Pirmyn – vėžlio žingsniu!

Viekšniuose vyksta vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtros projekto trečiasis etapas. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Gyventojai – vieni piktybiškai, kiti dėl finansinių sunkumų – vangiai jungiasi prie centralizuotų tinklų, nes už paslaugas reikės mokėti, o nuotekas išleidžia ten, kur pakliūva. Dėl tokios situacijos  rajone paskelbta akcija – komisija tikrina, ar iš individualių namų valdų neteršiama aplinka kanalizacijos nuotekomis. Prie neseniai nutiestų tinklų nesijungiančius gyventojus aplanko netikėti svečiai.
Komisija ėmėsi ir misijos raginti žmones naudotis tinklais. Aplinkosaugininkai replikuoja, kad pinigėliai už paslaugą kapsi į vandens tiekėjo sąskaitą, o įmonės darbu tenka užsiimti kitiems.
Europos Sąjungos lėšomis Plinkšėse, Sedoje ir Bugeniuose baigti įgyvendinti vandentiekio ir nuotekų plėtros projektai. Tokio projekto du etapai dar anksčiau įgyvendinti Viekšniuose, dabar vyksta trečiojo etapo darbai. Šių projektų vertė – apie 30 milijonų litų. Europos Sąjungos parama siekia iki 70 procentų, Vyriausybės – 30, Savivaldybės dalis iki 10 procentų sumos.
Europos Sąjungos lėšos atvėrė galimybę pagerinti gyvenamąją aplinką, geriau tvarkyti nuotekas, bet tų projektų įgyvendinimas savivaldai  ir vandens tiekėjui UAB „Mažeikių vandenys“ tapo ir savotišku galvos skausmu. Baiminamasi, kad gali tekti grąžinti dalį ES lėšų arba mokėti baudas, nes gyventojai nepakankamai efektyviai jungiasi prie tinklų.

Apie tai plačiau skaitykite šeštadienio „Santarvėje“.

2 Atsakymai į “Pirmyn – vėžlio žingsniu!”

  1. nuotekų kainos nesamoningos parašė:

    Žmonės todėl nesijungia prie tinklų, nes nuotekų kainos nesąmoningai išpūstos. Kai sumažės nuotekų kainos, tada žmonės ir pagalvos apie prisijungimą prie tų tinklų. Ar iš vis gali nuotekoms skaičiuoti ir abonentinį mokestį, čia jau kažkokia nesąmonė. Sutvarkykit pirmiausią apmokestinimą, o po to purkštaukite, kad žmonės nenori jungtis prie tinklų.

  2. gyventojas parašė:

    Vieni turi galimybę prisijungti, bet nenori. Kiti laukia nesulaukia, kada galėtų prisijungt … Kada sulauksime kanalizacijos prievadų Klaipėdos gatvėje?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*