Premjeras: žmonėms šiandien dar trūksta informacijos apie eurą

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad dalis šalies gyventojų vis dar yra skeptiški euro atžvilgiu dėl to, jog jiems trūksta informacijos apie kitais metais planuojamą įvesti bendrą Europos Sąjungos (ES) valiutą.

Lietuva jau faktiškai priklausoma nuo euro

Anot Ministro Pirmininko, daugiau apie euro naudą bus galima kalbėti tada, kai birželio mėnesį ES Ekonomikos ir finansų reikalų tarybos (ECOFIN) posėdyje bus patvirtinta, ar 2015 m. Lietuva gali įsivesti eurą, ar ne.
„Yra numatyta, kad birželio mėnesį, kai ECOFIN taryboje bus priimtas sprendimas, ar leisti, ar neleisti Lietuvai įsivesti eurą, prasidės vadinamasis masinis viešinimas. Tik tuo metu bus galima pradėti naudoti europinius pinigus viešinimui. Šiandien, reikia pripažinti, žmonėms tikrai trūksta informacijos apie euro įvedimą, kokie bus privalumai, kokios galimos grėsmės“, – LRT televizijos laidai „Laba diena, Lietuva“ sakė Ministras Pirmininkas.
Anot Vyriausybės vadovo, dėl to, kad litas yra neatsiejamai susietas su euru, Lietuva jau faktiškai yra priklausoma nuo euro.
„Mes de facto turime eurą. Lietuva tikrai lito neatsies nuo euro, ir mums yra viena galimybė – pereiti prie euro įteisinimo ir jį turėti. Aš ilgai kalbėčiau apie privalumus, bet geriausias pavyzdys yra Latvija. Ji įsivedė eurą nuo šių metų pradžios, ir iškart pasikeitė žmonių pasitikėjimas euru. Pamatėme, kad skolinimosi kaštai sumažėjo. Reikia pripažinti, kad ir investicijos išaugo. Labai svarbu, kad visuomenė pasitikėtų (euru – ELTA) labiau“, – sakė Ministras Pirmininkas.

Planus palaiko ne visi kandidatai

ELTA jau skelbė, kad planus nuo kitų metų Lietuvoje įvesti eurą vienareikšmiškai palaiko du iš septynių kandidatų į Lietuvos Respublikos Prezidentus – dabartinė šalies vadovė Dalia Grybauskaitė ir socialdemokratas Zigmantas Balčytis.
Nuomonės, kad Lietuvai derėtų neskubėti 2014-aisiais įsivesti euro, ketvirtadienį vykusių debatų metu laikėsi „darbintis“ Artūras Paulauskas, nepriklausomas kandidatas Naglis Puteikis ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) iškeltas Valdemaras Tomaševskis.
Artūras Zuokas vienareikšmiškos nuomonės euro įvedimo klausimu neišsakė, tačiau apgailestavo, kad Lietuvai to nepavyko padaryti anksčiau, aplenkiant Latviją ir Estiją. Anot dar vieno kandidato Bronio Ropės, Lietuvai bendroji ES valiuta reikalinga tik tuo atveju, jei bus kompensuoti gyventojų krizės metu patirti finansiniai nuostoliai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*