Gyventojų turtas dažniausiai nukenčia liepą

Vagių ir įsilaužėlių padaryti nuostoliai sudaro apie dešimtadalį draudimo kompensuojamų žalų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Draudimo bendrovės „Lietuvos draudimas“ būsto draudimo statistika rodo, kad liepos mėnesį, kai dauguma gyventojų atostogauja, jų turtas dažniausiai ir daugiausiai nukenčia nuo užpylimų ir stichinių nelaimių, šį mėnesį taip pat pagausėja vagysčių.

Skatina palikti saugius namus

„Išanalizavę praėjusių kelerių metų gyventojų būstams sukeltus nuostolius, pamatėme, kad liepą atsitinka daugiausiai įvykių, nors vidutinė žala šį mėnesį nėra didžiausia – siekia 1600 litų. Dažniausiai šį vasaros mėnesį žmonių namus niokoja gamtos jėgos ir užpylimai, kurie atneša kelis milijonus siekiančius nuostolius. Todėl mes visuomet skatiname gyventojus, ypač paliekant namus ilgesniam laikui ir išvykstant, ne tik užrakinti namų duris ir įjungti signalizaciją, bet ir pasitikrinti vandentiekio ir kanalizacijos vamzdžius, skalbimo mašinų, indaplovių ir kitų vandens įrenginių žarneles bei elektros laidus, kurių gedimai gali atnešti nelauktų nuostolių tiek būsto šeimininkams, tiek ir jų kaimynams“, – sako „Lietuvos draudimo“ Gyventojų turto draudimo vadovas Andrius Gimbickas.
Draudikų duomenimis, daugiau žalų įvyksta vasarą ir rudenį. Žiemą įvyksta daugiau nei trečdalis šalies gaisrų, kurie sukelia didžiausius būsto nuostolius. Šventinį gruodžio mėnesį fiksuojama brangiausia vidutinė žala – ji siekia beveik 4000 litų.

Didžiausia žala – nuo gaisrų

Pernai gaisrai sudarė 48 proc. visų gyventojų būstams sukeltų žalų. Per paskutinius kelerius metus didžiausia gaisro padaryta žala siekė 405 tūkst. litų.
Antri pagal didžiausią būstui padarytą nuostolį – gamtos jėgų sukelti padariniai. Didžiausios jų žalos fiksuotos pernai liepą, kai nuvirtę medžiai apgadino stogą ir išvertė mūrinę namo sieną. Už patirtus nuostolius namo draudėjas gavo 67 tūkst. litų išmoką.
Penktadalį visų gyventojų turtui kylančių nuostolių atnešė būsto užpylimai. Pernai žiemą didžiausia žala išmokėta dėl visiškai užlieto trijų aukštų namo, gyventojo būstui padarytas nuostolis siekė daugiau nei 212 tūkst. litų. Draudimo ekspertai apskaičiavo, kad 2012 metais dėl užliejimų sukeltų žalų atlyginta beveik trečdaliu daugiau nuostolių nei prieš metus.

Rizikos laikotarpiai – atostogos ir šildymo sezonas

„Atlikti dažniausių grėsmių pagal mėnesius skaičiavimai gyventojams sufleruoja, kokios grėsmės gali suniokoti jų nekilnojamąjį turtą. Mūsų bendrovės statistika patvirtina, kad didžiausi nuostoliai būstams gresia šiltuoju sezonu, kai šeimininkai būna išvykę ilsėtis, ir rudenį, kai prasideda šildymo sezonas“, – komentuoja A. Gimbickas.
„Lietuvos draudimo“ duomenys rodo, kad per paskutinius metus už pavogtus daiktus kompensuoti nuostoliai sudarė 10 proc. visų būstams padaromų žalų. Didžiausią nuostolį, apie 74 tūkst. litų, draudikai pernai kompensavo už įsibrovimą į būstą: išlaužtas apsaugines žaliuzes, išdaužtus langus, pavogtą seifą, išneštus kompiuterius, aukso dirbinius bei šaunamąjį ginklą.
Ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ paslaugas teikia daugiau nei pusei milijono privačių ir verslo klientų ir per metus atlygina žalų už beveik 200 mln. litų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

scroll to top