Popierinių liudijimų panaikinimas – patogumas ar apsunkinimas?

Vytautas Džiugas teigė, kad Mažeikių ligoninė neturi galimybės mirusiojo asmens dokumentus paimti ir saugoti, o po to juos perduoti policijai. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Nuo šių metų įsigaliojusi naujovė – atsisakyti popierinių mirties, santuokos ar gimimo liudijimų – kol kas kelia daugiau rūpesčių nei teikia naudos.
Velionio artimiesiems tenka rūpintis jo asmens tapatybės dokumentų grąžinimu medikams arba policijai.
Kaip pastebi Savivaldybės civilinės metrikacijos skyriaus specialistai, mažeikiškiai vis dar pageidauja gauti popierinius liudijimus.

Turi perduoti policijai

Teisingumo ministerija informavo, kad, mirus žmogui ir organizuojant jo laidotuves, nuo šių metų pradžios svarbiausiu dokumentu bus popierinis medicininis mirties liudijimas, kurį išduos sveikatos priežiūros įstaiga: ligoninė, slaugos namai, poliklinika, teismo medicinos tarnyba.
Atsisakius popierinių mirties liudijimų, išduodamų metrikacijos skyriuose, mirusio žmogaus asmens dokumentus (pasą arba asmens tapatybės kortelę) reikės perduoti sveikatos priežiūros įstaigai, atsiimant medicininį mirties liudijimą.
Jei ši įstaiga neturi galimybės paimti mirusiojo tapatybę patvirtinančių dokumentų, artimieji juos turi patys perduoti teritorinei policijos įstaigai.

Ligoninėje nepaliks

Mažeikių ligoninės direktoriaus pavaduotojas Vytautas Džiugas „Santarvei“ sakė, kad jų įstaiga neturi galimybės paimti ir saugoti, o po to policijai perduoti mirusiojo asmens dokumentų, todėl velionio artimuosius įspėja, kad jie patys šiuos dokumentus turi perduoti policijai.
„Gal tai ir apsunkinimas, bet mes laikomės būtent šios nuostatos, kadangi dokumentų paėmimas ir saugojimas nėra sveikatos priežiūros paslauga.
Be to, mes neturime galimybių išsiaiškinti, ar mums paliekami dokumentai yra vieninteliai. Gal mirusysis turėjo ir pasą, ir tapatybės kortelę, o mums palieka tik vieną dokumentą? Tai išsiaiškinti – teisėsaugos funkcija“, – teigė V. Džiugas.

Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*