***PAPILDYTA*** Minima Savaitė be patyčių

Kovo 19–25 dienomis visoje Lietuvoje vyksta „Savaitė be patyčių“. Įvairių renginių organizuoja kiekviena švietimo įstaiga.

Specialistai primena, kad patyčios – tai nuolatinis fizinės ar psichologinės jėgos panaudojimas, sąmoningai siekiant sužeisti ar įskaudinti kitą asmenį, kuris negali apsiginti.
Patyčios apima tyčinius veiksmus. Kampanija „Be patyčių“ primena, kad vaikas, kuris tyčiojasi, dažniausiai supranta, kad savo veiksmais skaudina kitą, ir daro tai sąmoningai. Be to, šis elgesys yra pasikartojantis – vyksta sistemingai tam tikrą laiką.
Patyčių situacijoje yra psichologinė ar fizinė jėgos persvara. Vadinasi, puolamas vaikas jaučiasi silpnesnis už skriaudėjus ir negali apsiginti nuo jų. Pavyzdžiui, vaikas yra skriaudžiamas fiziškai stipresnio vaiko, arba vienas vaikas yra puolamas kelių žmonių ir kt.
Taigi patiriančiajam patyčias sunku pačiam išspręsti šią problemą, todėl būtina, kad į tai įsitrauktų ir jam pagelbėtų kiti žmonės.

Sedos Vytauto Mačernio gimnazija. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Sediškiai savaitę pradėjo bendra daina

Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos socialinės pedagogės Sigita Varapnickienė ir Jolanta Štombergienė „Santarvę“ informavo, kad šiemet akciją mokyklos bendruomenė pradėjo šūkiu „Dovanoju Tau dainą“ – visi susirinko bendrai dainai apie draugą.
Pritariant gitaroms visi noriai dainavo: „Reikia draugą turėti, būtinai reik turėti…“
Socialinės pedagogės pasveikino visus su akcijos pradžia, palinkėjo būti draugiškiems ne tik šią savaitę, bet ir visą laiką.
„Ir pradėti tai dabar, nuo šios minutės. Visą savaitę veiks paštas „Atsiprašau“, kur mokiniai galės pasveikinti draugus, mokytojus, visus gimnazijoje dirbančius darbuotojus, atsiprašyti draugo, mokytojo,“ – pasakojo pedagogės.
Skautai pertraukų metu žais žaidimus su pradinių klasių mokiniais.
Visų klasių mokiniai dorinio ugdymo, lietuvių kalbos pamokose rašys rašinius, eilėraščius apie draugystę. Geriausi rašiniai bus skelbiami stende.
Informacinių technologijų pamokose bus kalbama apie elektroninėje erdvėje sklindančias patyčias ir kaip nuo jų apsisaugoti.

Lietuvos moksleivių sąjungos atstovai „Žiburėlio“ pradinėje mokykloje. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Moksleiviai garsiai taria: „Mes – prieš patyčias!“

Lietuvos moksleivių sąjungos atstovė Evelina Kairiūkštytė „Santarvę“ informavo, kad organizacija ruošiasi iš peties prisidėti prie nacionalinės akcijos „Savaitė be patyčių“ organizavimo ir veiklų įgyvendinimo.
Pirmadienį mažeikiškiai sąjungos nariai susitiko su „Žiburėlio“ pradinės mokyklos jaunaisiais aktyvistais. Įvairiose mokyklose ir mieste buvo dalijami šios akcijos lankstinukai, atributika.
Antradienį Gabijos gimnazijoje rodomas filmas „Patyčios: atpažink, išvenk, sustabdyk“, dalyvių laukia diskusija su psichologu.
Trečiadienį Merkelio Račkausko gimnazijoje paskaitą apie patyčias ves Gitana Svirskienė. Kitą dieną Mažeikių jaunimas laukiamas Mažeikių kultūros centro mažojoje salėje, kur bus demonstruojamas spektaklis patyčių tema „Žvėris“, vyks diskusija su psichologu.
Visus renginius vainikuos penktadienį Merkelio Račkausko gimnazijoje vyksiantis „Savaitės be patyčių“ koncertas. Pasirodys jaunimo grupė „Nitwits“.
Šios savaitės renginiai vyks net 18-oje Lietuvos miestų, kuriuose yra įsikūrę LMS padaliniai, o renginiuose, planuojama, dalyvaus apie 4 000 jaunų žmonių!

Gabijos gimnazijos auklėtiniai žiūrėjo filmą „Patyčios: išvenk, sustabdyk, atpažink“. Apie patyčias gimnazistai diskutavo ir su psichologe Jūrate Pivariūniene. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Mažeikių lopšelio-darželio „Žilvitis“ „Teatrinukų“ grupės vaikai patys kūrė knygutę apie draugystę „Boružė Liputė“. Ją padovanojo Mažeikių viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriui. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Organizuojate renginius? Turite nuotraukų ir įspūdžių? Kviečiame pasidalinti el. paštu naujiena@santarve.lt arba tiesiog portalo viršuje paspausti mygtuką „Atsiųsti naujieną“.

2 Atsakymai į “***PAPILDYTA*** Minima Savaitė be patyčių”

  1. mama parašė:

    džiaugiuosi, kad vyksta tokie renginiai mokyklose. bet daug darbo reikia įdėti ir tėvams – skiepyti savo vaikams pagarbą kitam žmogui. ir kaip tai nelengva, kai susikerta seima-mokykla-kiemas, kur vaikas mato skirtingus pavyzdžius. kaip susivienyti visiems šiems trims punktams?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto