Pirmajame ture prezidento išrinkti nepavyko

Nuotraukos iš asmeninių archyvų

Lietuvoje baigėsi prezidento rinkimų pirmasis  turas. Vyriausioji rinkimų komisija baigė skaičiuoti balsus. Balsavimo rezultatai rodo, kad prireiks antrojo rinkimų turo. Šalies rinkėjų valia antrajame prezidento rinkimų ture susigrums Gitanas Nausėda ir Ingrida Šimonytė.  Mažeikių rajono rinkėjų pasirinkimas kitoks: daugiausia balsų atiduota G. Nausėdai ir Sauliui Skverneliui.   

Rajono rinkėjai – pasyvesni

Šiuose prezidento rinkimuose tiek šalies, tiek rajono rinkėjai buvo aktyvesni nei prieš penkerius metus. Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenys byloja: savo valią pirmajame rinkimų ture pareiškė beveik 52  proc. rajono rinkėjų, kai prieš penkerius metus tokių buvo beveik šešiais procentais mažiau.  
Aktyvesni ir šalies rinkėjai – jų balsavo  56,46 proc., arba šiek tiek per keturis procentus daugiau palyginti su praėjusiais rinkimais.
Ir vis dėlto lyginant su kitomis savivaldybėmis, Mažeikių rajono savivaldybė iš šešiasdešimties pagal rinkėjų aktyvumą  yra  tik keturiasdešimt penkta.  

Referendumai neįvyko

Šalies gyventojai išsakė savo nuomonę ir dviejuose referendumuose – dėl dvigubos pilietybės įteisinimo ir dėl Seimo narių mažinimo.
Nors abiejuose dauguma rinkėjų pasisakė „už“, abu  referendumai neįvyko. Rezultatai rodo, kad vienas referendumas dėl pilietybės išsaugojimo įvyko, tačiau neužtenka balsų „už“, kad pilietybės išsaugojimui būtų pritarta. Tuo metu referendume dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo dauguma pasisakė „už“, tačiau referendumas  neįvyko, mat jame balsavo mažiau nei pusė balsavimo teisę turinčių piliečių.
Referendumai laikomi įvykusiais, jeigu juose dalyvauja daugiau kaip pusė registruotų rinkėjų. Nuostata dėl dvigubos pilietybės būtų priimta, jeigu „už“ būtų balsavę ne mažiau kaip pusė visų šalies rinkėjų, nuostata dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo – jeigu „už“ pasisakytų ne mažiau kaip pusė balsavusiųjų, bet ne mažiau kaip trečdalis nuo visų registruotų rinkėjų.

Plačiau – “Santarvės” laikraštyje.

 

7 Atsakymai į “Pirmajame ture prezidento išrinkti nepavyko”

 1. ! parašė:

  NELEISK isigaleti tamsos jegoms balsuok uz NAUSEDA!!!

 2. Vija parašė:

  Džiaugiuosi už Lietuvos rinkėjus. Pagaliau įjungė protą. Abu kandidatai verti būti Lietuvos prezidentu, abu dešinieji. Valio…O” kunigaikščiui” su savo partija- lauk iš seimo.

 3. Mazeikieciai nubalsavo gerai parašė:

  Tikekime kad antrame ture Landsbergu parinkta prezidente pralaimes!

 4. Siaip to komentatorius parašė:

  Uz ka sedejei? Uz skalbiniu vagyste ar vistas vogei? Nes mentais policininkus vadina tik atm.atos ir ruskiai. Lietuvoje yra POLICIJA. Buvo toks bicas, Jezum vadino, tai jis is staliaus iki dievo karjera padare……..

 5. Komentatorius parašė:

  Smagu, kad Mažeikiai palaiko nei vienos dienos politiko nebuvusį kandidatą, dar nuostabiau, kad po to eina mentas. Ach, atrodo, kad dar ilgai bus sakoma, kad nuobodu kaip Mažeikiuose. Grįžtu numirėlis paksiulis, už tą irgi balsuotų.

 6. Juonukas parašė:

  Vapcie dzin suts pries kara suts po kara.

 7. Ir vėl parašė:

  Ir vėl – plačiau Santarvės laikraštyje ! Kas beperka tą popierinį laikraštį, tur būt tik keletas pensininkų, kurie nesinaudoja internetu. Šiaip jau daugelis senjorų naudojasi socialiniais tinklais ir skaito naujienas internete. Laikas Santarvei persitvarkyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*