dainorių” sugalvoto biznio perspektyvas. Nieko nesupratau. Nuėjau pas visų išrinktą, gerb. Švonderį (слыга народа), tas išsamiai ir suprantamai paaiškino, kad tai nedamuštų buržujų, pūvančio kapitalizmo ir Liaudies priešų propaganda. Liepė skaityti knygas ir pasakė, kad man hipofizės sutrikimai. Pažiūrėjau į veidrodį, apsidairiau aplink, bet jokios p(f)izės nepamačiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*