- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Šildomės vis brangiau

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Žiema, kurios pagaliau sulaukėme, turi ne tik privalumų, bet ir trūkumų. Vienas jų – sąskaitos už namų šildymą gerokai padidėja.
Nors sausis ir dvelkė pavasariu, tačiau kai kurie rajono gyventojai už šildymą mokėjo pakankamai daug, mūsų savivaldybės daugiabučių namų rekordas – 2,50 euro už kvadratinį metrą.
Mažeikiškiai šilumininkai nesiima prognozuoti, kiek vidutiniškai mokėsime už vasarį gyvenamiesiems būstams sunaudotą šilumą, tačiau primena – dėl kuro kainų augimo didėja ir jų tiekiamos šilumos energijos kainos. O lauko temperatūra vasarį buvo pakankamai žema.

Daugiabučių namų gyventojus pasiekusios sąskaitos už sausio mėnesį sunaudotą šilumą, lyginant su gruodžiu, vidutiniškai 43 proc. didesnės. Tai lėmė ir sausį padidėjusi šilumos kaina (mokėjome po 5,65 euro cento už šilumos energijos kilovatvalandę), ir šilumos poreikis, nes vidutinė lauko temperatūra sausį jau buvo neigiama (–0,55 laipsnio).
Bendrovės „Mažeikių šilumos tinklai“ duomenimis, sausio mėnesį Mažeikių miesto daugiabučių namų gyventojai už kvadratinio metro šildymą vidutiniškai mokėjo po 0,98 euro (gruodį – 0,69 euro), Reivyčių – 1,03 euro (0,68 euro), Viekšnių – 1,26 euro (0,94 euro).
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.