***PO TO, KAI RAŠĖME*** Vyksta tyrimas dėl kirmėliuotų saldainių

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba neatmeta galimybės, kad kenkėjais produktai gali būti užteršti ir gamyboje. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba „Santarvę“ informavo, kad tęsiamas tyrimas dėl Mažeikiuose, prekybos centre „Eifelis“, pirktuose saldainiuose aptiktų kirmėlių. Jo tikslas išsiaiškinti galimas produktų užteršimo kenkėjais priežastis ir kelius.

Saldainiai utilizuoti

Ketvirtadienio laikraštyje rašėme apie tai, kad prekybos centre pirktuose „Vilniaus Pergalės“ fabriko sveriamuose saldainiuose „Crispy“ mažeikiškė pirkėja aptiko kirmėlių. Šį faktą ji užfiksavo ir nuotraukose.
Apie nemalonų radinį Ieva pirmiausia informavo prekybos centro vadovybę. Pirkėjai buvo grąžinti pinigai, ji sulaukė atsiprašymo ir pažado, kad saldainiai bus pašalinti iš prekybos.
„Norfos“ prekybos tinklo atstovas spaudai Darius Ryliškis „Santarvę“ patikino, kad visi tos rūšies saldainiai (14 kilogramų) buvo paimti iš prekybos ir utilizuoti.

Aiškinasi priežastis

D. Ryliškis „Santarvę“ informavo, kad po įvykio prekybos centrą inspektavo tiek pačios „Norfos“ veterinarijos viršininkas, tiek ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnai. Esą saldainių laikymo sąlygos parduotuvėje yra tinkamos, prekės tinkamumo vartoti terminai nepraleisti.
Saldainių gamintojai taip pat savo kaltės neįžvelgė. Akcinės bendrovės „Vilniaus Pergalė“ produktų saugos vadovė Irena Vieraitienė informavo, kad atlikus vidinį patikrinimą ir įvertinus saldainių „Crispy“  kontrolinius pavyzdžius nustatyta, jog nurodyti saldainiai kokybiški, kenkėjų ar jų pradų nerasta.
Tai kas tada kaltas dėl saldainiuose rastų kirmėlių?
„Mūsų tarnybos specialistai tęsia tyrimą ir aiškinasi galimas produktų užteršimo kenkėjais priežastis ir kelius, todėl kol kas plačiau pakomentuoti tyrimo eigos negalėtume“, – „Santarvei“ atsakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausioji specialistė-valstybinė maisto produktų inspektorė Vida Jarošienė.

Kenkėjai – ne tik saldainiuose

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba neneigė, kad panašių kaip Mažeikiuose atvejų užfiksuojama ir kitur. Pavyzdžiui, šiemet nuo metų pradžios dėl kenkėjų saldainiuose ir šokolade pasitvirtinusių skundų gauta keturi, pernai – du, 2012 metais – 6.
V. Jarošienė informavo, kad pasitaiko atvejų, kai aptinkama kenkėjų riešutuose bei įvairiose kruopose.
Šiemet dėl kenkėjų riešutuose pasitvirtino šeši skundai, pernai – keturi, 2012 m. – du.
Ištyrus skundus dėl kenkėjų kruopose šiais metais jų rasta trimis atvejais, pernai – dviem. 2012 m. pasitvirtinusių skundų nebuvo.

Būtina laikytis reikalavimų

Maisto produktų inspektorė V. Jarošienė pažymėjo, kad kirminų maisto produktuose gali atsirasti dėl kelių priežasčių. Vienas iš kelių – parduotuvių lentynas kenkėjai gali pasiekti ir su žaliavomis. Tačiau, specialistės teigimu, tai mažai tikėtina, kadangi šiuo metu žaliavų tiekėjams keliami labai aukšti reikalavimai. Be to, visos žaliavos yra termiškai apdorojamos, pavyzdžiui, riešutai, panaudoti, kaip saldainių galimai sudedamoji dalis.
„Neatmestina galimybė, kad kenkėjais produktas gali būti užterštas fabrike. Tačiau vis dėlto patirtis rodo, kad dažniausiai kenkėjai maisto produktus pasiekia parduotuvėje (netinkamai juos sandėliuojant ar saugant) arba pirkėjo namuose“, – pastebėjo tarnybos atstovė.
Kaip tik todėl, V. Jarošienės teigimu, parduotuvės turi labai griežtai laikytis higienos reikalavimų. Ypač reikia prižiūrėti tas talpyklas, kuriose laikomi sveriami produktai: pavyzdžiui, saldainiai. Talpyklos turi būti periodiškai valomos, dezinfekuojamos ir pan.

Patarė kreiptis nedelsiant

V. Jarošienė pirkėjams priminė, kad perkant maisto produktus visuomet patartina išsaugoti parduotuvės čekį, kuris Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai yra svarbus įrodymas, paliudijantis prekės įsigijimą.
„Pastebėjus, kad nusipirkti produktai maistui netinkami, į tarnybą reikia kreiptis nedelsiant, kad būtų įmanoma kuo išsamiau tokį atvejį ištirti“, – pabrėžė maisto produktų inspektorė.
Primename, kad dėl nekokybiškų maisto produktų reikėtų kreiptis į teritorinę Mažeikių valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą, kuri įsikūrusi Viekšnių g. 26. Tel. 25407.

Sulaukėme nuotraukų iš dar vienos pirkėjos, kuri tvirtino kirmėlėtų saldainių taip pat įsigijusi viename iš Mažeikių prekybos centrų.

2 Atsakymai į “***PO TO, KAI RAŠĖME*** Vyksta tyrimas dėl kirmėliuotų saldainių”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    per daug tu prekybos centru priviso,geriau gamyklas statytu

  2. @ parašė:

    kreipkites nedelsiant. nors telefona parasykit, kur kreiptis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto