Pinigai ekstremaliai situacijai kiršina politikus

Savivaldybės taryba padidino rezervą 195 tūkst. eurų, per šimtą tūkstančių eurų sumažinusi kultūros ir sporto programos lėšas, 90 tūkst. eurų liko laikinai atsisakius dviejų spec. autobusų socialinėms įstaigoms pirkimo. Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Savivaldybės tarybos daugumos balsų pakako, kad Savivaldybės administracijos direktoriaus rezervas būtų papildytas 195 tūkst. eurų suma. Tačiau ateityje tokį rezervą valdanti Savivaldybės administracijos direktorė Laima Nagienė turės tartis, kam išleisti pinigus, ir derinti tai su Savivaldybės mero sudaryta darbo grupe, kurioje dirbs visų tarybos komitetų pirmininkai.

Savivaldybės merui Vidmantui Macevičiui ir administracijos direktorei L. Nagienei dar prieš tarybos posėdį buvo įteiktas visų penkių tarybos komitetų pirmininkų pasirašytas raštas.
Politikai pageidavo sulaukti daugiau informacijos dėl prašomos sumos, jie klausė: kuo remiantis ir kokie atlikti viešieji pirkimai dėl grįžusiųjų apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų teikimo; koks yra šių paslaugų įkainis, kokiu pagrindu buvo parenkami žmonės apgyvendinti saviizoliacijai, transportuoti; kiek ir kokių saugos priemonių įsigyta, kiek kainavo ligoninės Covid-19 skyriaus, Karščiavimo klinikos įrengimas, laiptinių dezinfekavimas.
Savivaldybės ekstremalių situacijų valdymo komisijos vadovė, Savivaldybės administracijos direktorė L. Nagienė, kalbėdama apie šios komisijos darbą, ne kartą yra sakiusi, jog sulaukia krūvos nurodymų iš sveikatos apsaugos ministro – ekstremalios situacijos valstybės operacijų vadovo, daugelis jų susiję su išlaidomis.
Vadovaujantis nurodymais, buvo steigiama Karščiavimo klinika, COVID-19 infekcijos skyrius, į Mažeikius parvežami grįžusieji iš užsienio, jie apgyvendinami, maitinami, perkamos apsaugos priemonės ir kt.
Visa tai L. Nagienė paaiškino ir savo atsakyme tarybos komitetų pirmininkams ir pateikė detalią ataskaitą, kam buvo išleisti pinigai.
Nuotoliniu būdu posėdžiaujantys tarybos nariai aktyviai diskutavo, jie teigė, kad buvo galima apsieiti ir mažesnėmis išlaidomis, nes kitos savivaldybės už izoliuojamų asmenų apgyvendinimą ir maitinimą mokėjo mažiau.
Savivaldybės administracijos direktorę L. Nagienę išlaidavimu kaltinę politikai įsitikinę, kad kur kas mažiau būtų išleista, jeigu ji būtų tarusius su Savivaldybės tarybos nariais, komitetų pirmininkais.
Savivaldybės meras Vidmantas Macevičius politikus informavo, kad ekstremaliai situacijai išleistas lėšas Vyriausybė žada kompensuoti iš valstybės rezervo. Kaip tai bus padaryta, aiškumo trūksta, todėl Lietuvos savivaldybių asociacija kreipėsi į Finansų ministeriją dėl išaiškinimo.
Jis sutiko, kad klaidų padaryta, – Ekstremalių situacijų valdymo komisijai reikėjo daugiau konsultuotis su taryba.
Savivaldybės ekstremalių situacijų valdymo komisijos vadovė L. Nagienė su tarybos socialdemokratų frakcijos vadovo Jono Jurkaus replika, kad ekstremalios situacijos dėl koronaviruso reikalai buvo sprendžiami „po stalu“, kategoriškai nesutiko.
„Ekstremalios situacijos valstybės operacijų vadovo priimtus teisės aktus privalėjome vykdyti čia ir dabar. Kai sakote: po stalu kažką dalijome, niekaip negaliu suvokti. Civilinės saugos įstatyme aiškiai apibrėžta, kas neša asmeninę atsakomybę. Aš užauginau tris vaikus, turiu tris anūkus ir nesiruošiu sėdėti už grotų ir važiuoti į STT tarnybą. Nereikia kaltės mesti ir sakyti, kad po stalu buvo kažkas daroma“, – tarybos nariams atsakė Savivaldybės administracijos vadovė.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

4 Atsakymai į “Pinigai ekstremaliai situacijai kiršina politikus”

 1. Jonas parašė:

  Nagienė verta STT dėmesio jau seniai tarnybos gerai ją galėtų pakratyt,gal nuleistų tą mandruolę ant žemės,o tai skraido padebesiais tarp šlamančių.

 2. Vytautas parašė:

  Girdėjau,kai parvyksta vairuotojai ir jiems reikia 14 parų įzoliuotis tai visi prašosi į Linelį su spa procedūromis,nes pragyvenimas ir restoraninis maistas sumokamas savivaldybės apie 65 Eur – parai,o į Valiną rauko nosį,nes maistas jau nerestoraninis ir aplinka ne ta…..tai va tautiečiai,taip administracijos direktorė pasišvaistė mokesčių mokėtojų pinigėliais

 3. DAIVA parašė:

  Savivaldybės administracijos direktorė L.Nagienė mano,kad Mažeikiuose gyvena vieni mulkiai ir jiems nėra būtina žinoti apie priimamus sprendimus. Tokioje mulkių pozicijoje atsidūrė ir gyventojų išrinkti politikai, kuriems šiokią tokią informaciją apie jau išleistus pinigus buvo/yra pateikiama tik tada, kai administracijos direktorė Nagienė su meru V.Macevičiumi sugalvojo, jog būtina pasididinti administracijos direktoriaus rezervo fondą.

  Užtat, savivaldybės administracijos direktorė L.Nagienė Tarybos posėdžių metu pasigyrė,kad užaugino 3 vaikus ir turi 3 anūkus bei visus patikino, jog nesiruošia sėdėti už grotų ir važiuoti į STT. Šitoks L.Nagienės ,,gudrus” pasisakymas absoliučiai nieko neįrodo. Taip ir nesupratau, kokiu tikslu L.Nagienė visa tai pasakojo Tarybos posėdžio metu. Kas bus, jei visi Tarybos nariai ir kiti pasisakantys valdininkai Tarybos posėdžio metu pradės pasakoti apie tai, kas kiek užaugino ir kas kiek turi ?

  Manau, jog politikų moralinės vertybės visiškai nepriklauso nei nuo užaugintų vaikų skaičiaus, nei nuo turimų anūkų skaičiaus. Tikriausiai, administracijos direktorė L.Nagienė jau pamiršo, jog neseni įvykiai Mažeikių raj. savivaldybėje parodė, kad nepriklausomai nuo to, kas kiek užaugino ir kas kiek turi, bet vis dėlto atitinkami asmenys privalėjo susitikti su STT pareigūnais.

  Meras V.Macevičius pripažįsta faktą/klaidą,kad reikėjo konsultuotis ir visa tai nepadarė iš to didelio optimizmo, kad čia viskas labai greitai baigsis. V.Macevičius į mero postą yra deleguotas nuo partijos ,,Tvarka ir Teisingumas” ir visiems turi būti aišku,kad meras V.Macevičius nekaltas, kalta – aplinka. Meras tikėjosi, kad viskas labai greitai baigsis, bet kol kas nei karantinas baigėsi, nei jo kadencija.

  Vietinė valdžia tikisi, kad ekstremalios situacijos metu visas išleistas lėšas (su)grąžins LR Vyriausybė (Finansų ministerija). Aišku,visa tai tikėtis, nėra pats blogiausiais dalykas. Bet juk, kažkada LR Vyriausybė Mažeikių rajono politikams ir valdininkams buvo pažadėjusi nemažą kiekį milijonų eurų naujai sporto ir pramogų arenos statybai. Bet ar gavo? Deja, negavo.

 4. Andrius parašė:

  Komjaunima sekretore laima su politruku zeniu padarys tvarka su tais eurais staigei,patirties pas juos yra ivslias ant tokiu reikalu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*