Aktualijos | 2007-10-23 08:21 | Autorius:
Versija spausdinimui

Prekybos centro statyba tęsiasi – gandų daugėja(1)

Praėjusią savaitę vėl užvirė „IKI“ prekybos centro statybos darbai. Bendrovė „Palink“, iš Savivaldybės nesulaukianti statybos leidimo, tokį dokumentą sau išdavė pati. Statybos įstatymas tokią galimybę numato, kai leidimo neišdavusi institucija laiku nenurodo argumentų. Savivaldybės valdininkai neprisiima kaltės ir nesėkmingai bando atsekti svarbaus rašto kelią.


LEIDIMĄ
ĮREGISTRAVO
Prieš gerą mėnesį „IKI“ prekybos centro statybos darbus pradėjusi bendrovė „Palink“ iki šiol nėra gavusi Savivaldybės leidimo. Savivaldybės vyriausiojo architekto Tomo Pudžiuvio paaiškinimas, kad leidimas neišduodamas dėl objektyvių priežasčių, netenkina statytojų.
Nuo rugpjūčio pabaigos prasidėjęs „Palink“ ir Savivaldybės aiškinimasis ir, anot vyriausiojo specialisto Vytauto Šakio, negražus susirašinėjimas tebesitęsia.
Prekybos centro statytojai spalio 11 dienos raštu pareiškė, kad Savivaldybės administracija neturi pagrindo jiems neišduoti statybos leidimo. O dar po kelių dienų Savivaldybę pasiekė „Palink“ raštas su pačios bendrovės pasirašytu statybos leidimu. Juo vadovaudamiesi statybininkai atnaujino darbus.
Savivaldybė, atsižvelgdama į „Palink“ raštą, įregistravo jų surašytą leidimą. Vis dėlto Savivaldybės architektūros, urbanistikos, statybos ir remonto skyriaus vyriausiasis specialistas V. Šakys vakar Statybos inspekcijai surašė prašymą, kad ji įvertintų, ar ši statyba yra legali.
AIŠKINTIS NETURI LAIKO
Telšių apskrities Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros vyriausiasis specialistas Mažeikių rajone Rimantas Pikturna Savivaldybės administracijos prašymu spalio pradžioje yra tikrinęs, ar „Palink“ turi teisę vykdyti statybos darbus. Tuo metu, kol vyko parengiamieji darbai, buvo statomi pamatai, pažeidimų neužfiksuota.
„Šiuo metu jau kyla kolonos. Jeigu nėra leidimo, stabdom statybas. Be to, gresia nuo 5 tūkst. litų baudos“, – penktadienį „Santarvei“ sakė specialistas.
R. Pikturnai padėti aiškintis situacijos į Mažeikius turėjo atvykti Statybos inspekcijos specialistas, tikrinantis statybos projektus. Vakar sužinojome, kad vargu ar šią savaitę bus rasta laiko „IKI“ statybai. Inspekcijos darbuotojai užsiėmę ruošimusi šią savaitę vyksiančiam respublikiniam seminarui.
„Politikai žaidžia. Čia viskas paprasta turėtų būti. Kažkas tarpusavyje nesusikalba“, – apie leidimo neišdavimo priežastis spėjo pašnekovas.
APIE PRIEŽASTIS
NEPRANEŠTA
R. Pikturna paaiškino, kad Statybos įstatymas numato, jog statybos leidimas turi būti išduotas per dešimt dienų. Per tokį pat laikotarpį turi būti nurodyti ir atsisakymo išduoti leidimą argumentai. Kai šie reikalavimai pažeidžiami, statybos leidimą gali įregistruoti pats užsakovas. Po penkių dienų jis įsigalioja ir darbus galima vykdyti. Tuo ir vadovaujasi „Palink“, nurodanti, kad negavo pranešimo apie leidimo neišdavimo priežastis.
Savivaldybėje toks raštas yra. Jame teigiama: darbai pradėti pagal seną projektą, būtina buvę užfiksuoti kadastrinius matavimus ir atnaujinti topografinį pagrindą, patikslinti techninį projektą.
Ar galėjo taip atsitikti, kad „Palink“ paruoštas raštas taip ir liko gulėti valdininkų stalčiuose?
Rugsėjo 21 dienos paaiškinamąjį raštą į rugsėjo 11 dienos „Palink“ paklausimą dėl leidimo išdavimo pasirašęs Architektūros, urbanistikos, statybos ir remonto skyriaus vedėjas Arūnas Knystautas komentuoti situacijos nepanoro.
„Kreipkitės į vyriausiąjį architektą arba į Šakį (skyriaus vyr. specialistą – B. R.). Norit pasakyti, kad vedėjas turi viską žinoti?“ – nepatiko klausimai pašnekovui.
LAIŠKAS PASIKLYDO?
„IKI“ prekybos centro atstovas spaudai Tomas Vaišvila taip pat nebuvo linkęs atsakyti į visus „Santarvės“ klausimus.
„Nenorėčiau įsivelti į tą diskusiją. Tai yra techniniai dalykai“, – nuo tikslaus atsakymo į klausimą, ar bendrovė negavo Savivaldybės rašto su argumentais, išsisuko pašnekovas.
Savivaldybės vyr. specialistas V. Šakys paaiškino, kad tik svarbūs dokumentai siunčiami registruotu laišku, o raštai – paprastu laišku. Statybos leidimą kainavęs raštas valdininkams neatrodė itin svarbus.
„Santarvei“ sunkiai sekėsi išsiaiškinti, kas paskutinis lietė „Palink“ adresuotą raštą. V. Šakys jį ruošė, Vilija Mickevičienė įregistravo, vedėjas A. Knystautas pasirašė.
„Turbūt vedėjas jį nunešė sekretorei išsiųsti“, – spėjo V. Šakys.
APAUGO GANDAIS
A. Knystautas situacijos nekomentuoja, sekretorė tvarko tik registruotų laiškų apskaitą. Kai tokia netvarka, išsiuntimui parengti raštai gali nesunkiai pasiklysti.
Situaciją iš šalies stebintis mažeikiškis, ko gero, perfrazuotų žinomo politiko frazę: kas galėtų paneigti, kad kai kurie laiškai negali būti pradanginami tyčia. Tuo labiau kad tokia situacija, pasirodo, buvo naudinga „Palink“.
Savivaldybėje ir tarp valdžios vyrų yra nepatenkintų, kad „IKI“ prekybos centro statybai tiek ilgai neišduodamas leidimas.
„Ir prie stulpo galima prikibti“, – „Santarvei“ yra sakęs tuo susirūpinęs meras Vilhelmas Džiugelis.
V. Šakys atmeta įtarimus, kad raštas kažkur įstrigo tyčia.
„Kažin kaip ten yra iš tikrųjų: negavo to laiško ar nenorėjo gauti“, – replikavo specialistas.
Tačiau sutiko, jog nepavyktų įrodyti, kad laišką išsiuntė.
AUDITORIUS
NESIAIŠKINO
Pasklido kalbos, kad Savivaldybės auditoriai aiškinasi, dėl kokių priežasčių stringa leidimo „IKI“ statybai išdavimas. Tai „Santarvei“ patvirtino ir V. Šakys.
Audito skyriaus vedėjas Romualdas Milevičius šį faktą neigė. Esą jis turi metų veiklos planą ir per tą laikotarpį nemažai neplaninių darbų išlenda, visko nebespėjąs sužiūrėti.
„Tačiau jei gausiu Savivaldybės administracijos direktoriaus pavedimą, mesiu kitus darbus ir pulsiu aiškintis“, – patikino pašnekovas.
Pastebėjus, kad R. Milevičiui buvo adresuota „Palink“ prašymo Savivaldybės administracijos direktoriui kopija, jis paaiškino, jog retsykiais tai daroma norint, kad auditorius pakontroliuotų, ar buvo atsakyta į klausimą.
„Direktorius į raštus neatsakinėja, atsakymus rengia kiti, jis tik pasirašo. Kiek žiūrėjau, atsakymus dėl statybos leidimo turi pateikti juos išduodanti institucija. Tokia institucija gali būti įstaiga, padalinys, valstybės tarnautojas“, – į klausimą, kodėl ne Savivaldybės administracijos direktorius atsakė į jam adresuotą raštą, atsakė auditorius.
SITUACIJA
SUDĖTINGA
Iki šiol visos kaltinimų dėl leidimo neišdavimo „Palink“ strėlės smigo į Savivaldybės vyriausiąjį architektą Tomą Pudžiuvį. Esą jis kerštaująs, jog bendrovė nutraukė derybas su Rotary klubu, kuriam architektas ir pats priklauso. Po tokių kaltinimų architektas net buvo nusišalinęs nuo komisijos, kuri sprendžia leidimų išdavimo klausimus, pirmininko pareigų.
T. Pudžiuvio veiksmai sukėlė sumaištį, nes tik jis gali kviesti komisiją, kuri sprendžia klausimą dėl leidimo išdavimo. Savivaldybės administracijos direktorius po komisijos, tyrusios architekto veiksmus, išvadų grąžino jį į komisijos pirmininko pareigas, tačiau tai neišgelbėjo. Po poros dienų architektas susirgo ir iki šiol turi nedarbingumo pažymėjimą.
„Santarvės“ žiniomis, nuo šiandien Savivaldybėje formuojamam naujam Architektūros ir urbanistikos skyriui (kol konkurso būdu bus parinktas nuolatinis vadovas) turėtų pradėti vadovauti pakaitinė valstybės tarnautoja Štakonaitė. Personalo skyriaus vedėja Aleksandra Lukošaitienė negalėjo atsakyti, ar ji galėtų pavaduoti sergantį T. Pudžiuvį – Savivaldybės vyriausiojo architekto funkcijas vykdyti gali tik Aplinkos ministerijos kvalifikacinius atestatus turintys specialistai.
TIKISI KONFLIKTĄ
IŠSPRĘSTI
DERYBOMIS
UAB „Palink“ raštų Savivaldybei tonas nėra draugiškas. Teigiama, kad dėl delsimo išduoti statybos leidimą bendrovė patiria nuostolių. Primenamas Civilinis kodeksas, pagal kurį žalą, atsiradusią dėl Savivaldybės institucijų neteisėtų aktų, privalo atlyginti Savivaldybė iš savo biudžeto.
Atstovo spaudai T. Vaišvilos pozicija nebuvo tokia griežta.
„Mes karo niekada neskelbiame be objektyvių priežasčių. Kardinalius sprendimus svarstytume tada, jeigu tas dalykas užsitęstų dėl neobjektyvių priežasčių. Šiaip mes norime derėtis ir susiderėti“, – teigė pašnekovas.
T. Vaišvila patikino, kad bendrovė reaguoja į nurodytus trūkumus, dėl to tikisi, jog anksčiau ar vėliau leidimą gaus, nepaisant „smulkmeniško peržiūrėjimo“.
Nors dėl užsitęsusio konflikto darbai suvėlavo ir šiemet naujojo „IKI“ prekybos centro Mažeikiuose dar nebus, tačiau bendrovė ir toliau ketina su Savivaldybe tartis dėl paramos miestui.
Jono STRAZDAUSKO nuotr.: Praėjusią savaitę „IKI“ prekybos centro statybos darbai atnaujinti.

  • Dalintis
  • Facebook
  • Twitter
Griežtai draudžiama santarvė.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Paskutiniai komentaraivisi komentarai

Tavo komentaras

*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Informuojame, kad parašius komentarą būtina įvesti saugos kodą, kuris pateikiamas ryškesnėmis raidėmis. santarvė.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Naujienos iš interneto

traffix.lt
Populiariausios paieškos frazės: avarija, Buy, Cheap, futbolas, gaisras, konkursas, krepšinis, nuomonė, nuomonės, Online, orai, Order, paroda, Pills, policija, Purchase, savaitės tema, Seda, Seimas, skaitytojo naujiena, smurtas, sveikata, vagystė, Viekšniai, šisbeitauskas. reklama, Mažeikiai, Mažeikių rajonas, mazeikiuose, santarve, mokinių registras, tatuiruotes, medaus kaina, mazeikiu darbo birza, auksinis usas, mažeikiuose, kalediniai papuosimai, mano sparnai, parkinsono liga, tattoo ant rankos, amandas paulauskas, vytautas lalasstorosios zarnos vezys, danieliaiskydliaukes vezys, filomena taunytė, logopedai, pieno tyrimai zemaitijos pienas, biodujos.