Politinėms intrigoms – ne!

Sigito STRAZDAUSKO nuotr. iš redakcijos archyvo

Kiekvienais metais, kai artėja rinkimai į savivaldybės tarybą, prasideda politinės kovos, politikų ir juos remiančiųjų savireklamos akcijos, padaugėja įvairiausių politinių intrigų. Šie metai irgi ne išimtis – kaip būdavo ir anksčiau, pigaus populiarumo ieškantys vietiniai politikai pradeda ypač „rūpintis“ gyventojų interesais, tad UAB „Admituras“, teikianti daugiabučių gyvenamųjų namų administravimo paslaugas, atsiduria dėmesio centre. Juk nemažą dalį rinkėjų sudaro būtent daugiabučių namų gyventojai, o UAB „Admituras“ administruoja beveik 80 procentų daugiabučių namų Mažeikių mieste, taip pat visus daugiabučius Viekšniuose. Sėkmingai šioje srityje dirbame jau 14 metų, įgyvendinome 42 namų renovacijos projektus. Nieko nuostabaus, kad konkurentams tai nelabai patinka, todėl daromas įvairiausias poveikis vietos politikams, stengiantis kompromituoti mūsų bendrovę.
Pastaruoju metu, šiurkščiai pažeidžiant galiojančius teisės aktus, tam pasitelkiamas savivaldybės tarybos Kontrolės komitetas, vadovaujamas opozicijos atstovo Pauliaus Aurylos. Šis komitetas yra tapęs „aktyvaus mažeikiškio“ Virginijaus Sungailos įrankiu, stengiantis tenkinti galbūt iš užkulisių diriguojančių asmenų interesus. Keista, kad jau pernai prasidėjęs ir tebesitęsiantis iki šiol Kontrolės komiteto savivaliavimas neįdomus savivaldybės tarybai, kuriai šis komitetas atskaitingas. Rezultatas – visuomenės informavimo priemonės kuria ne tik blogą mūsų bendrovės įvaizdį, bet kelia abejones ir dėl savivaldybės institucijų veiklos. Pavyzdys – neatitinkanti tikrovės, šiurkščiai iškraipanti faktus informacija, pateikta internetiniame portale 15min.lt. Jau pats pavadinimas „Mažeikių valdininkai imasi už galvos…“ rašant apie Kontrolės komiteto posėdį, tarp kurio narių nėra nė vieno valdininko (valstybės tarnautojo), o tik politikai – savivaldybės tarybos nariai, klaidina skaitytojus. Į šį posėdį (vos ne kaip kaltinamieji) buvo pakviesti ir UAB „Admituras“ atstovai. Neprivalėjome dalyvauti, bet dalyvavome, nes gerbiame rajono gyventojų išrinktą tarybą – juk komitetas – jos organas.
Savivaldybės tarybos veiklos reglamente numatyta, kad Kontrolės komiteto funkcijos yra nustatytos Vietos savivaldos įstatyme, jis dirba pagal savivaldybės tarybos patvirtintą veiklos programą ir atsiskaito už savo veiklą tarybai. Vietos savivaldos įstatymo 14 str. 4 dalyje pateiktas baigtinis šio komiteto kompetencijai priklausančių spręsti klausimų sąrašas, kuriame net užuominos nėra apie galimybę nagrinėti privačių juridinių asmenų veiklą, kviesti į posėdžius ir reikalauti ataskaitų. Įstatymas numato, kad Kontrolės komitetas gali savo iniciatyva išklausyti institucijų, įstaigų ir įmonių vadovus dėl savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos atlikto finansinio ir veiklos audito metu nustatytų trūkumų ar teisės aktų pažeidimų pašalinimo. Kaip žinia, savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba turi teisę audituoti tik savivaldybės kontroliuojamas įmones, biudžetines įstaigas ir viešąsias įstaigas, kurių savininkė yra savivaldybė. Nekreipdamas dėmesio į šią įstatymo nuostatą, Kontrolės komitetas, ne tik kad neturėdamas kontrolės ir audito tarnybos išvadų, bet ir išvis neturėdamas teisės į privačių juridinių asmenų veiklą, imasi nagrinėti „aktyvaus mažeikiškio“ skundus, tuo menkindamas savo autoritetą (o gal įsivaizduojamai didindamas?), užuot analizavęs ir sprendęs įstatyme jam numatytus klausimus. Gal kai kam taip ir geriau, kai komitetas nekontroliuoja to, ką kontroliuoti privalėtų – pirmiausia – savivaldybės turto ir lėšų naudojimo teisėtumą, tikslingumą ir efektyvumą. O gal todėl, kad „aktyvusis mažeikiškis“ puikiai aprūpina savivaldybės darbuotojus skundais ir jie niekaip nepritrūksta darbo? Juk tų skundų – pačių įvairiausių – jau prirašyta šimtai, tik kažkodėl niekas nepasidomi, ar už tą „aktyvumą“ galimai niekur nedirbantis pilietis negauna iš suinteresuotų asmenų nelegalių pajamų, ar sumoka mokesčius?
Savo veiklą vykdome nelengvoje konkurencinėje aplinkoje ne tik dėl sistemingo kai kurių asmenų išpuolių skleidžiant tikrovės neatitinkančius faktus apie įmonę, bet ir dėl išskirtinių sąlygų taikymo savivaldybės kontroliuojamai bendrovei UAB „Tavo pastogė“. Matyt, kad ypatingas dėmesys šiai bendrovei rodomas ne tik už tai, kad ji moka savivaldybei „milžiniškus“ dividendus, bet ir dėl kitų priežasčių. Tokį išskirtinį dėmesį parodo ir Lietuvos Respublikos konkurencijos tarybos, Valstybės kontrolės išdėstytų nuomonių nepaisymas – juk teisės aktuose aiškiai nustatyta, kad savivaldybės gali steigti ir valdyti tik tas įmones, kurių paslaugų rinkoje nėra, o jos būtinos savivaldybės gyventojams. Administravimo paslaugas teikiančių privačių įmonių Lietuvoje yra šimtai. Būtina prisiminti, kad Vietos savivaldos įstatymas įpareigoja savivaldybių administracijas lygiomis sąlygomis prižiūrėti ir kontroliuoti daugiabučių namų bendrijų valdymo organus bei administratorius. Vertinant administratorių darbą neturėtų būti atsižvelgiama į tai, kad UAB „Tavo pastogė“ valdybą sudarantys savivaldybės administracijos darbuotojai yra atsakingi už bendrovės valdymą bei renka bendrovės vadovus. Galbūt pastaroji aplinkybė nulėmė faktą, jog prieš kurį laiką keleto bendrovės administruojamų namų gyventojų pageidavimas pakeisti administratorių nesulaukė tinkamo atsako savivaldybėje…
Mūsų veikla teigiamai vertinama Lietuvos būsto rūmų, esame pelnę ne vieną apdovanojimą, mus dažnai rodo pavyzdžiu, kaip organizuoti nelengvą ir atsakingą administratoriaus darbą. UAB „Admituras“ dirbo, dirba ir dirbs vadovaudamasis teisės aktais ir kiek bebūtų asmenų, per padidinamąjį stiklą stebinčių veiklą, tai nesutrikdys darnaus kolektyvo pastangų veikti gyventojų, kurie įmonei patikėjo savo namų administravimą, labui. Atsakingai pareiškiame: visada, kai namo gyventojai, prašydami remonto darbų, neišreiškia konkrečios valios dėl rangovo, vykdoma rangovų apklausa, o remonto darbai visais atvejais, koks rangovas juos bevykdytų, atliekami mažesnėmis negu rinkos kainomis. Jeigu namo kaupimo fonde trūksta lėšų, mokėjimas atidedamas metams, neskaičiuojant palūkanų.
Prisimename iš ankstesnių priešrinkiminių batalijų, kaip politinės grupuotės ir atskiri politikai bandė panaudoti mūsų administruojamų namų gyventojus savo siaurų politinių interesų tenkinimui, neleistinais metodais „medžiojo“ balsus, gausiai dalijo populistinius pažadus. Neatnešė tai sėkmės…
Mes sakome: politinėms intrigoms – ne! Nesiruošiame dalyvauti priešrinkiminėse drabstymosi purvu kampanijose, elgsimės solidžiai, savo gerą įvaizdį stiprinsime teikdami kokybiškas ir pigias paslaugas, skirsime dar daugiau dėmesio administruojamų namų gyventojų poreikių ir teisėtų interesų tenkinimui.
UAB „Admituras“ administracija

REK-16400

27 Atsakymai į “Politinėms intrigoms – ne!”

 1. Prisijuokiau parašė:

  Skaitau ir net juokiuosi. Turbut cia pesasi tu skirtingų namų gyventojai :D
  Jei apie Admitura blogai atsiliepė – taip ir yra.
  O jei va pasisake apie Tavo pastoge neigiamai tai cia Admituras paradė pats :D
  Tai ką šiuo komentarus rašo pastogės darbuotojai ir jų gimines ar draugai :D
  Žmonės vasara. Kam tiek negatyvo. Gi visur geriau
  kur Jūsų nėra.

 2. Jo parašė:

  Tarifai numatyti maxsimalus. Jei lubos 2 eur uz kvadrata. Tai 3 ne viena iš ju paimti ir negali!
  Klaidinat specialiai zmones?
  Administravymo ir privaloma prieziura gali abi imones uzdirbti vienodai, sutaupius dar gauti ir pelna. Dirbsnt neefektyviai pelno gali ir nebuti.
  Jus sumalat i viena. Mano prieziuros kainos patvirtintos visoms imonem vienodai. O kaupimo fondo pinigai paciu gyventoju. Musu gyventoju reikalas kur ir kaip naudoti.
  Musu namui duris dejo Lan…. imone nes patys praseme tiko kaina, deja kokybe nusivyleme, bet cia musu beda.
  Rusi vale Dezin…. imone laiptine valo Mij…. imone.
  Gyventojas gali savanoriskai tvarkytis ir is savo lesu laiptine pvz mums atliko patentininkas vaikinukai. Parasem prasyma, jis pateike kodus, pateike saskaitas ir apmokejo is kaupimo, nes kaimynai visi sutiko. bet cia jau ju reikalas is ko uzsako darbus, kokia kaina jam tinka bei garantijos.

 3. to :D parašė:

  Pavyzdys netinkamas , bet reikia dirbti su tuom, ką turime 😊, be to “S” gudriai pasislėpęs , kad prie jo neprikibsi. Taigi “S” pirko batus už 10 ir “N” batus pirko už 10 – tarifai priimti įstatymų tvarka, bet “S” sugebėjo imti daugiau ir abu batus pardavė po 20. “S” užsidirbo 10 arba 20 (jei A susitarė su E, nors E tai yra S, dėl jo (A ) batų pardavimo) ir dar gavo atlyginimą, kad pirko ir surado pardavėją, kuris pardavė tuos batus, o A gavo tik atlyginimą už tai , kad pirko ir surado pardavėją, kuris pardavė tuos batus . S, kuris yra E savininkas, visada bus suinteresuotas kuo pigiau pirkti ir brangiau parduoti batus ir batus būtinai turi pardavinėti E, nors koks B tai padarytų gal 30% pigiau , o A tik , kad batai būtų geri ir pigūs .Tai kuris administratorius yra patikimesnis ?

 4. Sigita parašė:

  Na žinote daug metų renku parašus savo name darbams. Niekada nė vieno administratorio vadybininkai nevaikšiojo po butus rinkdami parašus darbams iš kaupimo fondo.
  Patys gyventojai surenka 50%+1 balsus ir tada nešame prašymą.
  Tai gal Jūsų namo atstovai suklastojo parašus. Jūs ateinate su prašymu, kad kažko norite.
  Nunešus mano prašymą, visada patikrina pasirašiusių vardus ir pavardęs ar jie tikrai savininkai ir turi teisę balsuoti.
  Atmetus kažkurio parašą ir trūkstant daugumai praneša, kad trūksta ir bandau ieškoti anksšiau nesutikto kaimyno, kuris nepasirašė.
  Nelyginkit kitus pagal save. Gal bėda kaimynuose, gyventojuose ir nesusikalbate.

 5. kas parašė:

  gali pasidomėti,Savivaldybė ten turi akcijų,ką išdarinėja Butų ūkis ,dabar pakeitęs pavadinimą į Elotus,kam keitė pavadinimą,juk ta pati įmonė kaip sakoma ta pati panelė tik kita suknelė,ar nematot ,kad butų ūkis mėto pėdas tiek prisidirbo,kad nori pabėgti nuo atsakomybės,mes gyventojai nežinom to ,kad reikia prašymus rašyti Admiturui,o nuėjus ten siunčia į butų ūkį,mūsų namas nuo 2017m07 mėn buvo parašęs prašymą atlikti darbus iš kaupimo fondo lėšų,bet pamatėm kad labai daug suklastotų parašų rinkom naujus parašus 2017 09.07gyventojai atsisakė anksčiau rinktų parašų,o surinkta buvo pakankamai parašų,kad atliktų darbus,tai p Stonkus pasikvietė namo gyventojus ir pažadėjo ,kad bus atliekami darbai pagal antrą sąrašą`,net rezoliucija uždėta 2017 09.28 Novogreckui,Pociui vykdyti darbus,turim telefoninį įrašą, ir ką Jūs manot mutiko tai,kad pradėjo Admituras rengti balsavimus ir fiktyviai išrinko namo atstovą,net susirinkimo nebuvo ir dabar 2018m05mėn atliko darbus,kurie buvo pirmame prašyme su suklastotais gyventojų parašais,tai štai kaip “DVI SESĖS” dirba išvien,o pinigai sukaupti mūsų

 6. Laimis parašė:

  Gavau agitacini laikrasti Nr 1 su uzslepta mintimi eikite i tavo pastoge. Toks jausmas, kad ji administruos ir privaloma prieziura mums uz aciu atliks
  Na gerai pigiau. Bet kiek dirbs nuostolingai?!
  Kas met turi teise administratoliai perskaiciuoti tatifus ir juos keltiiki maxsimaliu tarifu. Tai manot po metu nepakeltu?!Ar pasirasytu rastiska pasizadejima kad iki n. Metu ims uz 1 kv 0.70 cnt o ne 1.50 eur uz kvadrata kaip siulo savivaldybe istatyme.
  Nuo vilko ant meskos.
  Visur blogai kur reikia moketi eurus.

 7. :D parašė:

  Kaip avinu banda jus gyventojai :D
  Jums gal issilavininko truksta
  Administravimo ir privalomos prieziuros maxsimalus tatifai priimti isstatymu tvarka.
  Jie negali imti daugiau nei numatyta.
  Tai imones reikalas kaip jis tvarkosi su finansaia isgyvana ar perka didesniai kiekiais ir pigiau irangas ar darbus.
  Aisku ir man butu pavydu jei mano konkurentas turetu 4 kartus daugiau klientu. :D

  O kaupimo fondai yra zmoniu ir jos tai ne imoniu pelnas. O gyventoju pinigai ir tam gauname kas met ataskaitas uz kiekviena cnt.
  Zmones neapsidaudinekit

  As ir tu galim abu parduoti batus po 20 eur. As pirkau uz 10 tu uz 15
  Tu dar samdei pardaveja i savikaina dar 2 eur. O as pats pardabiau
  Tavo savikaina 17 eur
  Mano 10
  As uzdirbau 10
  Tu 3 ir kas kaltas? Pykstant ant imones kuri moka skaiciuoti ir pelningai dirbti.

 8. namai parašė:

  Nuotraukos priekyje – Tavo pastogės namai. Puikiai sutvarkyti!!!

 9. ELYTEI parašė:

  Elyte, o koks jūsų namo adresas – ateisim pažiūrėti jūsų baisumų. O tai gal ADMITURAS tą komentarą parašė, kad ant Tavo pastogės pavaryt…

 10. norėčiau parašė:

  paklausti kas apmokėjo straipsnį,nes Santarvė tai yra savivaldybės papirktas laikraštis

 11. Kristina parašė:

  Mat kokie visi mandri pašnekėti. Tai kurkite savo bendrijas ir tvarkykitės kaip norite su namu, tada galėsite pakomentuoti ir rašinėti kokie administratoriai geri ar blogi.
  Taigi jūsų teisė rinktis, pasirinkote ir verkiate!!!
  GĖDA

 12. gal parašė:

  ‘Išplauti’daiktai paprastai būna švarūs,kas gali paneigti?tam ir plaunam,kad būtų švaru.

 13. Renata parašė:

  Admituras žmones skolininkais pavertęs jų psichine negalia, proto ribotumu, jų baime besinaudojęs.. Dešimtmeti nusi savinami žmonių ” avinų ” pinigai. Vis renkami namo stoviui gerinti, rezultatas, kas už tai atsakys?
  Šūkis ir rezultatas nuotraukose…UAB „Admituras“ dirbo, dirba ir dirbs vadovaudamasis teisės aktais ir kiek bebūtų asmenų, per padidinamąjį stiklą stebinčių veiklą, tai nesutrikdys darnaus kolektyvo pastangų veikti gyventojų, kurie įmonei patikėjo savo namų administravimą, labui. Fb UAB ” Admituro” darbo- namo administravimo nuotraukos, darbų pasekmė, jei kam įdomu :-)

 14. Renata parašė:

  Žiūrim ką turim Mažeikiuose 😊🙄 Na ir kas čia guodžiasi, ogi tas pats iki ausų savo mėšle, įklimpęs UAB “Admituras”.. Koks auka, tiek pinigų žmonių praplovęs, tinkamų paslaugų nesuteikęs, tiesiog apvogęs, besidangstantis, pasiteisinantis, kad vykdomas Mažeikių tarybos sprendimas…

 15. gyventojas parašė:

  Admituras taip pinigu plovykla Stonkui.Istaiga sukurta specialiai Stonkienei, kuri pendi namie atseit dirba is namu. Siaip Admituras nieko absoliuciai nedaro gyventojams, o tik plauna is ju pinigus.

 16. Atsakymas nustebusiam parašė:

  Pašto įstatymas. IV skyrius. 10 straipsnis
  9. Jeigu gavėjas nepageidauja gauti reklamos, jis, siekdamas aiškiai išreikšti šį nesutikimą, ant gaunamųjų laiškų dėžutės nurodo, kad reklamos gauti nepageidauja. Asmenys, pažeidę šį gavėjo nesutikimą, atsako teisės aktų nustatyta tvarka.

 17. Elyte parašė:

  Atsiprasau , bet jau Tavo pastoges darbas tai siaubas…tikrai…kodel savivaldybe taip atsainiai dirba gyventoju labaui? tiesa sakant nezinojau, kad Tavo pastoges savininkas savivaldybe, tad klausimas kyla kodel sios imones atliktu darbu kokybes niekas nekontroliuoja? namas baisios bukles, ir ne tik jos, bet ir kiti namai, pati gyvenu Tavo pastoges name tai namas tokios bukles, atrodo, kad isvis neturime kaupimo fondo, durys baisios, rusio langai nepakeisti, ir kaip bebutu apmaudu, nors ir neturime normalaus namo pirmininko, niekas net nesiulo is vadybininku susitvarkyti nama!!!!!!Beje laiptines remontas buvo atliktas toks, kad nurtupejo po geru meteliu viskas, atsainiai isdazyta viskas, o pinigai paimti dideli, idomu koks Tavo pastoges darbas, nes neaisku kur tie musu kaupimo pinigai nueina. Galimai tik algoms issimoketi?

 18. Tavo pastogės gyventoja parašė:

  Mes esame patenkinti savo administratoriumi UAB “Tavo pastogė” . Šaunuoliai

 19. nustebęs parašė:

  Koks čia naujas Mažeikių mesijas prikimšo pašto dėžutes savo agitacijom? Tarp kitko., mano pašto dėžutėje yra lipdukas su užrašu: reklama ir visokia kitokia agitacija nepageidaujami. Taip, kad rimtai mąstau šitą pašto dėžučių šiukšlintoją apskųsti :) Nors tiek to… pirmą kartą tik ramiai šito laikraštį link popieriaus konteinerio nunešiu. Esu pilietiškas, rūšiuoju atliekas ir daugiabutyje gyvendamas.

 20. NE! parašė:

  ADMINISTRATORIAUS SAVIVALEI – NE!!!

 21. savivaldos įstatymas parašė:

  6 straipsnis. Savarankiškosios savivaldybių funkcijos:
  Savarankiškosios (Konstitucijos ir įstatymų nustatytos (priskirtos) savivaldybių funkcijos:
  42) pagal įstatymų nustatytą kompetenciją gyvenamojo namo butų ir kitų patalpų savininkų bendrijos valdymo organų, savivaldybės paskirtų administratorių, kai butų ir kitų patalpų savininkai neįsteigia gyvenamojo namo butų ir kitų patalpų savininkų bendrijos arba nesudaro jungtinės veiklos sutarties, taip pat kai bendrija likviduota arba nutraukta jungtinės veiklos sutartis, veiklos priežiūra ir kontrolė.

  Taip kad nematau pažeidimo – savivaldybės funkcija – administratorių kontrolė. Taip pat ir UAB Admituro.

 22. Jule parašė:

  Man įdomu iš ko tavo pastoge gyvena? Gyvenu jų prižiūrima e Name, kaupiami pinigai į fondą, o kas padaryta? Užsakytos durys prieš daugiau nei pusmetį, ir kur jos???? Savo paštą susitvarke o namai kokios būklės?? Iš kokių lėšų įdomu jie gyvena?

 23. Nesuprantu parašė:

  Nesupratau, kur čia politinės intrigos, jei kažkas elementaraus darbo neatlieka…

 24. vaje parašė:

  Man atrodo, kad Admituras pats musa, pats rekia! Va tau ir intrigos!

 25. Prie ko? parašė:

  O prie ko čia politika? Reikia vienąkart pradėt dirbt visiems – ir Admiturui, ir savivaldybei. Puikai žinoma, kad jei niekas nekontroliuoja – savivalė!

 26. Įdomu parašė:

  Įdomu, kokius apdovanojimus Admituras gavo už administravimo veiklą? Neteko girdėti apie tokius… Būtų gerai, kad paskelbtų konkrečiai. Kiek man žinoma, Admituras net nėra Būsto rūmų narys, todėl galimai čia prisiimta svetima garbė… O kokie faktai iškraipyti 15 min. straipsnyje – taip ir neįvardinta. Matyt jų nėra? Ar tik tai, kad politikai pavadinti valdininkais? Ir dar: nežiūrint į tai, kad Admituras privati įmonė, ji yra daugiabučių namų administratorius. Savivaldos įstatymas nustato teisę ir pareigą savivaldybei kontroliuoti administratorius nepriklausomai nuo jų nuosavybės formos.

 27. Komentatorius parašė:

  Ne, ne, tikrai negalime sau leisti, kad vyktų politinės intrigos, viskas turi būti aišku ir skaidru. Gerai bent tiek, kad pažymėtas užsakymo numeris ir straipsnis apmokėtas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*