Pėsčiųjų perėjos – rizikos ruožai?

Jei bus pritarta Susisiekimo ministerijos parengtiems Kelių eismo taisyklių pakeitimams, vairuotojui bus draudžiama įvažiuoti į pėsčiųjų perėją tol, kol pėstieji neišėjo iš jo užimamos eismo juostos. Vaivos SOVAITĖS nuotr.

Susisiekimo ministerija konstatuoja, kad eismo saugos situacija Lietuvoje nėra gera. Nerimą kelia didelis keliuose ir gatvėse nukenčiančių pėsčiųjų skaičius.
Dėl šios priežasties ministerija inicijavo Kelių eismo taisyklių (KET) pakeitimus. Juose numatomi griežtesni reikalavimai vairuotojams, jiems artėjant prie pėsčiųjų perėjų bei lenkiant dviratininkus, taip pat siekiama atsakingesnio pėsčiųjų elgesio.
Tai, kad vis daugiau pėsčiųjų ir dviratininkų tampa nukentėjusiais eismo dalyviais, liudija ir mūsų rajono eismo įvykių statistika.
Savivaldybėje įgyvendinami kelių infrastruktūros atnaujinimo projektai, tikimasi, prisidės prie eismo saugumo ne tik Mažeikiuose, bet ir kitose rajono vietovėse.

Viršija ES vidurkį

KET pokyčiai, susisiekimo ministro Roko Masiulio teigimu, yra būtini. „Pagal gerąją Europos valstybių praktiką tobulindami Kelių eismo taisykles, siekiame sumažinti riziką ir padėti pėstiesiems bei dviratininkams saugiau jaustis kelyje“, – akcentuoja ministras.
Šiuo metu ES šalyse pėsčiųjų žūtys vidutiniškai sudaro apie 20 proc. visų žuvusiųjų eismo įvykiuose.
Lietuvoje, statistikos duomenimis, pirmą šių metų pusmetį žuvo 34 pėstieji (42 proc. visų žuvusiųjų keliuose), iš jų pėsčiųjų perėjose – 10 (29 proc. visų žuvusių pėsčiųjų).

Rajone žūčių išvengta, sužeistųjų daugėja

Mažeikių rajone tragiškų įvykių, susijusių su pėsčiaisiais ir dviratininkais, šiais metais pavyko išvengti, tačiau nukentėjusiųjų – nemažai.
Per šešis pirmuosius šių metų mėnesius įskaitinių eismo įvykių metu buvo sužaloti 5 dviratininkai ir vienas vaikas, kurį dviratininkas vežėsi kartu (beveik 29 proc. visų nukentėjusiųjų eismo įvykiuose) ir 9 pėstieji (beveik 43 proc.).
Praėjusių metų pirmą pusmetį įskaitinių eismo įvykių metu sužaloti 3 dviratininkai (12,5 proc.) bei 9 pėstieji (36 proc.).
Pažymėtina ir tai, kad nemažai avarijų, kai nukentėjo pėstieji ar dviratininkai, įvyko pėsčiųjų perėjose: pirmąjį šių metų pusmetį registruoti 6 tokie eismo įvykiai (28,6 proc. visų įskaitinių įvykių), pernai – 5 (22,7 proc.).
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*