Pirmą ketvirtį į biudžetą gauta 10 proc. pajamų daugiau nei pernai

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Finansų ministerijos duomenimis, į valstybės biudžetą ir savivaldybių biudžetus sausio–kovo mėnesiais gauta 5,363 mlrd. litų pajamų, tai yra 0,9 proc. (48 mln. litų) daugiau nei laukta ir 10 proc. daugiau nei pernai tuo pat metu. Planuota gauti 5,315 mlrd. litų pajamų.

Kai kurios pajamos nesurenkamos

Prognozuota, kad į valstybės biudžetą pirmąjį šių metų ketvirtį bus gauta 4,407 mlrd. litų pajamų, faktiškai įplaukė 4,375 mlrd. litų – 0,7 proc. (32 mln. litų) mažiau nei planuota ir 7,3 proc. daugiau nei 2013 m. tą patį laikotarpį.
Pasak finansų viceministro Vytauto Galvono, pirmąjį šių metų ketvirtį, kaip ir praėjusiais metais, susirūpinimą kelia nesurenkamos planuotos pajamos iš PVM.
„Todėl Finansų ministerija pasiūlė Mokesčių administravimo ir Pridėtinės vertės mokesčio įstatymų pataisas, kad būtų sukurtos teisinės prielaidos efektyviau kovoti su mokesčių slėpimu. Pavyzdžiui, siūlome taikyti solidariąją atsakomybę asmenims, sandorių metu žinojusiems arba turėjusiems žinoti, kad PVM nebus sumokėtas, praplėsti kontroliuojančiųjų institucijų galimybes gauti informaciją apie mokesčių mokėtojus ir kita“, – vardija finansų viceministras.

Daugiausia pajamų – iš PVM

Mokestinių pajamų į valstybės biudžetą surinkimo planas įvykdytas 98 proc., gauta 4,050 mlrd. litų. Tai yra 81,5 mln. litų mažiau nei prognozuota.
Daugiausiai pajamų pirmąjį šių metų ketvirtį sulaukta iš PVM – 2,480 mlrd. litų, tačiau tai yra 126 mln. litų mažiau nei prognozuota.
Už visas akcizines prekes per pirmuosius tris šių metų mėnesius gauta 785 mln. litų – 104 mln. litų daugiau nei pernai tuo pat metu ir 21 mln. litų daugiau nei prognozuota.
Pelno mokesčio šių metų pirmąjį ketvirtį gauta 295 mln. litų – 63 mln. litų daugiau nei pernai ir 13 mln. litų daugiau nei prognozuota.
Gyventojų pajamų mokesčio įplaukos į valstybės biudžetą ir savivaldybių biudžetus sausį–kovą buvo 964 mln. litų – bemaž 39 mln. litų didesnės nei pernai pirmąjį ketvirtį ir 26 mln. litų didesnės nei prognozuota šiemet.
Patvirtintos 2014 m. valstybės biudžeto pajamos iš mokesčių (be ES lėšų) sudaro 18,661 mlrd. litų, su ES lėšomis – 26,093 mlrd. litų.

One Reply to “Pirmą ketvirtį į biudžetą gauta 10 proc. pajamų daugiau nei pernai”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Parasykite ir kaip ir kam skirstomi pinigai is biudzeto!?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video