48 proc. gyventojų nedraudžia savo vaikų nuo nelaimingų atsitikimų

38 proc. gyventojų teigia, kad savo vaikus nuo nelaimingų atsitikimų draudžia, nes jie gali bet kada susižaloti. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Beveik kas antras, t. y. 48 proc. apklaustų šalies gyventojų, teigia nedraudžią savo vaikų nuo nelaimingų atsitikimų: 20 proc. sako, kad tai jų vaikui neaktualu, o 28 proc. pagrindine nedraudimo priežastimi įvardija lėšų trūkumą.


Nuostata, kad vaikams pavojai negresia, klaidinga

Tokius duomenis atskleidė visuomenės nuomonės apklausa, kurią ne gyvybės draudimo bendrovės „Gjensidige Baltic“ Lietuvos filialo užsakymu atliko tyrimų kompanija „Vilmorus“.
„Gan nemažai tėvų yra įsitikinę, kad jų vaikams negresia pavojai. Tačiau jei pažiūrėtume į statistiką – ji rodo visai ką kita. Vaikai traumų patiria maždaug 1,5 karto dažniau nei suaugusieji. Vien tik ugdymo įstaigose jie patiria apie 20 proc. traumų. Tai lemia kur kas didesnis jų judrumas ir aktyvumas, taip pat noras pažinti nepatirtas situacijas“, – sako „Gjensidige Baltic“ Lietuvos filialo generalinė direktorė Katerina Pavlidi.


Ir didesnes pajamas gaunantieji neturi pinigų?

38 proc. gyventojų teigia, kad savo vaikus nuo nelaimingų atsitikimų draudžia, nes jie gali bet kada susižaloti. O 7 proc. apklaustųjų pabrėžia, kad ypač draudžia, kai ima anksti temti ir žiemą, kai tampa slidu ir yra didesnė tikimybė susižeisti.
Tarp teigiančių, kad draudimas nuo nelamingų atsitikimų jų vaikui yra neaktualus, daugiau yra moterų. Jos taip pat dažniau nurodė, kad tokiai finansinei apsaugai dėl nelaimės nėra pakankamai lėšų.
Įdomu tai, kad nemaža dalis teigiančių, jog neturi užtektinai lėšų apdrausti vaikus nuo nelaimingų atsitikimų, yra tarp aukštesnes pajamas – 1001 Lt ir daugiau vienam šeimos asmeniui – gaunančių gyventojų. Taip teigė kas penktas šios kategorijos respondentas.


Už draudimą pasisako išsilavinę žmonės

Tarp vyrų yra daugiau palaikančių nuomonę, kad draudimas nuo nelaimingų atsitikimų vaikams reikalingas, nes jie gali bet kada susižeisti. Taip dažniau teigė ir 40–49 m. amžiaus gyventojai, aukštąjį išsilavinimą įgiję ir specialistais dirbantys žmonės.
Daugiausiai vaikų draudimo nuo nelaimingų atsitikimų skeptikų yra tarp Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio gyventojų. Tuo tarpu 41 proc. apklaustų vilniečių teigia, kad draudžia vaikus, nes jie susižaloti gali bet kada.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*