Laukdami į sostinę atvykstančių studentų butų nuomotojai kelia kainas

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Artėjant rudeniui nuomos kainos Vilniuje kaip ir kasmet auga. Liepos mėnesį vidutinė nuomojamo buto kaina sostinėje siekė 489 eurus, nors dar balandį buvo 460 eurų.

Naudojasi situacija

Palyginti su praėjusių metų vasaros viduriu nuomos kainos Vilniuje pakilo nežymiai, vidutiniškai apie 9 eurus. Beje, studentas, atvykęs į Vilnių mokytis 2012 metais, už nuomą pirmame kurse mokėjo 293 eurus, o baigdamas savo mokslus – ketvirtame kurse jau moka 489 eurus, tai yra beveik 200 eurų daugiau.
Pasak nekilnojamojo turto skelbimų portalo Domoplius.lt projektų vadovo Evaldo Narbuntovičiaus, nuomojami butai liepos, rugpjūčio mėnesiais pabrangsta kasmet, o šį procesą lemia į sostinę plūstantys studentai bei išaugusi nuomojamo būsto paklausa.
„Studentų atvykimui ruošiasi visi nuomojamų butų šeimininkai, kurie tarsi susitarę kilsteli kainą“, – sako E. Narbuntovičius.

Priklauso nuo vietos

Tiesa, pasak nekilnojamojo turto eksperto, šiemet būtent studentų pamėgtuose rajonuose – Baltupiuose, Žirmūnuose, Šeškinėje – kainos pakilo nežymiai. Šeškinėje šiuo metu vidutinė nuomojamo buto kaina – 270 Eur, Baltupiuose – 356 Eur, o Žirmūnuose – 370 Eur.

Daugiausiai šiuo metu siūloma dviejų kambarių butų. Vidutinė tokio dydžio buto nuomos kaina – 423 eurai per mėnesį. Už tokią sumą galima išsinuomoti kokybiškai įrengtą dviejų kambarių butą nuo centro pernelyg nenutolusiuose Vilniaus rajonuose arba pačiame centre. Tiesa, miegamuosiuose rajonuose (Pilaitėje, Karoliniškėse, Pašilaičiuose, Šeškinėje) kainos 100 ar daugiau eurų mažesnės.

Perpus mažiau siūloma studentų mėgstamų trijų kambarių butų. Už juos dabar vidutiniškai prašoma 645 eurų per mėnesį.

Vieno kambario butų pasiūla – mažiausia

„Trijų kambarių butai tarp studentų – labai paklausūs. Net jei vienas iš trijų kambarių yra pereinamasis, butą studentai nuomojasi trise. Pavyzdžiui, Lazdynuose šiuo metu galima išsinuomoti suremontuotą trijų kambarių butą už 350 Eur, o ieškant pigiau ir už 290 Eur prastesnės būklės butą Antakalnyje. Tokiu atveju vienam žmogui nuoma kainuoja nuo 95 iki 115 Eur. Trise gyventi viename bute finansiškai naudinga ne tik dėl mažesnių išlaidų nuomai, bet ir komunaliniams mokesčiams, ypač šildymui“, – sako E. Narbuntovičius.
Jei nuomininkas vis dėlto norėtų gyventi vienas ir nesidalinti buto su kitais nuomotojais, jam tektų mokėti beveik 100 eurų daugiau vien už nuomą. Vidutinė nuomojamo vieno kambario buto kaina šiuo metu siekia 277 eurus.
Be to, vieno kambario butą yra sunkiau susirasti nei trijų. Vieno kambario butų pasiūla šiuo metu sostinėje pati mažiausia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*