Pėsčiųjų viaduko statybą tikimasi užbaigti dar šį mėnesį

Darbai viaduko statybvietėje pagal projektą turi būti baigti šį mėnesį. Vido STANKAUS nuotrauka

Mažeikius į dvi dalis skiriantis geležinkelis beveik kasmet pareikalauja žmonių aukų. Išimtimi tapo tik 2015-ieji.
Tikimasi, kad, įrengus modernų pėsčiųjų viaduką, tragedijų pavyks išvengti.

Tragedijos sukrečia

Trečiadienį Mažeikius sukrėtė tragedija: eidamas geležinkelio perėja, žuvo šešiolikmetis. Šio įvykio liudytojų teigimu, vaikinas ant perėjos žengė, būdamas užsidėjęs ausines, ir nepastebėjo cisternas traukiančio bei jam signalizuojančio šilumvežio.
Lietuvos valstybinės geležinkelio inspekcijos duomenimis, nuo 2010 metų Mažeikių mieste geležinkelio perėjose ir geležinkelio stoties rajone žuvo septyni žmonės, du buvo traumuoti. Tragedijų buvo išvengta tik 2015 metais. 2011-aisiais perėjose žuvo du žmonės, po metų – vienas žmogus buvo sužalotas, vienas žuvo.

Statybos pabaiga – mėnesio pabaiga

Praėjusių metų liepos 15-ąją prie mirtimis pažymėtos geležinkelio pėsčiųjų perėjos buvo pradėta modernaus pėsčiųjų ir dviratininkų viaduko statyba.
50 metrų ilgio ir 3,5 metrų pločio viadukas bus dengtas – apsaugotas nuo lietaus ir sniego, jame bus įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai. Mažeikiškių ir miesto svečių saugumą užtikrins vaizdo stebėjimo kameros; žmonės su negalia ar vaikus vežantys vaikiškais vežimėliais, o taip pat dviratininkai iki dengtos tilto perėjimo dalies galės keltis liftais.
„Darbai viaduko statybvietėje pagal projektą turi būti baigti šį mėnesį. Statybininkai terminų pratęsti neprašė. Pasibaigus statybos darbams, tikimės pradėti viaduko pridavimo procedūras“, – „Santarvei“ sakė rajono Savivaldybės vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa.
Projekte numatyta, kad po viaduko įrengimo pėsčiųjų perėja bus panaikinta, tačiau geležinkelininkai paprašė ją palikti ūkiniams tikslams.
Pasak A. Žiulpos, Savivaldybė dėl esamos perėjos likimo į geležinkelininkus kreipėsi oficialiu raštu, šiuo metu laukiama atsakymo.

Bus užtverta tvora

AB „Lietuvos geležinkeliai“ Šiaulių infrastruktūros specialistas Algimantas Petkus pažymėjo, kad, pradėjus eksploatuoti viaduką Mažeikiuose, iki pat jo bus užtverta tvora, atviras liks tik geležinkelio stoties peronas.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

23 Replies to “Pėsčiųjų viaduko statybą tikimasi užbaigti dar šį mėnesį”

 1. na va says:

  na va, dėl kelių žoiplių visi dabar neteksime galimybės greit ir patogiai kirst geležinkelį. Uždarys dabartinę perėją, teks stumdytis eilėje prie liftų dviratininkams ir neįgaliesiems, o kai liftai neveiks, tai dviračius tysim vos ne į 5-ą aukštą…..

 2. to na va says:

  O viešpatėliau…. rankų nepamesk tik.

 3. Kreipiuosi į nu va says:

  Duok dieve kad tu nebutum dar vienas žioplys, kuris šiais metais žus nuo to paties. Turek žmogiškumo ir užuojautos..

 4. abejojanti says:

  Jei liftas veiks tik savaite,kaip bus tada?

 5. as says:

  cia man vienai bus nejauku juo vaiksciot..? nes neaisku su kuo dar ten teks prasilenkt…

 6. Gintas says:

  Liftas veiks lygiai savaitę.Po to- remontas neribotą laiką.

 7. Vardas (privalomas) says:

  O KAIP SENIAIM PALIPTI

 8. Vardas (privalomas) says:

  piemenys pravaziuos kelis sykius ir lifto nebeliks

 9. Jėzusmarija says:

  kokie mes visi esame neįgalūs, pensininkai ar be sveikatos… Liftas neveiks, nors niekas taip nesakė, lipsim laiptais. Dviratininkai gali pavažiuoti iki pervažos. Sunkiau bus liftui sugedus neįgaliesiems vežimėiuose… Lifto gedimo atveju gal atsirastų savanorių? Bet tikėkimės, kad viskas bus gerai.

 10. to vardas says:

  o kaip iki tol seniai lipo,na ir paklausei?juk liftas bus…

 11. Siaubo filmas says:

  Įsivaizduokit : žiema, vakaras, prieblanda, eini namo iš senamiesčio, aplink nei vieno žmogaus, palipi ant viaduko – o ten laukia keletas kaukėtų tipelių, nei pabėgt, nei ką nors prisišaukt, net žemėn nenušoksi, nes visur siena… Tokie pat tipeliai gali laukti ir lifte…Puiki vieta tokiems dalykams, ir aukų geležinkelis dar pareikalaus, tik jau ant viaduko.

 12. ........ says:

  Neberūkykit jūs tos pigios žolės, paranojikai… Plėš jumis ten kas, puls… Kamerų bus ne viena ir ne dvi. Mažiau dejuokit, o labiau gyvenimu pasidžiaukit. Vienam aukštai lipti, kitam išvis blogai, kad lipti, trečiam plėšikai, ketvirtam saulę užstoja. Džiautis reikia, kad kažkas daroma į priekį, o ne atgal, o savo storus užpakalius gal jau kažkaip užnešit, vardan saugumo. Blogiausiu atveju su liptu pakels, pilnu kamerų, gal neapiplės… :)))))

 13. to siaubo filmas says:

  šiaip pritariu… spėju liftai bus apsisioti, aprašinėti, pridergti.. valdžios nekaltinu, žinoma, kad kažką daryt tai reikia, bet kaltinu silpno proto žmones, kurie taip ir darys ir , deja, jų yra visur, nepabėgsi..

 14. juokynga says:

  O nebutu buve pigiau ir greiciau pastatyt uztvaras ? ?Butu bent gyvybiu issaugoje.

 15. nu says:

  perdieną kokie 5 traukiniai pravažiuoja ir toookia pėsčiųjų perėja? nejuokinkit žmonių. Kažkas pinigus praplovė ir tiek. Kažkodel kai sąstatai eidavo dieną naktį per kelis metus tik koks vienas pijokas papuldavo po ratais… Dabar sodra, mokesčiai, bankai, biblioteka labdara ir dar visokios kontoros bus pasiekiamos tik auto, o pensininkai ir visai gyvens kaip atskirose valstybėse.

 16. Mano komentaras says:

  Mazeikiams pesciuju viaduko nereikia. Butu kur kas protingiau, jei sioje perejoje irengtu sviesoforus kaip yra kituose miestuose. Viadukas tik pasipinigauti ir apsunkinti zmoniu gyvenimus. Dabartiniam projekte turejo buti ne du, o keturi liftai. Sugedus vienam, butu antras. Liftai reikalingi ne tik senesnio amziaus zmonems ir dviratininkams (kaip komentaruose raso), bet tevams su mazais vaikais ir vaiku vezimeliais, zmonems su ivairia negalia ir zinoma pestieji su sunkiais nesuliais. Apie neveikianti lifta ir kalbos buti negalima. Labai tikiuosi, kad su laiku miesto gyventojai sukils pries viaduko trukumus ir bus padaryta kur kas protingesnio nei dabar.

  “Tokius statinius stato kurie patys juom nesinaudoja ir labai nesigilina i pesciuju nepatogumus.“

 17. auksinis šaukštas says:

  Jei liftas po savaitės suges,teks storašikniams apsirijėliams iš savivaldybės pensininkus ant savo kupros nešioti.už tai,kad pinigus išvogė,o vietoje gero ir patikimo lifto nupirko pigų kinietišką.

 18. kardas says:

  Tokie dalykai yra daromi pinigam nuplauti, o ne zmonem pasirupinti, valdininkai su valdiskai automobiliais vazineja, jiem nusispjaut ant pesciuju, savo kojom jie tik po kurortus vaiksto. Jei tikrai rupetu tai tokiu ale viaduku Mazeikiam reikia maziausiai 3 ir po du liftus is kiekvienos puses. Nors butu uzteke ir sviesoforu, is laisves gatves perkeli kelis ir valio…

 19. Komentatorius says:

  Gi Mažeikiuose socialdemokratai jau užsibuvo, o jų duona – statybos. Gi geležinkeliams vadovavo nenuverčiamas socdems, tai čia viskas labai gerai, savi dalina pinigus saviems. O liftas taps puikiu tualetu visiems, kurie neranda kur pashikt. Nu nieko, iš pradžiu bus sunku, bet įpras. Žiema tik sunkiau, kada nuo laiptų pensininkai pradės ridentis, nes liftas tai neveiks, arba niekas neis, nes dvoks labiau nei dvokia miesto valdžia.

 20. Vardas (privalomas) says:

  Valdzia neturi kur pinigu kist ne viadukus mazeikiams reikia statyti o i miesta labiau atkreipti demesi keliai duobeti pagrindineje gatveje labai daznai neveikia sviesoforai ir tai yra normalu???

 21. ane? says:

  nu jau nenusikalbėkit, veikia šviesoforai – negerai. neveikia šviesoforai – vėl negerai.

 22. Jonas says:

  Į tą liftą tik viena mama su vežimėliu tilps…, o kitos stovės eilėje ha ha ha… Ot gražu bus pažiūrėti. Eisiu mamyčių apžiūrėt :)

 23. apas says:

  Esu komentavęs,kad reikia ne viaduko,o tunelio be jokių liftų,kurie labai genda.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*

scroll to top