„PKN ORLEN“: būtini skubūs Lietuvos valdžios ir „ORLEN Lietuva“ sprendimai

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Premjerui Algirdui Butkevičiui pirmadienį lankantis sunkiausius savo gyvavimo laikus išgyvenančioje naftos perdirbimo produktų bendrovėje „ORLEN Lietuva“, pareikšta, kad koncerno „PKN ORLEN“ nuomone, būtina, kad tiek Lietuvos valdžia, tiek kiti valstybiniai juridiniai asmenys, bendradarbiaudami su „ORLEN Lietuva“, priimtų skubius sprendimus, kurie leistų Mažeikių naftos perdirbimo produktų gamyklai tęsti veiklą. Vidinio optimizavimo priemonės, pasak koncerno vadovybės, jau išseko.

Susitiko su bendrovės valdyba

Premjeras susitiko su „ORLEN Lietuvos“ valdyba aptarti prastėjančių įmonės finansinių rodiklių. Susitikimo metu bendrovės „ORLEN Lietuva“ generalinis direktorius Ireniušas Fanfara pristatė konkrečius sprendimus, kuriuos įgyvendinus būtų galima nedelsiant pagerinti finansinę Mažeikiuose esančios naftos produktų gamyklos padėtį.
Žiniasklaidos teigimu, Mažeikių naftos perdirbimo ir transportavimo bendrovė rengia nepaprastosios padėties planą ir ketina atleisti apie 100 darbuotojų.
Ypatingas dėmesys buvo skirtas aptarti iniciatyvoms, iš kurių svarbiausia yra logistikos sąnaudų mažinimas. Bendrovės „ORLEN Lietuva“ valdybos nuomone, Lietuvos valdžios institucijos turėtų nedelsiant imtis veiksmų, siekiant užtikrinti gamyklos veiklos stabilumą artimoje ateityje.

Daug investuota į bendrovės plėtrą

Pastaraisiais metais „ORLEN Lietuva“ įgyvendino daug veiklos optimizavimo priemonių, kurios leido padidinti gamybos ir pardavimų efektyvumą, optimizuoti sąnaudas ir darbuotojų skaičių, taip siekiant pagerinti bendrovės finansinius rezultatus.
Bendrovės teigimu, nuo 2006 metų „PKN ORLEN“ į Mažeikių naftos perdirbimo produktų gamyklos įsigijimą ir jos modernizavimą investavo beveik 4 mlrd. JAV dolerių.
„PKN ORLEN“ niekada neskyrė „ORLEN Lietuvos“ pelno dividendams, o visus turimus finansinius išteklius reinvestavo į bendrovės plėtrą.

6 Atsakymai į “„PKN ORLEN“: būtini skubūs Lietuvos valdžios ir „ORLEN Lietuva“ sprendimai”

 1. bac parašė:

  Jei mazeikiai turetu aukso kasyklas, jos butu nuostolingos.

 2. via parašė:

  kad beda tai valstybe galbekit. o kad bilenkokie pelnai tai spyga jums

 3. Ingrida, moksleivė parašė:

  Tik uždaryti – tručija visus.

 4. O man dzin ta „Orlen Lietuva“ parašė:

  tegul ji sau bankrutuoja – niekaip nesu su ja susijęs; dzin.

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  Juokas ima :)))) valdzia priims skubius sprendimus ..??? Ačiū kabutėse seimünams,kurie Amerikonams pardavė naftą, po to Lenkams. O kaltų dabar nebėra ????? Eilinį kartą nukenčia paprasti žmonės !!!

 6. Vardas (privalomas) parašė:

  Gal tegu ateidžia dirbančius lenkus, tada sutaupys, nes jų algos didesnės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*